חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

עזרה עם מגירה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

עזרה עם מגירה

הודעהעל ידי zDanielz » 16 נובמבר 2018, 16:36

אהלן,

בניתי לאחרונה שידה (לא ממש שידה אלא יותר קופסא) לשירותים שזה ממש מלבן ויש בה מגירה אחת במידות 96x27 ס״מ, המגירה בנויה מmdf עם כיסוי עץ אלון מלא בחלק הקדמי, מה שאומר שיש לה הרבה משקל מקדימה. הזמנתי מסילות לאגר מאמאזון והם ממש לא הצליחו להחזיק את המגירה כמו שצריך והיא נתקעת בדפנה התחתונה של השידה. בדקתי אצל היבואן של מסילות dmc בארץ ואין להם מסילות מתחת ל30 ס״מ. חיפשתי מסילות לאגר בגלל שאני יודע שהן יכולות להחזיק הרבה משקל והמגירה ברוחב מטר אז חשבתי שזה הפתרון. אני לא מעוניין במסילות עץ כי אני רוצה שזה יפתח חלק ושכל המגירה תצא החוצה.
אשמח לעזרה אם למישהו יש רעיון/מכיר חנות עם מסילות קצרות יותר.
המגירה בנויה כבר ויש לי מקום של 1.4 ס״מ מכל צד למסילות. במידה ויש רעיון טוב אין לי בעיה לבנות את המגירה מחדש.

תודה,
דניאל
zDanielz
סופר משתמש

Re: עזרה עם מגירה

הודעהעל ידי Alex Milch » 16 נובמבר 2018, 23:56

כיוון שלכל סוג מסילה יש חופש תנועה מסוים בין חלקיה, למי יותר ולמי פחות, מגירה בעלת גאומטריה כפי שרשמת היא בעייתית. אמנם לעולם לא תיווצר כליבה ממש, אך גם תנועה חלקה לגמרי לא תהיה.
מה שבכל זאת אפשרי זה שיפור איכות התנועה.
קיימות מסילות באורך 250 מ"מ במספר תצורות שבכולן גם שליפה רגילה וגם שליפה כפולה/מלאה. לכל סוגי המסילות כושר נשיאה של 25 ק"ג ומעלה כמובן בתלות באיכות חיבור המסילות לדופן הארון.
המסילות הלבנות הבסיסיות לא מומלצות למיקרה הזה עקב חופשים גדולים מדי בתועה בין האלמנטים שלה ונדרש שינוי במיבנה המגירה.
מסילה נסתרת עם בלימת טריקה דורשת שינוי במיבנה המגירה וזה פיתרון טוב.
מסילה נסתרת עם אפשרות פתיחת המגירה בלחיצה ובלימת טריקה דורשת שינוי במיבנה המגירה ועבור מימדים כאלה חשוב להתקין מוט מאזן/סינכרון בחלק האחורי של המגירה. זה יבטיח לחיצה אחידה על מנגנון הפתיחה.
מסילה מן הסוג שהתקנת קיימת באורך 250 מ"מ מחברת ACCURIDE.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 17 נובמבר 2018, 02:06

חייב לומר שלא ציפיתי לתשובה כלכך מפורטת אז תודה רבה!!
מצ"ב תמונות של המגירה והשידה.

מצאתי מסילת לאגר באורך 25 ס"מ עם שליפה כפולה.
אני מודע לכך שהמידות של המגירה בעייתיות אך זאת היתה הדרישה.. דבר שלא ציינתי זה שהמגירה בנויה בצורת ח' בשביל לאפשר מקום לסיפון( זה שידה לשירותים שמעל מונח כיור).

חשבתי אולי להתקין את המסילות בחלק התחתון של השידה או אולי לחבר 4 מסילות (בצדדים וגם בתחתון) בשביל ליצור פחות חופש לתנועה.

אשמח אם תוכל להרחיב על המוט מאזן, אם זה מוצר שקונים? מכינים? וכמובן איך מתקינים.
קבצים מצורפים
123.jpg
1233.jpg
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 17 נובמבר 2018, 11:34

"דרישה" זה דבר בעייתי. גם כמתכנן חלקי מכונות בעברי וגם כעוסק בבנית רהיטים צריכים להיות מסוגלים לסרב לדרישות מסוימות כבלתי אפשריות או רחוק מלהיות אופטימאליות לביצוע ותפקוד וכמובן לנמק.
היה לי חשד שזו תצורת המגירה ולכן אופצית פתיחה בלחיצה לא מתאימה. המוט סינכרון סוגר את הפתח מאחור ואינו מאפשר תנועת המגירה לפתיחה.
לידיעה עתידית, גם במיקרה של מגירה כזו מתאפשרת פתיחה בלחיצה כאשר הרוחב הכולל אינו עולה על 60-70 ס"מ. את המוט והמתאמים קונים יחד עם המסילות ויש הבר כיצד להתקין.
התקנת 4 מסילות (אם הבנתי אותך נכון) תוביל לתוצאה מלאת אי דיוקים וקושי מוגבר בתפעול.
מסילה נסתרת בתחתית המגירה תהיה פיתרון יותר יעיל ממסילת הלגר אך תדרוש שינוי במיבנה התיבה. בכל מיקרה, כאשר בוחרים מסילה בעלת בולם טריקה, צריך להיות מודעים שהגדרת עומס נשיאה מרבי אינו שיקול נכון. במיקרה של העמסה בפחות ממשקל מינימאלי מסוים הבולם לא יתפקד, המגירה לא תסגר מעצמה ואז קורה שמתלוננים על מסילה לא תקינה.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 17 נובמבר 2018, 14:17

אתה צודק ללא ספק בעניין הדרישה, חשבתי פשוט שעם קצת מאמץ אוכל לדאוג שזה יעבוד טוב..

אני אנסה לשחק עם המסילות בתקווה שזה יעבוד איכשהו.. אם לא אלך על הרעיון השני שלך של המסילה נסתרת (אני פשוט ממש לא רוצה לשנות את התיבה).

תודה רבה על העזרה!
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי Isaac » 17 נובמבר 2018, 20:22

Alex Milch כתב:כיוון שלכל סוג מסילה יש חופש תנועה מסוים בין חלקיה, למי יותר ולמי פחות, מגירה בעלת גאומטריה כפי שרשמת היא בעייתית. אמנם לעולם לא תיווצר כליבה ממש, אך גם תנועה חלקה לגמרי לא תהיה.
קיימות מסילות באורך 250 מ"מ במספר תצורות שבכולן גם שליפה רגילה וגם שליפה כפולה/מלאה. לכל סוגי המסילות כושר נשיאה של 25 ק"ג ומעלה כמובן בתלות באיכות חיבור המסילות לדופן הארון.
המסילות הלבנות הבסיסיות לא מומלצות למיקרה הזה עקב חופשים גדולים מדי בתועה בין האלמנטים שלה ונדרש שינוי במיבנה המגירה.
מסילה נסתרת עם אפשרות פתיחת המגירה בלחיצה ובלימת טריקה דורשת שינוי במיבנה המגירה ועבור מימדים כאלה חשוב להתקין מוט מאזן/סינכרון בחלק האחורי של המגירה. זה יבטיח לחיצה אחידה על מנגנון הפתיחה.

אלקס, ברוך שובך אלינו עם הידע הרב שאתה חולק עימנו!
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 17 נובמבר 2018, 20:49

Isaac כתב:
Alex Milch כתב:כיוון שלכל סוג מסילה יש חופש תנועה מסוים בין חלקיה, למי יותר ולמי פחות, מגירה בעלת גאומטריה כפי שרשמת היא בעייתית. אמנם לעולם לא תיווצר כליבה ממש, אך גם תנועה חלקה לגמרי לא תהיה.

אלקס, ברוך שובך אלינו עם הידע הרב שאתה חולק עימנו!

תודה, שמח לעזור...
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי isidor » 17 נובמבר 2018, 21:22

אלכס,
חסרונך פה הורגש בחודשים האחרונים ...
ברוך שובך הביתה !!

ולדניאל - אולי תעשה שינוי קטן למגירה, כך שיווצר מרווח ותוכל לתמוך אותה מלמטה עם מסילה או מיסב כלשהוא.
ואכן, צריך לפעמים "אומץ" לדחות "דרישה בעייתית",
אבל עם הזמן לומדים...
בהצלחה...
isidor
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 19 נובמבר 2018, 20:43

isidor כתב:אלכס,
חסרונך פה הורגש בחודשים האחרונים ...
ברוך שובך הביתה !!

ולדניאל - אולי תעשה שינוי קטן למגירה, כך שיווצר מרווח ותוכל לתמוך אותה מלמטה עם מסילה או מיסב כלשהוא.
ואכן, צריך לפעמים "אומץ" לדחות "דרישה בעייתית",
אבל עם הזמן לומדים...
בהצלחה...

זה מה שאנסה.. תודה!
zDanielz
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־56 אורחים