חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

קבוצת וואצפ לפרוייקטים /שאלות /חידושים/ התייעצויות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: קבוצת וואצפ לפרוייקטים /שאלות /חידושים/ התייעצויות

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 25 פברואר 2019, 10:36

כתבתי לו שישתלב בדיון
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 25 פברואר 2019, 18:09

שלום לכולם!!!!
מבחינתי השרשור הזה תענוג צרוף, ומצטער שרק עכשיו אני מתחבר. ותודה ליאיר שזכר אותי וקרא לי לבוא! אני ממש שמח שחברים מחפשים דרכים להגביר ולשפר, ואני בעד - אם מישהו יבוא עם פתרון יותר מוצלח - אני הראשון לתמוך, זו בעצם הסיבה שפתחתי את הפורום העצמאי הזה, כדי שההחלטות תהיינה בידיים של החברים עצמם, ולא תלויים בחסדים של נותני חסויות ופלטפורמות, ושאם יש משהו שממש רוצים (לוח מודעות, צ'אט מובנה וכאלה, נוכל לפתוח בלי להתחנן) - (המימון לתפעול מגיע מהפרסומות של גוגל, ולינקים של אמאזון, והיתרה מהכיס שלי - אני רואה את זה כתרומה לקהילה המדהימה הזו, שאני מאוד שמח שקיימת ומקווה שתמשיך לגדול) - זו הסיבה שאני גם לא מתערב כמעט בכלל בניהול היומיומי של הפורום, ויש פה מנהלי קהילה מדהימים שעושים את עבודת הקודש (בתוספת עזרה ממסנני ספאם אוטומטיים). אני בכוונה "לא נוגע" בכיוונים, ומאוד נזהר מחסויות, רק כשזה בתנאים שלנו. כשפתחנו את האתר אי שם בשנת 2006, היינו "שיא" הטכנולוגיה (לא באמת, אבל באתרי פורומים, לא רחוק), מאז עברו 13 שנה, והאתר התעדכן מעט, אבל לא מספיק. זה משהו שכל הזמן מעסיק אותי, אבל עדיין לא מצאתי פתרון מניח את הדעת. לגבי ההצעות השונות (ואחר כך לשיפורים באתר עצמו):
1. אני אישית אוהב מאוד וואטסאפ, לדברים מיידיים, שהזמן קריטי בהם - מאוד עוזר, לטעמי האישי פחות מועיל לנושא הזה, במיוחד שמי שלא חבר בקבוצה לעולם לא יראה את ההודעות, וגם לא יכול לאחר הצטרפות לראות הסטוריה, שזה מבחינתי פשוט לא שווה - מה גם, שמחליטה פייסבוק לסגור או משהו כזה - ואיבדת אוצר. אם כבר הייתי הולך על טלגרם - רוב הבעיות של וואטסאפ עדיין קיימות, אבל לפחות זה לא פייסבוק ואפשר גם להיות אנוניימיים.
2. קבוצת פייסבוק - זה היה יכול להיות כמעט מושלם, אם זה לא היה פייסבוק - זה סגור לעולם, חייבים להיות חברים בפייסבוק (וכן אני יודע שכולם, כולל אני חברים, אבל לא באמת כולם, וגם צריך "למצוא את זה"), אבל אני לפחות פעמיים בשבוע שוקל לעזוב את הדבר האיום הזה.
3. תפוז ואתרי פורומים אחרים (מסחריים) - היינו וניסינו, אני לא רוצה להכביר במילים אבל זה לא עובד טוב, ובעיקר זה תלוי כמו בפייסבוק ב"טובות" שהמארח נותן (ולמי הם נותנים את שרביט הניהול).

לגבי ההצעות היותר קונקרטיות לשיפור:
1. אנחנו כבר עובדים עם TapTalk לשיפור המובייל - זה לא מושלם, אבל זה עובד לא רע, ובהחלט מאפשר להעלות תמונות ישירות מהטלפון, בלי לעבור דרך המחשב, ולקרוא בנוחות. גם הגרסא המוביילית של האתר (לגלוש בדפדפן בטלפון ישירות לאתר) עובדת בסדר (לא מדהים, אבל סביר). אם מישהו יודע איך משפרים את החוויה עוד יותר, או מכיר מוצר יותר טוב (גם בתשלום סביר) - אני תמיד שמח לשמוע.
2. שיפור האתר עצמו - למי שמבין אנחנו רצים עם phpBB , שזו תוכנה שלא משנה כמה גרסאות מוציאה, היא עדיין במראה ובתחושה של 2006-7, ישנם כמה מתחרים, אבל למעט אחד, עולים פשוט יותר מדי. ורובם לא הרבה יותר מוצלחים מהנוכחי.
3. המתחרה היחיד, שהוא גם Open Source, וחינמי הוא https://www.discourse.org/ והוא הרבה, הרבה יותר מודרני, ונעים - מאוד שונה מהנוכחי, מותאים במלואו למובייל - ונראה לי אידיאלי.

אז מה הבעיה? יש יותר מאחת :-(
1. צריך להמיר את כל התוכן של הפורום הנוכחי (כולל משתמשים וססמאות, תמונות, קבצים, וכמובן פוסטים) לפורמט שלו, וזה לא תהליך פשוט (יש מי שמוכן לעשות תמורת תשלום)
2. יש לנו גם אתר תוכן ליד הפורום (תראו בטאבים למעלה), שאולי לא התעדכן כבר כמה שנים, אבל רוב המידע עדיין עדכני מאוד ושימושי, והפלטפורמה החדשה לא נותנת ממש מענה לזה (זה מאוחסן על גרסה ממש ישנה של דרופל למי שמכיר). - הייתי מאוד שמח להשאיר את החלק הזה, והקושי העיקרי הוא חיבור המשתמשים (שהמשתמש והססמא של הפורום יכניסו אוטומטית גם לאתר התוכן)
3. האחסון/התקנה של דיסקורס הוא מאוד שונה מהנוכחי וזה דורש הרבה עבודה.

כל זה לוקח זמן, וממון, וזה לא פרוייקט קטן, אז צריך מי שינהל אותו בצורה טובה, וגם מי שיבצע, וכרגע לי אין זמן.
אם מי מאתכם מוכן להתנדב ולסייע בתהליך (היו כבר כמה שאמרו שכן, ונעלמו :? ), אני ממש אשמח לדחוף את זה קדימה (כמובן גם לממן את החלקים שעולים כסף).

אם מישהו מכיר מוצר אחר יותר טוב, אני תמיד שמח לשמוע.

מוזמנים ליצור איתי קשר ישירות למייל
[email protected]
או בוואטסאפ :D
+972545211548
תודה
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי Isaac » 26 פברואר 2019, 01:26

Moshe Eshel כתב:כל זה לוקח זמן, וממון, וזה לא פרוייקט קטן, אז צריך מי שינהל אותו בצורה טובה, וגם מי שיבצע, וכרגע לי אין זמן.
אם מי מאתכם מוכן להתנדב ולסייע בתהליך (היו כבר כמה שאמרו שכן, ונעלמו :? ), אני ממש אשמח לדחוף את זה קדימה (כמובן גם לממן את החלקים שעולים כסף).

[email protected]
+972545211548
תודה

שוב תודה רבה למשה על העבודה הרבה והמסורה שהוא עושה לנו!
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי tsadok » 26 פברואר 2019, 14:27

כפי שמשה אמר, עושה רושם ש-discourse מומלץ ומהווה אלטרנטיבה טובה ומתקדמת.

לגבי התקנה של discourse - מריפרוף קל עולה שהפלטפורמה מבוססת Docker ושיש Docker images רשמיים זמינים, אז דווקא אמור להיות די פשוט. Docker מביא איתו סוג של הקלה משמעותית בשלב ה-Deployment.

לגבי מיגרציה של תוכן מ- phpbb- נראה שיש תמיכה מובנית במיגרציה מ-phpbb3, אז לא רואה פה עניין גדול. אם אנחנו עדיין על phpbb2, נראה שנדרש שדרוג מקדים ל-phpbb3 (גם לא אמור להיות סוף העולם).

את כל הנ"ל מבצעים קודם ב-sandbox ורואים איך הדברים מסתדרים, אז הסיכון הוא אפסי.

אני עוסק בתחום ה- Cloud/DevOps. אשמח לסייע לקדם את העניין במעט הזמן הפנוי שיש.
tsadok
משתמש ותיק

הודעהעל ידי zigi » 28 פברואר 2019, 21:54

קראתי בעיון את תגובותיהם של חברי הפורום, כל אחד ודעתו האישית, כל אחד ותחום שליטתו במדיה הדיגיטלית, הגעתי למסקנה, כמנהל הפורום הזה , הפעיל למעלה מעשר שנים, עם כניסות ויציאות של חברים ותיקים, כמו גם חדשים שזה עתה הגיעו, ונראה לי שרבים מהמבקרים כאן נהנים מהפעילות , ויש גם כאלה המחפשים סגנונות אחרים ופורשים לדרכם. הבית כאן פתוח לכולם ומאפשר לכל אחד להביע דעתו , להציג את עבודתו, לשאול שאלות את המשתמשים האחרים, וזה יתרונו.
אנו כידוע מקיימים מידי פעם מפגשים הפתוחים לכולם, וללא תנאים, מפגשים שגורמים הנאה מרובה למשתתפים. תמשיכו להכנס, לשאול, להציג עבודות ובואו והשתתפו במפגשים המתקיימים מידי פעם.
סמל אישי של המשתמש
zigi
מנהל פורום

הודעהעל ידי arikbar » 04 מרץ 2019, 19:43

העלויות צריכות לתחלק בין כולנו
אז קדימה תמחר ואנימאמין שכולם ישתתפו
אולי תיפתח דף אכסל מי מוכן להשתתף בעלויות
סמל אישי של המשתמש
arikbar
סופר משתמש

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 04 מרץ 2019, 22:55

אריק, קודם כל תודה על הנכונות, וגם בעבר כשכן הייתי צריך עזרה במימון.
קודם כל מבחינת עלויות מדובר בעלויות זמן, לא עלות אמיתית - פשוט משהו שאנחנו צריכים לעשות, ולדעתי לא צריך/כדאי לתת לגורם חיצוני לבצע. חברה חיצונית תגבה מחיר לא נמוך על פרוייקט כזה ועדיין ידרוש הרבה השקעה של זמן בלהסביר בדיוק מה צריך ולעקוב שהביצוע תקין.

לגבי העלויות השוטפות ואחרות, אני לא מרגיש בנוח שהכסף מתקבל אצלי בחשבון הפרטי, אם הייתה עמותה או גורם דומה שרוצה לקחת אחריות, הייתי מעביר אליו בשמחה את ה"נכס" הזה, ונותן לו להתעסק בחברות/תשלומים.
בעבר העליתי את הרעיון של עמותה שתיקח על עצמה את האתר, המפגשים ולקדם באופן אקטיבי את התחביב הזה בארץ (סדנאות, ימי כיף לילדים וכו'), אבל לא היתה מאסה קריטית להתחיל. אף פעם לא מאוחר מדי.
arikbar כתב:העלויות צריכות לתחלק בין כולנו
אז קדימה תמחר ואנימאמין שכולם ישתתפו
אולי תיפתח דף אכסל מי מוכן להשתתף בעלויות
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי itzikdiy » 22 מרץ 2019, 23:04

Moshe Eshel כתב:שלום לכולם!!!!
מבחינתי השרשור הזה תענוג צרוף, ומצטער שרק עכשיו אני מתחבר. ותודה ליאיר שזכר אותי וקרא לי לבוא! אני ממש שמח שחברים מחפשים דרכים להגביר ולשפר, ואני בעד - אם מישהו יבוא עם פתרון יותר מוצלח - אני הראשון לתמוך, זו בעצם הסיבה שפתחתי את הפורום העצמאי הזה, כדי שההחלטות תהיינה בידיים של החברים עצמם, ולא תלויים בחסדים של נותני חסויות ופלטפורמות, ושאם יש משהו שממש רוצים (לוח מודעות, צ'אט מובנה וכאלה, נוכל לפתוח בלי להתחנן) - (המימון לתפעול מגיע מהפרסומות של גוגל, ולינקים של אמאזון, והיתרה מהכיס שלי - אני רואה את זה כתרומה לקהילה המדהימה הזו, שאני מאוד שמח שקיימת ומקווה שתמשיך לגדול) - זו הסיבה שאני גם לא מתערב כמעט בכלל בניהול היומיומי של הפורום, ויש פה מנהלי קהילה מדהימים שעושים את עבודת הקודש (בתוספת עזרה ממסנני ספאם אוטומטיים). אני בכוונה "לא נוגע" בכיוונים, ומאוד נזהר מחסויות, רק כשזה בתנאים שלנו. כשפתחנו את האתר אי שם בשנת 2006, היינו "שיא" הטכנולוגיה (לא באמת, אבל באתרי פורומים, לא רחוק), מאז עברו 13 שנה, והאתר התעדכן מעט, אבל לא מספיק. זה משהו שכל הזמן מעסיק אותי, אבל עדיין לא מצאתי פתרון מניח את הדעת. לגבי ההצעות השונות (ואחר כך לשיפורים באתר עצמו):
1. אני אישית אוהב מאוד וואטסאפ, לדברים מיידיים, שהזמן קריטי בהם - מאוד עוזר, לטעמי האישי פחות מועיל לנושא הזה, במיוחד שמי שלא חבר בקבוצה לעולם לא יראה את ההודעות, וגם לא יכול לאחר הצטרפות לראות הסטוריה, שזה מבחינתי פשוט לא שווה - מה גם, שמחליטה פייסבוק לסגור או משהו כזה - ואיבדת אוצר. אם כבר הייתי הולך על טלגרם - רוב הבעיות של וואטסאפ עדיין קיימות, אבל לפחות זה לא פייסבוק ואפשר גם להיות אנוניימיים.
2. קבוצת פייסבוק - זה היה יכול להיות כמעט מושלם, אם זה לא היה פייסבוק - זה סגור לעולם, חייבים להיות חברים בפייסבוק (וכן אני יודע שכולם, כולל אני חברים, אבל לא באמת כולם, וגם צריך "למצוא את זה"), אבל אני לפחות פעמיים בשבוע שוקל לעזוב את הדבר האיום הזה.
3. תפוז ואתרי פורומים אחרים (מסחריים) - היינו וניסינו, אני לא רוצה להכביר במילים אבל זה לא עובד טוב, ובעיקר זה תלוי כמו בפייסבוק ב"טובות" שהמארח נותן (ולמי הם נותנים את שרביט הניהול).

לגבי ההצעות היותר קונקרטיות לשיפור:
1. אנחנו כבר עובדים עם TapTalk לשיפור המובייל - זה לא מושלם, אבל זה עובד לא רע, ובהחלט מאפשר להעלות תמונות ישירות מהטלפון, בלי לעבור דרך המחשב, ולקרוא בנוחות. גם הגרסא המוביילית של האתר (לגלוש בדפדפן בטלפון ישירות לאתר) עובדת בסדר (לא מדהים, אבל סביר). אם מישהו יודע איך משפרים את החוויה עוד יותר, או מכיר מוצר יותר טוב (גם בתשלום סביר) - אני תמיד שמח לשמוע.
2. שיפור האתר עצמו - למי שמבין אנחנו רצים עם phpBB , שזו תוכנה שלא משנה כמה גרסאות מוציאה, היא עדיין במראה ובתחושה של 2006-7, ישנם כמה מתחרים, אבל למעט אחד, עולים פשוט יותר מדי. ורובם לא הרבה יותר מוצלחים מהנוכחי.
3. המתחרה היחיד, שהוא גם Open Source, וחינמי הוא https://www.discourse.org/ והוא הרבה, הרבה יותר מודרני, ונעים - מאוד שונה מהנוכחי, מותאים במלואו למובייל - ונראה לי אידיאלי.

אז מה הבעיה? יש יותר מאחת :-(
1. צריך להמיר את כל התוכן של הפורום הנוכחי (כולל משתמשים וססמאות, תמונות, קבצים, וכמובן פוסטים) לפורמט שלו, וזה לא תהליך פשוט (יש מי שמוכן לעשות תמורת תשלום)
2. יש לנו גם אתר תוכן ליד הפורום (תראו בטאבים למעלה), שאולי לא התעדכן כבר כמה שנים, אבל רוב המידע עדיין עדכני מאוד ושימושי, והפלטפורמה החדשה לא נותנת ממש מענה לזה (זה מאוחסן על גרסה ממש ישנה של דרופל למי שמכיר). - הייתי מאוד שמח להשאיר את החלק הזה, והקושי העיקרי הוא חיבור המשתמשים (שהמשתמש והססמא של הפורום יכניסו אוטומטית גם לאתר התוכן)
3. האחסון/התקנה של דיסקורס הוא מאוד שונה מהנוכחי וזה דורש הרבה עבודה.

כל זה לוקח זמן, וממון, וזה לא פרוייקט קטן, אז צריך מי שינהל אותו בצורה טובה, וגם מי שיבצע, וכרגע לי אין זמן.

[email protected]
+972545211548
תודה

היי, התקנתי את האפליקציה TAPTALK באנדרואיד, חיפשתי "נגרות" ומצאתי את הפורום. הפורום נראה שם מצויין בטלפון, ונראה שקל לפרסם ולהעלות תמונות.
אז זה רשמית נתמך שם? לדעתי כדאי לפרסם את זה בפוסט נעוץ או משהו שכולם יראו. זה יכול להחזיר את התעבורה לפורום כי מה שהקשה זה הגישה במובייל... זה נראה מעולה.
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 23 מרץ 2019, 01:17

itzikdiy כתב:
מבחינתי השרשור הזה תענוג צרוף, ומצטער שרק עכשיו אני מתחבר. ותודה ליאיר שזכר אותי וקרא לי לבוא! אני ממש שמח שחברים מחפשים דרכים להגביר ולשפר, ואני בעד - אם מישהו יבוא עם פתרון יותר מוצלח - אני הראשון לתמוך, זו בעצם הסיבה שפתחתי את הפורום
.......
תודה

היי, התקנתי את האפליקציה TAPTALK באנדרואיד, חיפשתי "נגרות" ומצאתי את הפורום. הפורום נראה שם מצויין בטלפון, ונראה שקל לפרסם ולהעלות תמונות.
אז זה רשמית נתמך שם? לדעתי כדאי לפרסם את זה בפוסט נעוץ או משהו שכולם יראו. זה יכול להחזיר את התעבורה לפורום כי מה שהקשה זה הגישה במובייל... זה נראה מעולה.

רשמית זה מילה גדולה, אבל כן, השקענו קצת מאמץ כדי שזה ייתמך, ומדי פעם מעדכנים מה שצריך לתקן.
לדעתי פורסם בהרחבה בעבר, אם מישהו רוצה לכתוב תוכן בעניין - מוזמן, ואני או אחד המנהלים יכול להפוך את זה לדביק...
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי itzikdiy » 23 מרץ 2019, 11:26

Moshe Eshel כתב:
itzikdiy כתב:
מבחינתי השרשור הזה תענוג צרוף, ומצטער שרק עכשיו אני מתחבר. ותודה ליאיר שזכר אותי וקרא לי לבוא! אני ממש שמח שחברים מחפשים דרכים להגביר ולשפר, ואני בעד - אם מישהו יבוא עם פתרון יותר מוצלח - אני הראשון לתמוך, זו בעצם הסיבה שפתחתי את הפורום
.......
תודה

רשמית זה מילה גדולה, אבל כן, השקענו קצת מאמץ כדי שזה ייתמך, ומדי פעם מעדכנים מה שצריך לתקן.
לדעתי פורסם בהרחבה בעבר, אם מישהו רוצה לכתוב תוכן בעניין - מוזמן, ואני או אחד המנהלים יכול להפוך את זה לדביק...

הלכתי על ההצעה שלך :D - viewtopic.php?f=1&t=12324&p=71011#p71011
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הקודםהבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], מת להיות נגר ו־57 אורחים