חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

עבודה שסיימתי לאחרונה Adirondack Chair

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: עבודה שסיימתי לאחרונה Adirondack Chair

הודעהעל ידי Isaac » 14 פברואר 2019, 22:35

isidor כתב:נראה מאד נחמד
עם כריות מתאימות זה עשוי להיות יותר נוח.
תתחדש

תודה לך, בין היתר תכננתי אותו לכריות.
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי Isaac » 14 פברואר 2019, 23:11

dudi כתב:כל הכבוד.
עבודה נהדרת ושימושית.
אם יש לך כלי לפירוק (אם תרצה אצלם את שלי אבל הרשת מלאה) הפירוק עצמו הוא קל. הבאסה זה להוציא מסמרים. אם אני לא צריך את כל אורך הקרשים של המשטח אני חותך עם מסור עגול קרוב למסמר וכך נשאר לחלוץ מסמרים רק באמצע.

איזה ספרים אתה קורא?

תודה רבה לך דודי. יש לי כלי שבניתי אצל מסגר לפני מספר שנים וברוב עוונותי לאחר שניסיתי משור עגול, וכעת אני משתמש במשור Sawzall שבאמת לדעתי זה הכלי הכי מתאים לפירוק, אני רק צריך לחתוך את המסמרים והרבה יותר קל להוציאם לאחמ"כ. כ"כ אני מקבל הרבה יותר עצים שלמים לעומת הפירוק עם הלום שהרס לי די הרבה עצים. שאותו אציע בחינם למי שרוצה לאחר שפרסם כאן את התמונה שלו, כל מה שצריך זה לשייף את החלודה ולצבוע בצבע בסיס נגד חלודה.
תלוי במצב הרוח והכיף, כרגע לקראת חזרתי לארה"ב אני קורא הרבה על השקעות בבתים, ענף בו התעניינתי בעבר כשגרתי שם והזנחתי לאחר חזרתי לארץ. בין לבין, בעבר נכנסתי לענף תיקון שעונים ששם כמו בכל דבר אחר לא חסר מה ללמוד, והחלטתי להפסיק מאחר ובישראל להשיג כלים וחלקים זה לא משתלם, למשל קניתי שם באיביי 20 שעונים משומשים ב-$14 שלחלקם היה צריך תיקונים קטנים או לרובם רק החלפת בטריות המשלוח בתוך ארה"ב עלה כ-$5 ולשלוח לישראל בשבילי בכדי להתאמן וללמוד מחיר המשלוח לא שווה כמו חלקים ומנועים שהם בכלל יקרים. ועוד גינון, אפיה. בכל מקרה כשאחזור לארה"ב אני מתכנן להתעסק בקניה ומכירה של בתים ובדרך עבודות עץ בשביל הכיף.
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 15 פברואר 2019, 13:10

יפה! בתוכניות שלי לאחר שאסיים פרויקטים דחופים יותר בחצר לבנות ארבעה כאלו, יש הרבה תוכניות ברשת לאדירונדק, לא מתכוון להמציא את הגלגל
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Isaac » 15 פברואר 2019, 23:37

Edi כתב:יפה! בתוכניות שלי לאחר שאסיים פרויקטים דחופים יותר בחצר לבנות ארבעה כאלו, יש הרבה תוכניות ברשת לאדירונדק, לא מתכוון להמציא את הגלגל

מאד שימושי ושווה. בהצלחה.
Isaac
סופר משתמש

תוכנית לבניית כורסא

הודעהעל ידי jacob-a » 16 פברואר 2019, 18:37

אשמח ואודה למי שיוכל להעלות לכאן תוכנית לבניית כורסאת עץ כזו.
jacob-a
סופר משתמש

Re: תוכנית לבניית כורסא

הודעהעל ידי Alex Milch » 16 פברואר 2019, 19:24

jacob-a כתב:אשמח ואודה למי שיוכל להעלות לכאן תוכנית לבניית כורסאת עץ כזו.

תהנה:

https://www.google.com/search?q=adirond ... 36&bih=746
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי jacob-a » 16 פברואר 2019, 20:05

תודה אלכס.
jacob-a
סופר משתמש

Re: תוכנית לבניית כורסא

הודעהעל ידי Isaac » 16 פברואר 2019, 23:01

jacob-a כתב:אשמח ואודה למי שיוכל להעלות לכאן תוכנית לבניית כורסאת עץ כזו.

כפי שציינתי לא עבדתי לפי תכנית. ובניתי את החלקים לפי התקדמותי בפרויקט. את התכנית היה לי פחות או יותר בראש. הייתי ממליץ מאד להוסיף את הרגל התומכת במרכז מאחור, שלדעתי זה ממש מייצב את המשענת ולהוסיף כמו בחלק מהתכניות שאלקס שלח את הכסאון/מושב לרגליים שלאחר שתבנה את הכסא תבין שחייבים אותו כתוספת.
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי טו בשבט » 17 פברואר 2019, 17:01

Isaac כתב:
עבודה נהדרת ושימושית.
אם יש לך כלי לפירוק (אם תרצה אצלם את שלי אבל הרשת מלאה) הפירוק עצמו הוא קל. הבאסה זה להוציא מסמרים. אם אני לא צריך את כל אורך הקרשים של המשטח אני חותך עם מסור עגול קרוב למסמר וכך נשאר לחלוץ מסמרים רק באמצע.

איזה ספרים אתה קורא?

תודה רבה לך דודי. יש לי כלי שבניתי אצל מסגר לפני מספר שנים וברוב עוונותי לאחר שניסיתי משור עגול, וכעת אני משתמש במשור Sawzall שבאמת לדעתי זה הכלי הכי מתאים לפירוק, אני רק צריך לחתוך את המסמרים והרבה יותר קל להוציאם לאחמ"כ. כ"כ אני מקבל הרבה יותר עצים שלמים לעומת הפירוק עם הלום שהרס לי די הרבה עצים. שאותו אציע בחינם למי שרוצה לאחר שפרסם כאן את התמונה שלו, כל מה שצריך זה לשייף את החלודה ולצבוע בצבע בסיס נגד חלודה.
תלוי במצב הרוח והכיף, כרגע לקראת חזרתי לארה"ב אני קורא הרבה על השקעות בבתים, ענף בו התעניינתי בעבר כשגרתי שם והזנחתי לאחר חזרתי לארץ. בין לבין, בעבר נכנסתי לענף תיקון שעונים ששם כמו בכל דבר אחר לא חסר מה ללמוד, והחלטתי להפסיק מאחר ובישראל להשיג כלים וחלקים זה לא משתלם, למשל קניתי שם באיביי 20 שעונים משומשים ב-$14 שלחלקם היה צריך תיקונים קטנים או לרובם רק החלפת בטריות המשלוח בתוך ארה"ב עלה כ-$5 ולשלוח לישראל בשבילי בכדי להתאמן וללמוד מחיר המשלוח לא שווה כמו חלקים ומנועים שהם בכלל יקרים. ועוד גינון, אפיה. בכל מקרה כשאחזור לארה"ב אני מתכנן להתעסק בקניה ומכירה של בתים ובדרך עבודות עץ בשביל הכיף.

בס"ד
לפני כשנה רכשתי חרב נטען של מקיטה. ב"ה מאד מרוצה מסוג זה של מסור. כמובן שדיוק זה לא היתרון הגדול שלו,
אבל הוא נותן פתרונות לנושאים מגוונים, יעיל, חזק ומגיע לפינות ואזורים שאני לא מכיר כלי אחר שיכול להתחרות בו בנושא הזה.
מצויין גם לברזל, לעץ קשה, אפילו חיפויי קרמיקה חתכתי איתו בהצלחה. עוד דבר חשוב, אם אינני טועה נחשב לבטיחותי ביותר מבין סוגי המסורים הפופולריים.
אשמח אם תאיר עיניי בעוד יתרונות.
כמעט שכחתי, סחתיין על הכסא!
ולאלכס, כמו תמיד- תודה על המידע והערות המחכימות!!
שבוע טוב לכולם
טו בשבט
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Isaac » 18 פברואר 2019, 00:48

טו בשבט כתב:
Isaac כתב:
עבודה נהדרת ושימושית.

איזה ספרים אתה קורא?

בס"ד
מצויין גם לברזל, לעץ קשה, אפילו חיפויי קרמיקה חתכתי איתו בהצלחה. עוד דבר חשוב, אם אינני טועה נחשב לבטיחותי ביותר מבין סוגי המסורים הפופולריים.
אשמח אם תאיר עיניי בעוד יתרונות.
כמעט שכחתי, סחתיין על הכסא!
ולאלכס, כמו תמיד- תודה על המידע והערות המחכימות!!
שבוע טוב לכולם

תודה על הקומפלימנט. אני משתמש בו בכיף לגיזום העצים בגינה בעונות הגיזום שהן בד"כ באביב ולקאת סוף הסתיו, דבר שהייתי עושה עם משור יד בעבר ולא היה תענוג בכלל. אני מתאר לעצמי שלמי שצריך אפשר להשתמש גם לחיתוך צינורות מתכת ופלסטיק למינייהן ושלא דורשים דיוק במיוחד כמו בעבודות ריהוט, אך זהו כלי שכאשר צריך אותו הוא שימושי מאד לדעתי.
Isaac
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־33 אורחים