חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

התייעצות לגבי להב למשור שולחני מתאים לדיוולט

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: התייעצות לגבי להב למשור שולחני מתאים לדיוולט

הודעהעל ידי Edi » 19 מאי 2019, 07:29

למה שלא תשאל בחברות

יש-חד 04-9911571
דימר - 04-9808578
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי יניב » 19 מאי 2019, 12:17

לגבי השאלה השניה בדקתי. נראה לי שאקנה ישירות. גם נציג ישחד הציע לי לבדוק אם אני יכול לשים להב 5/8 במקום להשתמש במתאם, אבל הוא לא מכיר את המשור.

לגבי השאלה הראשונה - יש כאן מישהו עם משור DEWALT שחיבר להב 5/8?
ממה שבדקתי, להב וישר אחריו אום לא תופס את הלהב כי ההברגה נגמרת לפני הלהב. נראה לי שניתן להשתמש בדיסקית התאום בתור סתם דיסקית ללחוץ את הלהב בין האום ללהב (כי הקוטר הפנימי שלה 5/8) אבל השאלה אם זה יוצר בעיות שאני לא יודע לחשוב עליהן?
יניב
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 19 מאי 2019, 16:07

לדעתי חפש סרטון אמריקאי שמסביר איך להחליף להב, עם פוקוס טוב על דיסקת הסגירה, אנחנו מקבלים אחת עם מגרעת שמתאימה ל30
נראה לי שהם מקבלים מותאמת ל5/8.
לדעתי חשוב שהדסקה תמרכז את הלהב ולא הבורג
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 20 מאי 2019, 13:57

החל מדקה 7 רואים שהדסקה הפנימית היא זו שממרכזת את הלהב, אתה צריך לטובת להבים עם קדח 5/8 סט דיסקיות 'אמריקאי', לטעמי ממש מיותר אלא אם אתה משתמש בDADO, הלהב שקניתי ביש- חד - COMBINATION 50T מעולה.
יש להם ייעודיים לכל מטרה וכל גודל קדח.
מעבר לשולחן מסור, קניתי גם לפנדל 80T ולעגול T58 מתאים לפלטות, להבים מצויינים לטעמי.

https://www.youtube.com/watch?v=WH8RF2G1NcY
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי יניב » 20 מאי 2019, 15:42

Edi כתב:החל מדקה 7 רואים שהדסקה הפנימית היא זו שממרכזת את הלהב, אתה צריך לטובת להבים עם קדח 5/8 סט דיסקיות 'אמריקאי', לטעמי ממש מיותר אלא אם אתה משתמש בDADO, הלהב שקניתי ביש- חד - COMBINATION 50T מעולה.
יש להם ייעודיים לכל מטרה וכל גודל קדח.
מעבר לשולחן מסור, קניתי גם לפנדל 80T ולעגול T58 מתאים לפלטות, להבים מצויינים לטעמי.

https://www.youtube.com/watch?v=WH8RF2G1NcY

דווקא רואים שם שהדסקית לוחצת על הלהב, לא ממרכזת. הלהב יושב ישירות על הציר. לדעתי ניתן להשתמש בדיסקית המתאמת הקיימת, ע"י זה ששמים אותה הפוך, ללחוץ על הלהב באותה צורה בדיוק, כפי שהיא לוחצת על הלהב כיום.

לאיזה סוג שימושים אתה משתמש ב COMBINATION 50T? מה ההבדל בין COMBINATION לבין נניח אותו מספר שיניים שלא מוגדר COMBINATION? (אם יש דבר כזה)
אני שאלתי בישחד על להב בעיקר לצרכי סנדביץ' ולפעמים לשימוש עם אורן והציעו לי 60 שיניים.
יניב
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 20 מאי 2019, 18:31

שים לב שלדיסקה הפנימית ישנה מדרגה שעליה יושב הלהב, ממש לא על התבריג, בורג יכול למרכז רק מה שמתברג עליו לא סתם יושב.
הקומבי טוב לחיתוכים טובים עד טובים מאוד גם לריפ וגם לקרוס, כשאני צריך קרוס ממש ישר אני מעדיף את שולחן המסור על פני הגרונג, ברור שלהבים ייעודיים יניבו חיתוך נקי וחלק יותר, COMBINATION זה לעצלנים :D
בכ"א לא הייתי עושה ניסוי וטעיה עם עצם שמסתובב ב4000 סל"ד
Edi
סופר משתמש

התייעצות לגבי להב למשור שולחני מתאים לדיוולט

הודעהעל ידי יניב » 21 מאי 2019, 12:11

גם במשור אצלי שנרכש בארץ יש דיסקה לפני שמתחיל התבריג, היא חלק מהציר. כלומר הלהב לא ישב על התבריג. והקוטר בדיוק 5/8.

מה שכן, הדסקית הלוחצת עם המבנה המיוחד שלה חסרה ולא נראה לי שהדיסקית הקיימת תחזיק את הלהב באותה עוצמה.

אתה משתמש בקומבי בסנדוויץ׳ או עץ מלא?

גרונג (שאין לי) לא אמור להיות מדוייק יותר ל- cross cut מאשר משור שולחן?

Sent from my iPhone using Tapatalk
יניב
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 21 מאי 2019, 13:55

הגרונג שלי מסוג יונדאי, כלי פשוט אך יעיל מאוד למטרתו, חיתוך קורות ארוכות וכבדות בעיקר בחיתוך חוזר ( אורך קבוע עם סטופר), אפשר להביא אותו לחיתוך מדוייק אבל זה לא נחוץ ולא יכול להשאר כך לזמן רב עקב החומר הארוך והכבד שאני חותך איתו, לצורך חיתוך קורות למחסן, דקים ושאר צרכי החצר הוא מספיק מדוייק.
כשאני צריך קרוס מדויק אני משתמש במסור השולחני עם הMITER GAUGE שקניתי בנפרד כי זה שהגיע עם המסור לא מדויק לחלוטין (ניתן לקרוא על כך בחוו"ד שכתבתי על המסור )
בקומבי אני משתמש בכל סוג חיתוך וחומר, עושה עבודה יפה לטעמי.
Edi
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־27 אורחים