חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מספר שאלות לגבי נגרות עם עצים קשים

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מספר שאלות לגבי נגרות עם עצים קשים

הודעהעל ידי יניב » 22 נובמבר 2018, 13:24

עד היום התעסקתי עם עץ אורן מלא ופלטות סנדביץ'.
אני רוצה להתנסות גם בעצים קשים ולא ברורים לי מספר דברים:

1. איפה ניתן לרכוש עצים קשים באיזור המרכז? כמעט בכל מחסני העצים ראיתי רק עצי אורן. היחיד שאני מצאתי שמוכר עצים קשים זה מי השרון ולא היו ממש "מתאימים לחובבים".
2. האם עצים קשים מגיעים במגוון מידות כמו כץ אורן? מה שאני הבנתי במי השרון זה שהעצים מגיעים בפלטות עבות (שני צול) ואורכים ארוכים למדי. כיוון שהמחיר גבוה אז קניה מינימלית היא כ"כ יקרה? מה עושים אם רוצים לבנות דברים קטנים יחסית ממגוון עצים?
3. איך חותכים פלטה 2 צול לפלטות דקות יותר לשימוש?
4. נניח פתרתי את (3) האם בכדי להקציע את הפלטות אני צריך גם שיהיה ברשותי מקצוע עליון/תחתון? או שניתן לקבל שירות כזה איפושהו? שימוש במקצוע ידני קשה על אורן, אני מניח שעל עצים קשים יותר קשה, וגם התוצאות שהשגתי לא היו לשביעות רצוני.
יניב
סופר משתמש

Re: מספר שאלות לגבי נגרות עם עצים קשים

הודעהעל ידי Se7eN » 22 נובמבר 2018, 14:07

1. יש כל מיני מחסנים, חפש בגוגל... אני קניתי מדוד פרופ במושב גאליה
2. ככלל עצים קשים מגיעים שאינם מוקצעים, כלומר קורות ברוחב משתנה (לא תמיד אבל בד"כ) ולא מוקצעים בכלל. הרבה מחסנים יתנו לך שירותי הקצעה בתשלום, וגם יש נגרים שיעשו זאת. אם אתה רוצה חתיכות ממש קטנות, חפש אצל נגרים שעובדים הרבה עם עץ מלא (לא מצוי מאוד אבל גם לא לגמרי נדיר), ובקש שאריות. כנראה שתקבל בחינם או בתשלום נמוך. ספציפית מי השרון מוכרים גם שאריות קטנות, אם כי המחיר מוגזם מאוד לטעמי. יתכן שגם מחסנים אחרים ימכרו לך שאריות.
3.תלוי בציוד שלך... הכי כדאי במסור סרט, אפשר כמובן גם ביד, ואפשר על מסור שולחן, אבל מאוד מאוד בזהירות ואם יודעים מה עושים, והרוחב לא גדול מדי.
4. עניתי קודם, אבל גם הקצעה ידנית היא אופציה. אל תשכח שככה עבדו כל ההיסטוריה! עם מקצוע סביר במצב תקין, ולהב מושחז, תוכל להקציע כמעט כל עץ. זו אומנות שצריך ללמוד ולתרגל, אבל בהחלט מדובר במשימה אפשרית.
בהצלחה!
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Eliyahoo » 22 נובמבר 2018, 15:38

לפחות חלק מהעצים מגיעים גם במידה של צול.

אבל תקשיב יניב, לדעתי אתה ממש מסתבך. אתה מעיד שאתה רוצה כמות קטנה (לפרוייקט קטן) ועושה רושם שאין לך מקצועות חשמליים. לכן, מה שאתה צריך זה .... נגר. לך לנגר שעובד על עץ מלא אולי אפילו כזה שמכווין את העסק שלו לחובבים (יש כאלה, אני מכיר לפחות שלושה באזור שלי) ותבקש קורה אחת פלוס שירות הקצעה. תשלם על העץ קצת יותר ממה שהיית משלם על קורה במחסן עצים אבל אם מדובר על כמויות קטנות אז זה באמת גרושים. כנ"ל ההקצעה. שמור את המקצוע הידני לדברים כיפים ולא לעבודת פרך של יישור קורה של עץ גזום.
אפילו בעץ ועצה ראיתי קורות של עץ אלון מוקצע אגב.

את הרוב המכריע של העצים הקשים שקניתי, קניתי מנגרים. הם קונים חבילה גדולה במחיר זול ולרוב אין להם בעיה למכור לך הלאה.
סמל אישי של המשתמש
Eliyahoo
מנהל פורום

הודעהעל ידי yonatan230 » 22 נובמבר 2018, 15:56

יש לי כל מיני חתיכות וקורות של עצים קשים למכירה
מוזמן ליצור קשר 0547997098 יונתן
yonatan230
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 22 נובמבר 2018, 16:37

אעשה לך סדר לגבי מי השרון כי גם אני קונה שם.

כל העצים מגיעים בשני עוביים 1 ו2 צול. הם עשו קטע חדש שהם מוכרים גם עצים בכל מידי מידות קטנות מוקצעים אבל המחירים הרבה יותר יקרים.. אם אתה מעוניין בכמות קטנה אז זה יכול היות לך נוח כי זה פשוט ללכת ולקנות.

אם אתה הולך על הלוחות השלמים והלא מוקצעים שזה יותר משתלם (שגם הם מגיעים ב1 ו2 צול ולרוב באורך 3 מטר בערך), אתה יכול ליסוע משם לנגר בשם שמעון סבג, הוא נמצא באיזור שם והוא מקציע בתשלום, בנאדם מדהים(אחרי שמכירים אותו קצת) אני לרוב מקציע אצלו והוא גם עוזר לי תמיד עם שאלות שיש לי לגבי מה שאני הולך לבנות.

אני לא מצאתי מקום שיכול להתחרות במגוון העצום שיש להם.
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי atzmonster » 22 נובמבר 2018, 22:17

שלום וערב טוב
בשבוע שעבר הייתי בעץ ועצה בצומת בילו. יש להם מגוון של HARDWOOD בצורת לוחות מוכנים לעבודה
לא זול אבל נוח.
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

הודעהעל ידי יניב » 23 נובמבר 2018, 00:28

תודה על התשובות

איך פורסים בעזרת מסור סרט את הפלטות של הצול או שני צול? מעמידים את הפלטה במאונך? או שמסורי סרט יודעים גם להסתובב ולחתוך במאוזן כאשר הפלטה שוכבת על השולחן?

אני מבין שמי שרוצה לבנות דברים רציניים מעץ מלא ולא רוצה לקפוץ לנגר בשביל כל התאמה של פלטה צריך מקצוע חשמלי? יש כאלו שמתאימים לשימוש חובבים? זה נראה מכשיר די גדול ממה שראיתי בסרטונים.
יניב
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 23 נובמבר 2018, 03:10

לפרוס קרשים לאורך, לא כל מסור סרט יכול לעשות עבודה כזו בכל עובי, לקרש ברוחב 20 ס"מ תצטרך מסור סרט תעשייתי כדי שזה יצא ישר פחות או יותר.
יש שיטה לפרוס על מסור שולחן נניח 7 ס"מ מכל צד, ואת האמצע לפרוס על מסור סרט.
טכנאי מכונות נגרות ותיק אמר לי השבוע, שכשהוא רואה שעובדים כך הוא בורח מהנגריה.
לגבי הקצעה, אם אתה רוצה ברצינות להתעסק עם עץ מלא, אין לך ברירה אלא מקצוע צמוד, להקציע כל פעם בנגריה זה סיוט לקחת להדביק לחזור להקציע וכו'.
להקציע ידני זה כמו לנסוע לחו"ל על סירת משוטים, כלומר אפשרי אם אתה מאד אוהב את זה.
יש לי מקצוע עליון תחתון מטאבו hc260 חדש למכירה (היה לי כזה בעבר ומכרתי אותו למישהו מהפורום לפני שנה וחצי. אח"כ קניתי 2 ענתיקות מפלצתיות שלא היו מדוייקות מספיק ומכרתי אותם, ואז הייתי צריך לסיים עבודה ללקוח, קניתי את המטאבו מהיום למחר, ואז קניתי מכונה תעשייתית ישנה ב23,000 ₪, בקיצור עשה עבודה אחת, ועדיין באחריות עם כל החלקים וכו') תוכל להתקשר אלי 0527133920, או בוצאפ 0584133920, אהרן.
אגב יש לי שאריות עצים, ועוד כלים למכירה (בין היתר קניתי לאחרונה נגריה שנסגרה).
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 23 נובמבר 2018, 18:30

אפשר גם בלי מסור סרט עד גבול מסויים.. אני פורס לפעמים על המסור שולחן, חותך מכל צד כמה שאני יכול ואז מנסר עם נסור ידני.
יש לי מקצוע עליון אז אני יכול ליישר אותם אחרי הפריסה.

אין ספק שכמו שאמרו פה אם יש לך מקצוע עליון תחתון אתה לא צריך שופ נגרייה אבל אם יש לך בעיה של מקום (כמו שלי יש),
אתה יכול להסתדר עם מקצוע עליון (מבחינת מחיר, שלי עלה באיזור ה3500).
אני מקציע בנגרייה את כל העצים שאני קונה ואז בבית מעביר במקצוע להוריד עובי אם צריך או כל דבר אחר.

אבל שוב, אם יש לך את האפשרות למקצוע עליון תחתון אז אין בכלל שאלה.. יחסוך לך הרבה כסף על נגריות.
zDanielz
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־33 אורחים