חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

חוו"ד כלי עבודה - מסור שולחני 7491 DEWALT

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: חוו"ד כלי עבודה - מסור שולחני 7491 DEWALT

הודעהעל ידי הראל 12 » 21 אפריל 2019, 18:15

אדי תודה רבה על הסקירה. לדעתי, מתוך צפייה בסרטון על השולחן הדבר החשוב ביותר בו הוא הגדר ( סרגל החיתוך ) להבדיל מרוב השולחנות ( וגם שלי - הזול) הסרגל זז על מסילה ויש לדאוג שיהיה מקביל ללהב המסור, בנוסף על הנסורת המצטברת על המסילה דבר המשפיע על דיוק החיתוך גם אם הסרגל מקביל למסור החיתוך. מערכת עליה זז הסרגל פה, הוא על גלגלי שיניים משניי קצוות סרגל החיתוך כך שהוא תמיד נשאר מקביל למסור. דברת על כך בסקירה הראשונית אבל לא פירטתה על המנגנון הזה. בנוסף על כל הסקירה שלך חשוב מתוך צפיה בסרטונים זהו בהחלט מסור מעולה!!! חיסרון היחיד הוא המחיר , אוליי עוד כמה שנים נקנה אחד כזה
הראל 12

הודעהעל ידי Edi » 28 אפריל 2019, 16:49

הראל 12 כתב:אדי תודה רבה על הסקירה. לדעתי, מתוך צפייה בסרטון על השולחן הדבר החשוב ביותר בו הוא הגדר ( סרגל החיתוך ) להבדיל מרוב השולחנות ( וגם שלי - הזול) הסרגל זז על מסילה ויש לדאוג שיהיה מקביל ללהב המסור, בנוסף על הנסורת המצטברת על המסילה דבר המשפיע על דיוק החיתוך גם אם הסרגל מקביל למסור החיתוך. מערכת עליה זז הסרגל פה, הוא על גלגלי שיניים משניי קצוות סרגל החיתוך כך שהוא תמיד נשאר מקביל למסור. דברת על כך בסקירה הראשונית אבל לא פירטתה על המנגנון הזה. בנוסף על כל הסקירה שלך חשוב מתוך צפיה בסרטונים זהו בהחלט מסור מעולה!!! חיסרון היחיד הוא המחיר , אוליי עוד כמה שנים נקנה אחד כזה

שיטת RACK & PINION עובדת בעיקר בתמסורות מכניות ובעיקר בכלי רכב בגיר ובסרנים, ניתן ליצר יחס העברה ולהעביר כוח ע"י מינוף לא גדול, יתרון נוסף הינו הדיוק, כל שצריך אלו גלגשים איכותיים וכשהם נמצאים בשני צידי הסרגל כמו ב7491 הדיוק מושלם.

https://youtu.be/nSdjaM1dkKk
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי יניב » 07 מאי 2019, 11:50

מה השטח שתופס המשור + הסטנד על הרצפה?

לא הצלחתי למצוא את המידות האלו והרגליים של הסטנד בזווית כך שנראה שבולטות די הרבה משטח המשור. אני רוצה לבדוק איך ייכנס בשטח שיש לי.

כמו כן, האם יש באיזור המרכז מקום בו ניתן לראות את המשור והסטנד בתצוגה?

Sent from my iPhone using Tapatalk
יניב
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 07 מאי 2019, 13:40

שטח אפסון מקופל עם סטנד 55X80 גס כולל בליטות.
לגבי שטח כשהוא פתוח אז בערך 90X120 אבל בשביל לעבוד אתה צריך מינ' פי 3 שטח בשביל INFEED ן OUTFEED ובכלל
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי קוקו » 08 מאי 2019, 13:00

אלכס, אשמח אם תוכל לפרט מה הסכנות של שימוש ב DADO, אני משתמש בזה מידי פעם וכמו שאתה אומר בYOUTUBE האמריקאים/קנדים משתמשים בזה כל הזמן

Alex Milch כתב:
atzmonster כתב:ברכות.
אני מקווה שבעתיד תהייה לי הצדקה לרכש שכזה.

האם המסור לוקחלהבי DATO?

אינני יודע מה מקור המשור המתואר.
תקן הבטיחות האירופי אינו מאפשר שימוש בהתקן "דאדו", כלומר הציר קצר מזה של הכלים האמריקאיים.
"דאדו" הוא התקן מסוכן לשימוש למרות שהאמריקאים מאפשרים. יש שיטות יותר בטוחות לביצוע חריצים/תעלות.
קוקו
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־20 אורחים