חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

קבוצת וואצפ לפרוייקטים /שאלות /חידושים/ התייעצויות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: קבוצת וואצפ לפרוייקטים /שאלות /חידושים/ התייעצויות

הודעהעל ידי Isaac » 14 פברואר 2019, 08:45

Eliyahoo כתב:הסיבה העיקרית לכך שאנשים לא משתפים עבודות בפורום היא שבהשוואה לכל אפליקציה מודרנית, הפורום שלנו עובד עם מנוע מיושן מאוד.

אני מאוד אוהב לשתף עבודות שאני עושה (ואני עושה לא מעט) אבל אני אעדיף לצלם מדי פעם עם הטלפון ואז בשניה אחת לשלוח ל5 חברים בווצאפ.

מה לעומת זאת אני צריך לעשות בשביל לשתף בפורום ? קודם להעביר למחשב ואז להעלות את זה עם המנגנון המסורבל ואז להוסיף להודעה ...... פשוט מוציא את החשק לשתף וזאת הסיבה שבודדים הם אלה שעושים את זה.

אם היה פה איזה מפתח WEB שמוכן להרים את הכפפה ולהחליף את המנוע של הפורום כך שהיה אפשר להעלות תמונות בקלות ישר מהטלפון זה היה שם את הפורום במקום אחר.

האמת במחשבה שניה גם נכון. מאחר אתמול להוסיף תמונה הייתי צריך לחפש ב-'whatsapp את התמונה של כיסא האדירונדק שהעלתי ומשם להעביר אותה למחשב... כך שבני משפחה וחברים קרובים שלי מזמן קבר ראו את התמונה ואחרות במשך השנים.
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 14 פברואר 2019, 09:47

Eliyahoo כתב:הסיבה העיקרית לכך שאנשים לא משתפים עבודות בפורום היא שבהשוואה לכל אפליקציה מודרנית, הפורום שלנו עובד עם מנוע מיושן מאוד.

אני מאוד אוהב לשתף עבודות שאני עושה (ואני עושה לא מעט) אבל אני אעדיף לצלם מדי פעם עם הטלפון ואז בשניה אחת לשלוח ל5 חברים בווצאפ.

מה לעומת זאת אני צריך לעשות בשביל לשתף בפורום ? קודם להעביר למחשב ואז להעלות את זה עם המנגנון המסורבל ואז להוסיף להודעה ...... פשוט מוציא את החשק לשתף וזאת הסיבה שבודדים הם אלה שעושים את זה.

אני לא בטוח שווצאפ זה פתרון אופטימאלי, האמת שאני די בטוח שלא, אבל זה משהו שאפשר להרים בזמן אפס.

אם היה פה איזה מפתח WEB שמוכן להרים את הכפפה ולהחליף את המנוע של הפורום כך שהיה אפשר להעלות תמונות בקלות ישר מהטלפון זה היה שם את הפורום במקום אחר.

אני לא נגד ולא בעד קבוצת וואצאפ, אני לאהיה שם (לא, לא, זה לא איום...).
כהיותי רחוק מגאונות מחשבים אני יכול לציין שמעולם לא היתה לי בעיה להעלות תמונה מן הנייד לפורום. כיוון שכל תמונותי בכל מדיה בנייד עולה לחשבון הגוגל והכל מסונכרן, אני מוצא בעיה זו פתורה...
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי atzmonster » 14 פברואר 2019, 10:45

משמו קטן משאריות עץ.
מעלה כאן, כי מזמן לא היה משהו חדש.

אני יודע שזה פשוט, פשוט אבל מעץ!
קבצים מצורפים
20190203_173721.jpg
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 14 פברואר 2019, 10:51

הפורומים דינם לנבול ולמות, הייתי ועדיין חבר בהרבה אתרים בתחומים כאלו ואחרים, כולם מלבד אחד שהוא מפתיע ותוסס, גוססים על סף מיתה.
לטעמי אין תחליף לפורום איכותי, אין לי פייסבוק מתוך עקרון וקבוצות ווטסאפ מבחינתי הן לתכלית בלבד.
גם הפורום הזה עם תעבורה ממוצעת של שתי הודעות ביום, חבל ועצוב.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Moshe_z » 14 פברואר 2019, 12:05

רעיון מבורך
נערך לאחרונה על ידי Moshe_z בתאריך 14 פברואר 2019, 12:54, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Moshe_z
סופר משתמש

הודעהעל ידי Eliyahoo » 14 פברואר 2019, 12:50

אלכס,

להעלות תמונה אחת לפורום זה אבסולוטית סביר, אבל יחסית לאפליקציות כמו פייסבוק\אינסטגרם זה עדיין מסובך כיוון שאתה צריך לגשת למחשב.

להעלות סדרה של תמונות עם הסברים על מנת לתעד תהליך זה סיוט בכל קנה מידה והעובדות מדברות בעד עצמן, אף אחד לא עושה את זה. זה מאוד חבל כי אני יודע שיש פה חברים שעושים דברים מדהימים ולא אכפת להם מדי פעם לצלם עם הטלפון ולשלוח. אני יודע את זה כי הם שולחים לי בווצאפ .... וגם אני שולח להם.

Edi,

כאחד שממש גדל עם הפורומים של האינטרנט ועדיין מאוד מאוד אוהב את הפורמט (עובדה, אני פה) אני נאלץ להודות שייתכן ואתה צודק. רוב האנשים היום מעדיפים פלטפורמות אחרות למרות שהן נחותות בתור פלטפורמה לניהול דיון. התוצאה היא שפורומים כמו שלנו נזנחים וקבוצות פייסבוק תופסות את מקומן. הסיבה העיקרית היא שבפייסבוק ניתן לשתף בקלות.

אז מה הפתרון ?
לא יודע. דבר אחד בטוח, אפשר לשפר את מה שיש כרגע.

אולי בהתחשב בזה שכנראה אף אחד לא הולך לשדרג את האתראז הפתרון הפשוט הוא ריבוי פלטפורמות. הפורום לדיונים וואצאפ לשיתופים תוך כדי עבודה ולשאלות דחופות.
סמל אישי של המשתמש
Eliyahoo
מנהל פורום

הודעהעל ידי Ran » 14 פברואר 2019, 13:29

אם את רוצה ישירות מהטלפון אתה בהחלט יכול פשוט צלם כנס לאתר הפורום כתוב את הודעתך צרף תמונה מהגליריה ושלח
Ran
סופר משתמש

הודעהעל ידי isidor » 14 פברואר 2019, 15:51

1 - אני עקרונית -אידאולוגית- נגד פייסבוק, ומעולם לא התקנתי ולא מעוניין להתקין אצלי. !!!
[/b]
2- בקשר לווטסאפ- רק השבוע ניתקתי עצמי מ"קבוצה" שהקים מישהוא בחוג גילוף בו אני משתתף:

כי- נמאס לי לקבל ציפצופים והודעות בשעות לא נוחות, (כשאני שוכח להשתיק את המכשיר...)
כי- נמאס לי לקבל כמעט כל בוקר הודעת "בוקר טוב" עם ציור דבילי...
כי- נמאס לי לקבל כל שבוע צילום פמוטים וכתובת "שבת שלום"...
כי- נמאס לי לקבל בכל חג לפחות 10 הודעות (רק מחברי החוג...) הודעת "חג שמח"...

וכו' וכו' נוסף לזה - ההודעות הנ"ל תופסות נפח בזיכרון המכשיר,
ואצל רבים (אצלי לא...) כל תמונת ווטסאפ מועתקת אוטומטית גם לגלרית התמונות ...

באתר כאן אפשר גם לחפש בקלות יחסית הודעות ישנות לפי נושא, וכו'
אז זה למה לא...
isidor
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 14 פברואר 2019, 17:41

isidor כתב:1 - אני עקרונית -אידאולוגית- נגד פייסבוק, ומעולם לא התקנתי ולא מעוניין להתקין אצלי. !!!
[/b]
2- בקשר לווטסאפ- רק השבוע ניתקתי עצמי מ"קבוצה" שהקים מישהוא בחוג גילוף בו אני משתתף:

כי- נמאס לי לקבל ציפצופים והודעות בשעות לא נוחות, (כשאני שוכח להשתיק את המכשיר...)
כי- נמאס לי לקבל כמעט כל בוקר הודעת "בוקר טוב" עם ציור דבילי...
כי- נמאס לי לקבל כל שבוע צילום פמוטים וכתובת "שבת שלום"...
כי- נמאס לי לקבל בכל חג לפחות 10 הודעות (רק מחברי החוג...) הודעת "חג שמח"...

וכו' וכו' נוסף לזה - ההודעות הנ"ל תופסות נפח בזיכרון המכשיר,
ואצל רבים (אצלי לא...) כל תמונת ווטסאפ מועתקת אוטומטית גם לגלרית התמונות ...

באתר כאן אפשר גם לחפש בקלות יחסית הודעות ישנות לפי נושא, וכו'
אז זה למה לא...

אינני בטוח שיש מי שמבין לליבך יותר ממני!
יש קבוצות וואטסאפ שאני חייב להיות בהם וחלקן מושתקות למשך שנה. מכבד אותן בביקורים מזדמנים. אגב, קבוצה של "פורום חרטים צפוניים" מתנהלת בשקט מופתי, רק הודעות עניניות.
פייסטוש (אוך, כמעט הקעתי על עצמי שכתבתי את זה), "הנוער" הסביר לי שכבעל עסק אני חייב עמוד עסקי ופרטי. הקמתי, הזנתי, תחזקתי, לא הצלחתי לחבב ומי שיכנס לדפים שלי יוכל לראות שממה מזה חודשים רבים.
כל הענינים הנדונים בשירשור הזה כנראה קשורים לגיל הכותבים :roll:
קשה ללמד קוף זקן ריקודים חדשים!
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי itzikdiy » 14 פברואר 2019, 19:11

dudi כתב:
Ran כתב: בבקשה לא לנטוש את הפורום תמשיכו לשתף את כולם

הבעיה היא שלא כל כך יש תוכן שיתופי בפורום.
פעם % הפוסטים שהכילו עבודות / רעיונות עלתה בהרבה על כמות שאלות ה"אני צריך".
יש הרבה יותר שואבי מידע ממספקי תוכן וכידוע בשאיבת יתר נוצר וואקום.

הרבה קוראים פאסיביים שכותבים משהו רק כשהם צריכים ואף פעם לא מרגישים צורך לחזור ולעדכן או להציג את התוצאה.

פותח השירשור הוא דוגמה טובה.
הפוסט הראשון שלו אומר בעצם חבר'ה, לא נוח לי איך שאתם עובדים. זה פורום מאוד שימושי אבל אני צריך תשובות קצת יותר מהירות "נראה לי שהבנתם את העסק"...
הפורום צריך יותר אנשים שיגידו אני מצטרף חדש. אני מתעניין ב... מצורפות תמונות של עבודות שעשיתי... ואולי כעבור זמן גם יציעו הצעות יעול...

קראתי את כל התגובות כאן ואגיד מה אני חושב (אמנם אני רשום כמשתמש דיי חדש, אבל הרבה שנים קורא כאן ואוהב את הפורום).

1. אמנם אני מתכנת אפליקציות וגם מבלה לא מעט בפייסבוק, אבל ווטסאפ לדעתי זה בגדר בלתי נסבל :D . בקושי אפשר לעקוב אחרי הודעות ותמונות של המשפחה והכל נמצא בהשתק. זה גם שומר את כל התמונות שמורידים בטלפון וזה מיותר לפורומים כאלה (לדעתי). שאלות תשובות ופרויקטים יתערבבו ויהיה קשה לעקוב. זה לא כמו פוסט בפורום או בפייסבוק שהכל מסודר תחת נושא.

2. האם קבוצת הפייסבוק "קהילת אומנויות העץ" שהוזכרה פה, קשורה לפורום או שזה סתם צויין כדוגמא לקבוצה בפייסבוק?

3. לגבי הנאמר ש"שלא כל כך יש תוכן שיתופי בפורום" - אני לאחרונה התחלתי להעלות כאן פרויקטים (וידאו של שידת קונסולה, מדף כפרי וכו')...
ראיתי שאין הרבה פוסטים והרגשתי קצת נדחף שכל כמה פוסטים זה פוסט שלי (למרות שקיבלתי הרבה פרגון) אז קצת הורדתי הילוך. אמנם אני משתף גם בפייסבוק אבל בכיף אמשיך להעלות פעם בכמה שבועות משהו חדש אם אכן יש עניין בזה.

4. לגבי הפורום הזה, כן - פורומים אכן לאט לאט נעלמים, בעיקר מאז שנוצרו קבוצות הפייסבוק. אבל יותר חשוב, זה נושא ההתאמה למובייל. ישנם פורומים כמו carsforum שקיימים שנים ועשו להם התאמה לטלפונים, אבל הפורום הזה למשל לא.. אז זה אפשרי לקרוא בטלפון ע"י הגדלת המסך אבל כתיבת פוסטים זה כבר מאתגר. האם הנושא נבדק? האם יש אפשרות לעשות התאמה של הפורום למובייל? לצערי בתחום הזה של הסבת פורומים למובייל, מבין קצת פחות.

איציק.
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הקודםהבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־46 אורחים