חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

התייעצות לגבי להב למשור שולחני מתאים לדיוולט

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

התייעצות לגבי להב למשור שולחני מתאים לדיוולט

הודעהעל ידי Puccai » 21 פברואר 2019, 01:17

לפני כחודש ביקשתי מכם הצעות לקניית משור שולחן טוב :
https://www.nagaroot.com/forum1/viewtopic.php?f=1&t=12209

בסוף קניתי את הדיוולט 7491 .
אני רוצה לקנות להב ושוב מבקש את העזרה שלכם
אני צריך להב עם 80-100 שיניים שמתאים לדיוולט 7491, ובעיקר לעבודה עם עץ MDF , פורמיקה ואורן
הלהב המקורי שהגיע עם הדיוולט בגודל 250MM וקוטר הפתח האמצעי הוא 30MM ונראה לי העובי של הלהב הוא 2MM
האם ניתן גם להרכיב להבים עם ציר 5/8 לדיוולט 7491 כאילו ישירות ללא המתאם שבא אחרי הלהב?
ומה לגבי להבים שהם THIN KERF ? מה ההבדל בין להבים כאלה ולהב רגיל ? והאם הם מתאימים גם לדיוולט ?
רוצה לשאול גם לגבי להב דדו, מה זה ולמה הוא משמש ? מה הצורך שלו ? והאם הוא גם מתאים לדיוולט 7491 ?

סליחה על כמות השאלות , אני פשוט חדש בתחום :wink:

תודה לכם מראש !
Puccai

Re: התייעצות לגבי להב למשור שולחני מתאים לדיוולט

הודעהעל ידי Moshe_z » 21 פברואר 2019, 07:54

תתחדש על המסור, אחלה מסור קבלן
גם לי יש כזה מסור שרכשתי לפני כשנה וחצי
אצלי הציר של הדיוולט הוא 5/8 והמסור מסופק עם טבעת התאמה ללהב עם קדח 30 מ"מ ונדמה לי שכל מסורי דיוולט הם כאלה
ככה שאתה יכול להשתמש באותה טבעת עבור להבים חדשים

נקודה שכדאי לבדוק לפני שאתה קונה להב חדש עם קדח 30 מ"מ זה עובי הלהב, אני לא בדקתי אבל יכולה להיות בעיה להשתמש באותה טבעת עם להבים יותר דקים, זה תלוי במבנה הדיסקית שמהדקת את הלהב על הציר. אם הלהב החדש מסופק עם טבעת התאמה אז אין בעיה...

אם אתה קונה באמזון ארה"ב שם המחירים יותר משתלמים אז קדח 5/8 הוא הנפוץ שם ובדרך כלל גם יותר זול

לגביי להבים ייעודיים זה באמת מביא תוצאות יותר טובות להשתמש בלהב ייעודי אבל בחייתאק למי יש כח להחליף כל פעם שאני חותך לוח לאורך ואז לרוחב ואז פורמייקה...
לפחות ככה מבחינתי שאני חותך כל מיני סוגים בכל פעם

תקפיד על הגשה יציבה וישרה בקצב קבוע, תקפיד גם על גובה הלהב שיהיה גבוה בקצת (כחצי שן) מעל גובה הלוח שאתה חותך לקבלת תוצאת חיתוך נקייה

לגביי להב דק אז ככל שהלהב דק אתה מוריד פחות חומר מה שאומר שיש פחות התנגדות בניסור
בלהב המקורי הוא בסביבות 3 מ"מ (2.8-3.2) ובעבר השתשמתי בלהב 1.8 ממ , אמנם מרגישים הבדל בקלות הניסור אבל אלה הדברים הקטנים של הפינוק ולא באמת ישנו את התוצאה הסופית, אם במילא אתה קונה להב ויש אפשרות לקנות להב דק בתוספת סבירה כדאי לשקול...

אגב הציר מתאים לדדו, זה היה אחד השיקולים שלי לרכישה של הדגם הזה, יותר מתאים לחיבורי אצבעות או להורדה מסיבית יותר של חומר לאורך חריץ

עוד לעניין הלהבים הייעודיים אז כנס לאתר של FRAUD למשל ותראה את הלהבים השונים שהם מציעים, זה לא רק פונקציה של מספר שיניים אלא זוויות ההשחזה של השיניים
וגם - בדר"כ יש להב קומבינציה שנותן תוצאות ביניים על סוגים שונים של חומרים

תהנה
נערך לאחרונה על ידי Moshe_z בתאריך 21 פברואר 2019, 13:12, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Moshe_z
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 21 פברואר 2019, 08:41

החלפתי למסור שלי ( 7491) את הלהב ללהב קומבינציה של יש- חד 50t ,זו חברה ישראלית שיושבת בעכו ומייצרת בעיקר לחו”ל
מאוד ממליץ.
להב דדו נועד לביצוע תעלות בעיקר לצורך חיבורים
משה , אם אתה צודק לגבי קוטר הציר אז יצאתי דביל מושלם, לראיה השרשור שפתחתי לגבי דיסק הליטוש
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 21 פברואר 2019, 11:16

מציע לך לקנות 2 להבים:
1 ייעודי לפורמייקה ומלמין עם 80 שיניים,
1 להב 'גב גמל' לניסור עץ גושני לאורך
והלהב המקורית של המסור תהיה לניסור עץ גושני כשצריך לאורך ולרוחב לסרוגין, או כשצריך לעבוד עם כמה חומרים לסרוגין ואין לך כח להחליף להב כל פעם.
להבים איכותיים יותר זול לקנות בארץ, דימאר או ישחד, אמור לעלות סביב ה200 ₪ ליחידה, הגמל קצת יותר.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי Puccai » 21 פברואר 2019, 15:53

האם הלהבים עם פתח 5/8 אנץ מתאימות ?
ואיך מרכיבים אותם ? כי הלהב שבא עם הדיוולט הוא 30mm אבל יש לו מתאם ל 5/8 כי הציר הוא 5/8
לכן האם מרכיבים בלי מתאם בכלל כאילו ישירות שמים הבורג אחרי הלהב ?

האם הלהב הזה בלינק מתאים ?
https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00008WQ32/ref=ox_sc_act_image_2?smid=A3492A4RFALDQG&psc=1
Puccai

הודעהעל ידי Puccai » 24 פברואר 2019, 21:39

שלום חברים,
החלטתי לקנות מש ששלחתי בלינק בהודעה הקודמת
האם לדעתכם זה מתאים למסור הדיוולט?

תודה מראש
Puccai

הודעהעל ידי Puccai » 24 פברואר 2019, 21:54

Moshe_z כתב:תתחדש על המסור, אחלה מסור קבלן
גם לי יש כזה מסור שרכשתי לפני כשנה וחצי
אצלי הציר של הדיוולט הוא 5/8 והמסור מסופק עם טבעת התאמה ללהב עם קדח 30 מ"מ ונדמה לי שכל מסורי דיוולט הם כאלה
ככה שאתה יכול להשתמש באותה טבעת עבור להבים חדשים

נקודה שכדאי לבדוק לפני שאתה קונה להב חדש עם קדח 30 מ"מ זה עובי הלהב, אני לא בדקתי אבל יכולה להיות בעיה להשתמש באותה טבעת עם להבים יותר דקים, זה תלוי במבנה הדיסקית שמהדקת את הלהב על הציר. אם הלהב החדש מסופק עם טבעת התאמה אז אין בעיה...

אם אתה קונה באמזון ארה"ב שם המחירים יותר משתלמים אז קדח 5/8 הוא הנפוץ שם ובדרך כלל גם יותר זול

לגביי להבים ייעודיים זה באמת מביא תוצאות יותר טובות להשתמש בלהב ייעודי אבל בחייתאק למי יש כח להחליף כל פעם שאני חותך לוח לאורך ואז לרוחב ואז פורמייקה...
לפחות ככה מבחינתי שאני חותך כל מיני סוגים בכל פעם

תקפיד על הגשה יציבה וישרה בקצב קבוע, תקפיד גם על גובה הלהב שיהיה גבוה בקצת (כחצי שן) מעל גובה הלוח שאתה חותך לקבלת תוצאת חיתוך נקייה

לגביי להב דק אז ככל שהלהב דק אתה מוריד פחות חומר מה שאומר שיש פחות התנגדות בניסור
בלהב המקורי הוא בסביבות 3 מ"מ (2.8-3.2) ובעבר השתשמתי בלהב 1.8 ממ , אמנם מרגישים הבדל בקלות הניסור אבל אלה הדברים הקטנים של הפינוק ולא באמת ישנו את התוצאה הסופית, אם במילא אתה קונה להב ויש אפשרות לקנות להב דק בתוספת סבירה כדאי לשקול...

אגב הציר מתאים לדדו, זה היה אחד השיקולים שלי לרכישה של הדגם הזה, יותר מתאים לחיבורי אצבעות או להורדה מסיבית יותר של חומר לאורך חריץ

עוד לעניין הלהבים הייעודיים אז כנס לאתר של FRAUD למשל ותראה את הלהבים השונים שהם מציעים, זה לא רק פונקציה של מספר שיניים אלא זוויות ההשחזה של השיניים
וגם - בדר"כ יש להב קומבינציה שנותן תוצאות ביניים על סוגים שונים של חומרים

תהנה

היי

תודה רבה :)
יש לי כמה שאלות, אם אני קונה מאמזון להב של פרוד 1080X עם פתח 5/8 האם זה מתאים למסור כי הפתח של הלהב שלו הוא 30 מ"מ, ואם כן מתאים אז איך מחברים אותו למסור? צריך לחבר אותו ישירות למסור בלי הטבעת התאמה (כאילו לשים הלהב ואחריו הבורג ישירות)?
Puccai

הודעהעל ידי Puccai » 24 פברואר 2019, 21:56

הרואה כתב:מציע לך לקנות 2 להבים:
1 ייעודי לפורמייקה ומלמין עם 80 שיניים,
1 להב 'גב גמל' לניסור עץ גושני לאורך
והלהב המקורית של המסור תהיה לניסור עץ גושני כשצריך לאורך ולרוחב לסרוגין, או כשצריך לעבוד עם כמה חומרים לסרוגין ואין לך כח להחליף להב כל פעם.
להבים איכותיים יותר זול לקנות בארץ, דימאר או ישחד, אמור לעלות סביב ה200 ₪ ליחידה, הגמל קצת יותר.

תודה על ההצעה
אתה יכול למליץ על אתר טוב עם מחירים טובים ללהבים בארץ ?
Puccai

הודעהעל ידי barvax » 25 מרץ 2019, 23:50

היי
יש לי גם בדיוק את אותו מסור שולחן
ואני גם באותה בעייה.
האם הצלחת לחבר להב5/8 למסור הזה?
זה אפשרי בכלל?

אין כמעט מבחר להבים בקוטר ציר של 30 מ"מ
99% מהלהבים באמזון שראיתי הם בקוטר ציר של 5/8.
כשגיליתי את זה ממש התבאסתי..

אשמח לתשובה
לא בא לי לקנות להב של Bosch (זה מה שראיתי שמוכרים בעיקר בארץ_
תודה
barvax

הודעהעל ידי יניב » 18 מאי 2019, 23:53

מקפיץ מחדש את הדיון כי נשאלו כאן שתי שאלות מספר פעמים אבל לא נענו ועכשיו גם אני מחפש את התשובות.

1. ל DEWALT 7491 ציר של 5/8 עם מתאם ללהב 30 מ"מ. האם לחבר להב 5/8 נדרשת דיסקה כלשהי במקום המתאם או שפשוט סוגרים את האום ישירות על הלהב? גם אם זה להב צר?
2. היכן ניתן לרכוש בארץ להבים של דימאר/ישחד שמומלצים כאן הרבה פעמים בפורום? (באיזור המרכז)
יניב
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־54 אורחים