חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

עזרה בבחירת משור שולחן טוב

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: עזרה בבחירת משור שולחן טוב

הודעהעל ידי zDanielz » 25 ינואר 2019, 00:39

אהלן,

אפתח בזה שאני בידיוק בסיטואציה שאתה מכוון אליה. סגרתי בידיוק את העסק שלי אבל היה לי עסק קטן לרהיטים (בזמן הלימודים באוניברסיטה).
דבר ראשון אומר לך מנסיוני המועט שכמו שאלכס ציין כדאי לך מאןד לבדוק את הכדאיות לזה. מנסיוני אם אתה לא בונה ארונות/מטבחים קשה מאוד להתחרות מול המחירים של היבוא (טסתי גם לתאילנד לראות את זה בעיניים) אבל אם תנסה מספיק אתה תמצא את הלקוחות.

בכל מקרה לעניינו,
אפתח בזה שיש לי מקיטה mlt100 ואומר לך כבר עכשיו להתרחק ממנו.
מה שכן אני ממליץ לך לחפש יד שניה, לבדוק על הבוש ועל דיוולט שיש עליהם ביקורות טובות.
אני עם שלי בניתי רהיטים מעצים קשים בעוביים צול ו2 צול, לוחות באורך 3 מטר ואני יכול לומר לך שתמיד אפשר למצוא פתרונות אולי לא נוחים אבל מסתדרים.

דבר נוסף,
בגלל המגבלות בעסק קטן עם ציוד כזה אתה חייב למצוא לך כמה ספקים או נגריות שתוכל לעשות שם את מה שאתה לא יכול אצלך.
לדוגמא: יש לי נגר שהוא מקציע לי עצים (יש לי רק מקצוע עליון) ויש לי מקופ שחותך לי פלטות.
דבר נוסף בשביל להשלים את החוסר שיש במסור שולחן הקטן אתה חייב מסור עגול סביר לחיתוכים שלא תוכל לעדות איתו, וגם לבנות/לקנות חמור גלגלת שיתמוך בחומר שאתה חותך כיוון שהשולחן של המסור קטן.
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 25 ינואר 2019, 00:47

חרגתי קצת מהשאלה שלך כי אני באמת חושב כמו אלכס, שזה מתחיל בשידת תכשיטים ומתגלגל מהר מאוד לדברים אחרים אז חבל להגביל את עצמך מראש
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 25 ינואר 2019, 01:10

א. ייתכן שמסור ידני עגול איכותי יספיק לך להתחלה, הוא מספיק ורסטילי ובכל מקרה תצטרך אותו גם בהמשך, כאשר תקנה מסורים גדולים יותר.
ב. ייתכן שיש לי מכונה שמתאימה לך בדיוק, דבר איתי בה"פ
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Puccai » 25 ינואר 2019, 04:09

zDanielz כתב:אהלן,

אפתח בזה שאני בידיוק בסיטואציה שאתה מכוון אליה. סגרתי בידיוק את העסק שלי אבל היה לי עסק קטן לרהיטים (בזמן הלימודים באוניברסיטה).
דבר ראשון אומר לך מנסיוני המועט שכמו שאלכס ציין כדאי לך מאןד לבדוק את הכדאיות לזה. מנסיוני אם אתה לא בונה ארונות/מטבחים קשה מאוד להתחרות מול המחירים של היבוא (טסתי גם לתאילנד לראות את זה בעיניים) אבל אם תנסה מספיק אתה תמצא את הלקוחות.

בכל מקרה לעניינו,
אפתח בזה שיש לי מקיטה mlt100 ואומר לך כבר עכשיו להתרחק ממנו.
מה שכן אני ממליץ לך לחפש יד שניה, לבדוק על הבוש ועל דיוולט שיש עליהם ביקורות טובות.
אני עם שלי בניתי רהיטים מעצים קשים בעוביים צול ו2 צול, לוחות באורך 3 מטר ואני יכול לומר לך שתמיד אפשר למצוא פתרונות אולי לא נוחים אבל מסתדרים.

דבר נוסף,
בגלל המגבלות בעסק קטן עם ציוד כזה אתה חייב למצוא לך כמה ספקים או נגריות שתוכל לעשות שם את מה שאתה לא יכול אצלך.
לדוגמא: יש לי נגר שהוא מקציע לי עצים (יש לי רק מקצוע עליון) ויש לי מקופ שחותך לי פלטות.
דבר נוסף בשביל להשלים את החוסר שיש במסור שולחן הקטן אתה חייב מסור עגול סביר לחיתוכים שלא תוכל לעדות איתו, וגם לבנות/לקנות חמור גלגלת שיתמוך בחומר שאתה חותך כיוון שהשולחן של המסור קטן.

תודה אחי על שיתוף הפעולה !
אני מודע לזה שזה מסוכן במיוחד שצריך להשקיע בסוף אין מה לעשות
אני בכלל מתחום ההייטק ועובד 5 ימים בשבוע עד שעות מאוחרות
הרעיון בא מאשתי לפתוח עסק נגרות שקהל היעד כמובן נשים
ולפי זה קבענו את התוצר שהוא ארון תכשיטים
בנוסף אני רוצה לשלב עם זה תאורה נסתרת וכל מני דברים מיוחדים שכאילו עיצבו את הארון במיוחד לכל אשה ואשה
מבחינת שיווק גם אשתי למדה שיווק ויש לה המון כלים אז אני לא נכנס לזה
עכשיו לגבי הספק , אני יכול להיות בקשר עם ספק אחד שיעשה לי מחירים טובים ? או שחייב שיהיה נגר ? פשוט לא הבנתי מה הכוונה ולמה צריך נגרייה

מאיזה בחינה המקיטה לא טובה ? כי המחיר שלה לא זול
Puccai

הודעהעל ידי Puccai » 25 ינואר 2019, 04:12

Se7eN כתב:א. ייתכן שמסור ידני עגול איכותי יספיק לך להתחלה, הוא מספיק ורסטילי ובכל מקרה תצטרך אותו גם בהמשך, כאשר תקנה מסורים גדולים יותר.
ב. ייתכן שיש לי מכונה שמתאימה לך בדיוק, דבר איתי בה"פ

יש לי כבר מסור ידני עגול של מקיטה והוא מצויין
אני ייצור קשר בהקדם
Puccai

הודעהעל ידי הרואה » 25 ינואר 2019, 10:36

תחושה שלי שאתה מתחיל לשקוע בבוץ, נראה שאין לך מושג למה אתה נכנס.
סליחה על הבוטות, זה לטובתך.
לך כהתחלה לקורס יוזמים עסק של מעוף, מסובסד על ידי המדינה, ושם תבנה תכנית עסקית בסיסית לפחות, תלמד איך בודקים ביקוש ואיך מתמחרים. במקביל תבנה כמה אבי טיפוס של מוצרים שאתה רוצה, יתכן שתגיע למסקנה שהרווח הצפוי הוא 5 ש"ח לשעת עבודה, אני לא צוחק.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי spiderman » 25 ינואר 2019, 13:12

בגלל המגבלות של מסורי שולחן ניידים, שווה לרכוש אחד שהוא טוב (כלומר הרע במיעוטו).

מעבר לאמינות המכלול החשמלי והמיכני, חשוב מאד שהגדר והשולחן יהיו מדויקים ומסיביים ככל שניתן.

לפני שרכשתי את המסור שלי, עשיתי מחקר לא קטן, התמקדתי בעיקר בביקורות הרעות או הפושרות והגעתי למסקנה כי בשקלול כל הפרמטרים, הדיוולט 745 הוא המסור המתאים לי. לטעמי גם העגלה המתקפלת המקורית שלו מעולה ונכללה במחיר, המסילות שלו סטנדרטיות (חשוב למי שרוצה להתקין מזחלת, מד זווית וכיו"ב) ואהבתי מאד את שיטת כיוון הגדר באמצעות גלגלת שיניים וסה"כ אני מאד מרוצה, בניתי מזחלת "גדולה" וגם אחת קטנה והחלפתי את הלהב המקורית (שעושה עבודה לא רעה בעץ קשה) בפרויד +להב נוספת ללבידים.

שורה תחתונה, לי מאד התאים, המקום שלי קטן, מסור חזק, מדויק מאד למסור נייד והקיפול/שינוע שלו פשוט וקל (אני מוציא אותו לצורך עבודה ומכניס אותו לחלל העבודה (מחסן ענק של אגוז) בסופה.

במסורים הללו אין מנועי אינדוקציה ולכן הרעש חזק ביותר-קח בחשבון אם אתה עובד בסביבה אורבנית.
spiderman
סופר משתמש

הודעהעל ידי Isaac » 25 ינואר 2019, 15:54

אולי זה לא יתן לך תשובה חד משמעית, מאחר ולפי ההשוואות בסרטונים הנ"ל אתה צריך להחליט מה טוב לך לפי הנתונים הנוגעים לך. אך לפחות שיהיה לך רעיון בנוגע למשורים והתקציב. כפי שנאמר ע"י אחרים כאן לדעתי כלי טוב זה דבר חשוב מאוד, ובאים אין לך תקציב ואין ברירה אז הייתי קונה את הטוב ביותר שהייתי יכול להרשות לעצמי ולאחר מכן לעלות מדרגה לשלב יותר איכותי, מה גם שלאחר השימוש בכלי (כלשהוא) תקע יותר טוב מה החיוב והשלילה באופן אישי ותוכל למכור את הישן ולקנות אחד המתאים לך יותר מנסיונך האישי. בהצלחה.

Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי Puccai » 29 ינואר 2019, 21:55

הרואה כתב:תחושה שלי שאתה מתחיל לשקוע בבוץ, נראה שאין לך מושג למה אתה נכנס.
סליחה על הבוטות, זה לטובתך.
לך כהתחלה לקורס יוזמים עסק של מעוף, מסובסד על ידי המדינה, ושם תבנה תכנית עסקית בסיסית לפחות, תלמד איך בודקים ביקוש ואיך מתמחרים. במקביל תבנה כמה אבי טיפוס של מוצרים שאתה רוצה, יתכן שתגיע למסקנה שהרווח הצפוי הוא 5 ש"ח לשעת עבודה, אני לא צוחק.

אני מכבד את הדעות שלך אחי
למרות שאמרת את זה במילים קצת גסות
אין לי בעיה לעבור הדרכה לפני שאני אתחיל בעבודה
אבל בכל מקרה זה לא המקצוע שלי ואני לא עובד בו כל הזמן
רק בסוף שבוע ובימים המזדמנים
אני יודע שיש לי יכולת למידה טובה ומהירה
ולפני כמה שנים בניתי אקווריום לדגים ויצא טוב ולא כזה הסתבכתי
ובזמנו עבדתי אצל חבר שלי שהוא נגר במקצועו
ואם אני אצטרך עזרה אני אבקש ממנו הוא חבר טוב מאוד
בנתיים אני מתכוון לקנות מסור שולחני , לנסות כמה דברים , ומה שייצא לי טוב אני אמכור
כמובן שאני לא אגיע לרמה של נגר מקצועי ולבנות ארונות גדולים זה לא מעניין אותי
וגם אם לא הצלחתי זה יישאר כתחביב או תרפיה אחרי ימים עמוסים בהייטק חחח
Puccai

הודעהעל ידי Puccai » 29 ינואר 2019, 22:02

spiderman כתב:בגלל המגבלות של מסורי שולחן ניידים, שווה לרכוש אחד שהוא טוב (כלומר הרע במיעוטו).

מעבר לאמינות המכלול החשמלי והמיכני, חשוב מאד שהגדר והשולחן יהיו מדויקים ומסיביים ככל שניתן.

לפני שרכשתי את המסור שלי, עשיתי מחקר לא קטן, התמקדתי בעיקר בביקורות הרעות או הפושרות והגעתי למסקנה כי בשקלול כל הפרמטרים, הדיוולט 745 הוא המסור המתאים לי. לטעמי גם העגלה המתקפלת המקורית שלו מעולה ונכללה במחיר, המסילות שלו סטנדרטיות (חשוב למי שרוצה להתקין מזחלת, מד זווית וכיו"ב) ואהבתי מאד את שיטת כיוון הגדר באמצעות גלגלת שיניים וסה"כ אני מאד מרוצה, בניתי מזחלת "גדולה" וגם אחת קטנה והחלפתי את הלהב המקורית (שעושה עבודה לא רעה בעץ קשה) בפרויד +להב נוספת ללבידים.

שורה תחתונה, לי מאד התאים, המקום שלי קטן, מסור חזק, מדויק מאד למסור נייד והקיפול/שינוע שלו פשוט וקל (אני מוציא אותו לצורך עבודה ומכניס אותו לחלל העבודה (מחסן ענק של אגוז) בסופה.

במסורים הללו אין מנועי אינדוקציה ולכן הרעש חזק ביותר-קח בחשבון אם אתה עובד בסביבה אורבנית.

תודה על התגובה
אני גם בעד הדגם של הדיוולט 745
רק מתלבט בינו לבין bosch gc x10
אם אתה מכיר את הבוש אשמח להמלצות
לגבי הלהב ראיתי שהרוב מחליפים אותה, האם זה כזה קריטי ?
ורציתי לשאול למה בנית מזחלת נוספת ? והאם זה קשה לבנות ?
לי גם אין מקום גדול לצערי אבל בסוף מסתדרים
Puccai

הקודםהבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], m11 ו־60 אורחים