חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

עבודה שסיימתי לאחרונה Adirondack Chair

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

עבודה שסיימתי לאחרונה Adirondack Chair

הודעהעל ידי Isaac » 14 פברואר 2019, 05:16

אני נענה לקריאתו של דודי. אני ממש נהנה לשבת על הכסא במרפסת ולקרוא ספר בשעות הבוקר כשהשמש עדינה ולא חמה מדי. בעתיד אבנה עוד כסא ואתקן את הפרופוציות ומעט מהמידות בכדי שישה יותר נוח. הכסא עשוי מעצים של משטחים איתם אני עובד. יותר קשה לעבוד עם עצי משטחים בגלל העוביים, המידות, סוגי העץ השונים, והזמן שלוקח לפירוק, אך מצד שני החומר בחינם ובעיקר למתחילים הייתי אומר בעצים אלו תוכלו לעשות טעויות ביתר קלות מבלי לפגוע בכיס.
קבצים מצורפים
AdirondackChair.jpeg
Adirondack Chair
Isaac
סופר משתמש

Re: עבודה שסיימתי לאחרונה Adirondack Chair

הודעהעל ידי jacob-a » 14 פברואר 2019, 12:14

תהנה, יופי של עבודה, עשית לפי תוכנית ?
jacob-a
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 14 פברואר 2019, 14:01

יצא לי לעזור לחבר לתכנן ולבנות ספסל. לשנינו יש הרבה נסיון בבניית "דברים", ועדין מאוד הופתענו לגלות כמה זה מסובך לתכנן צורה שתהיה נוחה. על פניו, כסא נראה סתם שני משטחים, כשהמשענת צריכה הטיה קלה, וזהו. בפועל מתברר שמדובר במכלול מידות שיש בינהן אינטרקציה. בכלל זה זוית המושב, אורך המושב, גובה מהרצפה, גובה המשענת, תמיכה לגב תחתון, ידיות וכד'.
לא פשוט.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי dudi » 14 פברואר 2019, 14:59

כל הכבוד.
עבודה נהדרת ושימושית.
אם יש לך כלי לפירוק (אם תרצה אצלם את שלי אבל הרשת מלאה) הפירוק עצמו הוא קל. הבאסה זה להוציא מסמרים. אם אני לא צריך את כל אורך הקרשים של המשטח אני חותך עם מסור עגול קרוב למסמר וכך נשאר לחלוץ מסמרים רק באמצע.

איזה ספרים אתה קורא?
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הודעהעל ידי isidor » 14 פברואר 2019, 15:26

נראה מאד נחמד
עם כריות מתאימות זה עשוי להיות יותר נוח.
תתחדש
isidor
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 14 פברואר 2019, 17:55

dudi כתב:כל הכבוד.
עבודה נהדרת ושימושית.
אם יש לך כלי לפירוק (אם תרצה אצלם את שלי אבל הרשת מלאה) הפירוק עצמו הוא קל. הבאסה זה להוציא מסמרים. אם אני לא צריך את כל אורך הקרשים של המשטח אני חותך עם מסור עגול קרוב למסמר וכך נשאר לחלוץ מסמרים רק באמצע.

איזה ספרים אתה קורא?

המסמרים החלודים בד"כ הם פריט "יקר ערך" שאני ממחזר כאלמנט קישוטי בדברים שאני מכין מחומר של משטחים. חולץ אותם, מיישר אותם, מקצר אותם...
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 14 פברואר 2019, 18:03

lyuv כתב:יצא לי לעזור לחבר לתכנן ולבנות ספסל. לשנינו יש הרבה נסיון בבניית "דברים", ועדין מאוד הופתענו לגלות כמה זה מסובך לתכנן צורה שתהיה נוחה. על פניו, כסא נראה סתם שני משטחים, כשהמשענת צריכה הטיה קלה, וזהו. בפועל מתברר שמדובר במכלול מידות שיש בינהן אינטרקציה. בכלל זה זוית המושב, אורך המושב, גובה מהרצפה, גובה המשענת, תמיכה לגב תחתון, ידיות וכד'.
לא פשוט.

נסיון בבנית דברים לא מספיק אלא אם מדובר על ההיבט הטכני מעשי.
לתכנן מוצרים זה עולם אחר לגמרי שמבוסס על נתונים של הנדסת אנוש ותקנים. הנתונים שציינת נמצאים בכל ספר שעוסק במה שרשמתי קודם ואין כאן מקום של נסוי וטעיה.
אם תרצה נתונים בסיסיים של פרטי ריהוט שהנדסת אנוש חשובה לגביהם, אתה מוזמן לפנות אלי.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי Isaac » 14 פברואר 2019, 22:14

jacob-a כתב:תהנה, יופי של עבודה, עשית לפי תוכנית ?

לא עשיתי לפי תוכנית. מה שעשיתי זה מדדתי את גובה הכורסא בסלון והתחלתי משם. בכיסא הבא אקצר את אורך המושב, שבמבט לאחור הייתי צריך גם את המידה הנ"ל להעתיק מהכורסא בבית ולא עשיתי כך מאחר וחשבתי שבעתיד יהיה אפשר להוסיף ריפוד אצל רפד ושיהיה יותר נח. בכל מקרה הוספתי רגל תמיכה במרכז מאחור, דבר שלא ראיתי אצל אחרים והוכיח את עצמו ובאמת הייתי ממליץ לעשות כן למי שבונה כיסא דומה. זה פשוט נותן יציבות בעיקר שאיזה שהוא נער או חברים משליכים את עצמם לאחור :P
קבצים מצורפים
AdirondackChairBack.jpeg
רגל תמיכה מאחור
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי Isaac » 14 פברואר 2019, 22:17

jacob-a כתב:תהנה, יופי של עבודה, עשית לפי תוכנית ?

לא עשיתי לפי תוכנית. מה שעשיתי זה מדדתי את גובה הכורסא בסלון והתחלתי משם. בכיסא הבא אקצר את אורך המושב, שבמבט לאחור הייתי צריך גם את המידה הנ"ל להעתיק מהכורסא בבית ולא עשיתי כך מאחר וחשבתי שבעתיד יהיה אפשר להוסיף ריפוד אצל רפד ושיהיה יותר נח. בכל מקרה הוספתי רגל תמיכה במרכז מאחור, דבר שלא ראיתי אצל אחרים והוכיח את עצמו ובאמת הייתי ממליץ לעשות כן למי שבונה כיסא דומה. זה פשוט נותן יציבות בעיקר שאיזה שהוא נער או חברים משליכים את עצמם לאחור :P
קבצים מצורפים
AdirondackChairBack.jpeg
רגל תמיכה מאחור
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי Isaac » 14 פברואר 2019, 22:31

lyuv כתב:יצא לי לעזור לחבר לתכנן ולבנות ספסל. לשנינו יש הרבה נסיון בבניית "דברים", ועדין מאוד הופתענו לגלות כמה זה מסובך לתכנן צורה שתהיה נוחה. על פניו, כסא נראה סתם שני משטחים, כשהמשענת צריכה הטיה קלה, וזהו. בפועל מתברר שמדובר במכלול מידות שיש בינהן אינטרקציה. בכלל זה זוית המושב, אורך המושב, גובה מהרצפה, גובה המשענת, תמיכה לגב תחתון, ידיות וכד'.
לא פשוט.

נכון מאד. אתה יודע מה, היו לי התלבטויות בקשר לגובה המעקות לידיים, וכמובן שניסיתי לשבת עם הידיים בגבהים מסויימים ולנסול איך זה לשבת לאורך זמן עם הידיים בגובה הנ"ל... ובסופו הגעתי למסקנה שתלוי בצרכים באופן כללי של המשתמש. הכוונה היא שבאים אתה רוצה לשבת ולקרוא ספר התמיכה ליד תהיה בגובה מסויים ובאים אתה רוצה רק לשבת בשמש/חצר להרגע ולשים את הידיים לצדדים ואולי לשים שתיה על הידית (אפשר היה גם לקדוח חור למקום למשקה) אז גובה אחר יותר יתאים, בסופו של דבר החלטתי על גובה לקרוא ספר והפלוס של מושב רחב זה שאפשר גם להתכרבל ולשנות תנוחה ולא רק לשבת בכורסא בתנוחה אחת.
Isaac
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־56 אורחים