חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שאלות לגבי הפרויקט הבא...שולחן אוכל

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: שאלות לגבי הפרויקט הבא...שולחן אוכל

הודעהעל ידי Eliyahoo » 10 ינואר 2023, 15:21

חובב צפוני כתב:תודה אליהו.
כמה שאלות ספציפיות:
1. איך אתה מונע עיוותים של הפלטה? האם שמת קושרות או תומכות? מה לגבי מסילות עם חתך C? האם השתמשת?
2. אשמח לראות תמונה של הרגל המרכזית.
3. הגודל שאני מתכנן הוא 110 על 210. מחפש רעיון מקורי להרחבה חיצונית ללא מגירות ומסילות. כלומר פלטה להרחבה בגדלים משתנים שמאוחסנת בנפרד ולא מתחת לשולחן כדי לשמור על מראה נקי. יש לי רעיון לזה אבל אולי יש פה מישהו עם משהו טוב יותר..

חיפשתי ומצאתי את שירשור סיכום הבניה של השולחן (מ2014 !), יש בו תמונה של השולחן ותוכל לראות את הרגל המרכזית כמו שביקשת. תוכל גם לראות תמונה של הsketchup וגם יש אצלי את הקבצים אם תרצה.
היו עוד שרשורים שלי לפניו בזמן שהתלבטתי לגבי הבניה, לגבי הצביעה ועוד. אולי תמצא בהם אינפורמציה מועילה.
viewtopic.php?f=1&t=7582

לגבי הרחבות לשולחן, פשוט לא עשיתי. השולחן כמו שהוא, מספיק למשפחה שלי, ומספיק שבאים גם זוג חברים עם הילדים. למקרים קיצוניים יותר, אני לוקח שולחן לבן נפתח ושם עליו כמה קרשים להגבהה פלוס איזה פלטה שיושבת לי בשגרה על שולחן אחר.

בנוגע לעיוותים של הפלטה - הפלטה נוצרה מהדבקה עצים בעובי צול והם מוקפים בקנט מסביב, הקנט מעניק חוזק מסויים (ולא, אין תנועה של העץ ששוברת את הקנט). בנוסף, בעצת נגר מאוד מנוסה שהייתי איתו בקשר, שמתי מתחת לפלטה חיזוקים מעץ אורן עם ברגים, לא סגור על זה שיש לזה אפקט כלשהו. אין שום חיזוקי מתכת בפרופיל C או כל חיזוקי מתכת אחרים.
סמל אישי של המשתמש
Eliyahoo
מנהל פורום

Re: שאלות לגבי הפרויקט הבא...שולחן אוכל

הודעהעל ידי חובב צפוני » 10 ינואר 2023, 23:46

תודה אליהו, עברתי בעיון על השרשור הזה. עבודה מרשימה.

אם למישהו אחר יש רעיון לביצוע תמיכה בהרחבות אשמח..
חובב צפוני
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־55 אורחים