חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

המלצה למלטשת אקצנטרית 5"

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

המלצה למלטשת אקצנטרית 5"

הודעהעל ידי מירב » 27 נובמבר 2018, 18:03

מתלבטת בין 3 מלטשות אקצנטריות
בוש כחול BOSCH GEX125 
מקיטה MAKITA BO5030
מקיטה MAKITA BO5041

אשמח להמלצות תוך שיקולי עלות תועלת (מפרט, תכונות, עמידות וכו)
מירב

Re: המלצה למלטשת אקצנטרית 5"

הודעהעל ידי Edi » 27 נובמבר 2018, 22:09

יש לי את ה5041 - מעולה!
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 27 נובמבר 2018, 23:06

מירב, לא אפרט את כל מה שיש לי נגד כלים של בוש ובעד כלים של מקיטה. אציין רק שכלים מן התקופה הטובה של בוש כבר מזמן שבקו חיים בניגוד לכלים רבים של מקיטה שאצלי בין 20-30 שנים.

לדבר אחד חשוב ברצוני להסב את תשומת ליבך, מלטשת היא כלי מתיש ולכן את חייבת לרכוש כלי שאת מחזיקה ביד ומרגישה כאילו שיצרו אותה לפי מידה עבורך. לא לקנות דרך הרשת רק בחנות פיזית.

בהצלחה!
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 28 נובמבר 2018, 00:44

קראתי פה הרבה דעות של אנשים נגד כלים של בוש אבל אני חייב לומר לזכות הבוש, יש לי מלטשת שלהם gex150 (הכלי היחידי שלי שלהם) ללא ספק הקנייה הכי טובה שעשיתי.. קניתי אותה לאחר שחבר הלווה לי כזאת שעברה כבר 3 אנשים (נגרי דקים ועובדי שיפוצים) ומה לא עשו איתה.. חוץ מלהחליף את הבסיסים היא עובדת מדהים!!

מה שכן, אני מסכים מאוד שכדי לקנות אחת בחנות ולא באינטרנט.
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי Isaac » 30 נובמבר 2018, 23:00

רק לא בוש (Say No To BOsch). מנסיוני המר, כתבתי כאן רבות על נסינו עם המלטשת שלהם ואקצר כאן ואספר לך בקצרה שהמלטשת שלהם שקניתי לאחר כחודשיים הפסיקה להחזיק את נייר הליטוש ובעצם לאחר ששלחתי אותה לתיקון "ועשו לי טובה והחליפו לה את הראש" (שלא כלול באחריות) בסוף השנה השבתתי אותה וקניתי מקיטה משומשת שעובדת ללא ללאות. יתר על כן, הייתי צריך לשייף קירות לצבע (לא מעץ) ועבדתי עם המשייפת של מקיטה בשמך כ-4 שעות רצופות והמשייפת הזו רק הפתיעה אותי לטובה ממש, מאחר ולא ציפיתי שהמכשיר יעבוד זמן כה רב מבלי שיתחמם, והמלטשת עבדה ברגע האחרון כמו בראשון כאילו לא התרגשה...
בהצלחה.
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 02 דצמבר 2018, 01:19

Isaac כתב:רק לא בוש (Say No To BOsch). מנסיוני המר, כתבתי כאן רבות על נסינו עם המלטשת שלהם ואקצר כאן ואספר לך בקצרה שהמלטשת שלהם שקניתי לאחר כחודשיים הפסיקה להחזיק את נייר הליטוש ובעצם לאחר ששלחתי אותה לתיקון "ועשו לי טובה והחליפו לה את הראש" (שלא כלול באחריות) בסוף השנה השבתתי אותה וקניתי מקיטה משומשת שעובדת ללא ללאות. יתר על כן, הייתי צריך לשייף קירות לצבע (לא מעץ) ועבדתי עם המשייפת של מקיטה בשמך כ-4 שעות רצופות והמשייפת הזו רק הפתיעה אותי לטובה ממש, מאחר ולא ציפיתי שהמכשיר יעבוד זמן כה רב מבלי שיתחמם, והמלטשת עבדה ברגע האחרון כמו בראשון כאילו לא התרגשה...
בהצלחה.

כזכור מה10 פעמים הקודמות שסיפרת את הסיפור, המלטשת שלך היתה מהסדרה הירוקה של בוש, אפילו לא מצחיק. חבל שאתה מוליך אנשים שולל.
(לי אישית אין ניסיון באף אחד מהמלטשות שהוזכרו פה, באופן כללי יש כלים שבוש עדיפים, ויש כלים שמקיטה).
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי אמיר ח. » 02 דצמבר 2018, 05:34

לגבי השאלה, יש לי מלטשת MAKITA BO5030 ואני מאוד מרוצה.

לפי דעתי, אדם לא יכול לפסול חברה מסויימת רק בגלל ניסיון שלילי אישי שלו עם אחד ממוצריה. כי מנגד, אתה תמצא אלפי אנשים מרחבי העולם שמשתמשים באותו מוצר, וכולם משבחים ומעידים שהמוצר עובד אצלם כבר כמה שנים טובות ללא שום בעיות.

גם אם נניח שחברה מסויימת יצרה מלטשת, וכולם אומרים שהמלטשת הזו לא טובה.. עדיין לא חייבים לפסול את כל מוצרי החברה.. מקסימום אומרים לדוגמא "המלטשת של החברה הזו לא טובה, אבל המברגה שלהם הכי איכותית בשוק".
אז מלטשת קונים מחברה אחרת ומברגה כן קונים מהחברה הזו. וכדומה..

כשאני בא לקנות כלי עבודה מסויים, אני עושה סקר שוק, קורא חוות דעת, שואל ומתייעץ לגבי אותו כלי ספציפית ולא לגבי החברה שמייצרת אותו. כי אני לא בטוח שקיימת חברה שמייצרת רק כלים טובים או להפך רק כלים גרועים. לכל חברה יש את הצד החזק והצד החלש.

הנקודה שלי היא שבמקום לפסול, פשוט צריך להפעיל הגיון והגינות בכל דבר.
אמיר ח.
סופר משתמש

הודעהעל ידי Isaac » 02 דצמבר 2018, 14:25

אמיר ח. כתב:לגבי השאלה, יש לי מלטשת MAKITA BO5030 ואני מאוד מרוצה.

לפי דעתי, אדם לא יכול לפסול חברה מסויימת רק בגלל ניסיון שלילי אישי שלו עם אחד ממוצריה. כי מנגד, אתה תמצא אלפי אנשים מרחבי העולם שמשתמשים באותו מוצר, וכולם משבחים ומעידים שהמוצר עובד אצלם כבר כמה שנים טובות ללא שום בעיות.

גם אם נניח שחברה מסויימת יצרה מלטשת, וכולם אומרים שהמלטשת הזו לא טובה.. עדיין לא חייבים לפסול את כל מוצרי החברה.. מקסימום אומרים לדוגמא "המלטשת של החברה הזו לא טובה, אבל המברגה שלהם הכי איכותית בשוק".
אז מלטשת קונים מחברה אחרת ומברגה כן קונים מהחברה הזו. וכדומה..

כשאני בא לקנות כלי עבודה מסויים, אני עושה סקר שוק, קורא חוות דעת, שואל ומתייעץ לגבי אותו כלי ספציפית ולא לגבי החברה שמייצרת אותו. כי אני לא בטוח שקיימת חברה שמייצרת רק כלים טובים או להפך רק כלים גרועים. לכל חברה יש את הצד החזק והצד החלש.

הנקודה שלי היא שבמקום לפסול, פשוט צריך להפעיל הגיון והגינות בכל דבר.

אז יש לי הפתעה בשבילך. אני אומר לך שלפי רבים שקראתי או ראיתי ב-YouTube יש יותר טענות שחברת בוש "שתיבוש לה" היא לא מה שהיתה פעם, וכניראה עובדת יותר ויותר על תפיסה של שיטת קידום מכירות לפי מספרים, יעזבו אותנו מספר אלפים ובעזרת מרקטינג נביא עוד אלפיים פריירים, וכן הלאה. יתר על כן לפי תפיסתך כניראה חובבים שרק מתחילים ובקושי יש להם כספים להוציא על ציוד, ויתר על כן גם לא בטוחים על איזה ציוד להוציא את הכסף קודם. יקנו מכמה חברות וישלמו על מצברים ומטענים של מספר חברות וימלאו את דירותייהם (לא כולם עובדים מבתים מרווחים) עם ציוד מאותם חברות בעוד הם יכולים לפחות בהתחלה לעבוד רק עם חברה אחת ולהישתמש באותם מצברים ומטען אחד, ובכך לחסוך כספים ומקום פיזי. אני לפחות הייתי בוחר לדבוק בעיקר בהתחלה עם חברה איכותית שמכבדת את הקליינטים שלה ולא עובדת עלייהם עם ציוד קלוקל. ורק לאחר שאפשרי ומתקדמים אפשר לקנות עוד ציוד מחברות אחרות באים מתאפשר. בתגובתך אתה מטעה את החובבים המתחילים לדעתי. ועוד דבר אחד שלמדתי בחיים כאחד שקנה ציוד לחברות אמריקאיות בעבר. על כל אחד להיות נאמן לעצמו בתור קונה וכלל וכלל לא לאיזו שהיא חברה, כפי שהיחצנים מנסים להשפיע עלינו הקונים. למשל: אני נאמן למקיטה, שלא כמוך שעובד עם גיוולט וכו'. והוא ממכבי והם מהפועל... קודם יש לדבוק עם חברות אחראיות ולנסות להשאר עם אותו ציוד משלים (בטריות, מטענים, ושאר ציוד נלוה). ולא הייתי רוצה להעליב, אך אני חייב לשאול האים אתה נציג של בוש? רק מעניין.
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 02 דצמבר 2018, 17:06

Isaac,

בקרוב שר העבודה יעלה להצבעה את "חוק נאמנות לכלי עבודה" עוד לפני שבררנו האם יש הפרדה בהעדפת מותגים לפי שמאלנים וימנים... :shock:
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי david7562 » 02 דצמבר 2018, 17:11

Alex Milch כתב:Isaac,

בקרוב שר העבודה יעלה להצבעה את "חוק נאמנות לכלי עבודה" עוד לפני שבררנו האם יש הפרדה בהעדפת מותגים לפי שמאלנים וימנים... :shock:
david7562
משתמש ותיק

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו־61 אורחים