חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שאלות בסיסיות לגבי שואב אבק

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שאלות בסיסיות לגבי שואב אבק

הודעהעל ידי יניב » 13 ספטמבר 2018, 18:01

אני רוצה לארגן שואב אבק לנגריה ביתית. הרעיון לבסס את זה על שואב אבק פשוט + הפרדה צקלונית בסיסית (או Dust Deputy או משהו עצמי כמו שמוסבר באינטרנט).

השאלות -
1. איזה שואב אבק צריך? האם אפשר להשתמש במשהו פשוט כמו Goldline ATL2350 (https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=843836)(זול ועם ביקורות טובות בזאפ)? או יש דרישות ספציפיות שאני צריך לחפש מהשואב אבק? למישהו יש נסיון עם שואב אבק זה בשימוש כזה?
2. עד שאבנה את המערכת הפרדה צקלונית ואשתמש בשואב בלבד - האם חיבורי שואבי האבק סטנדרטים והוא יתחבר למכשירים ישר מהקופסא או שצריך לקנות מתאמים? אם קונים מתאמים איפה קונים ומה צריך? זה סטנדרטי לכל המכשירים?
3. כאשר ארצה לבנות את המערכת מאיפה ניתן לרכוש צינורות וחיבורים באיזור המרכז? (רצוי יהוד/אור יהודה/פתח תקווה - כמה שפחות תל אביב, אבל אם אין ברירה אז אין ברירה).
יניב
סופר משתמש

Re: שאלות בסיסיות לגבי שואב אבק

הודעהעל ידי Se7eN » 14 ספטמבר 2018, 17:44

אענה הפוך:
3. אין לי מושג
2. יש הרבה סוגים של חיבורים בקטרים שונים. מבערך 2 צול (5 ס"מ) ועד 6 צול (כ-15 ס"מ), תלוי בציוד שלך. אם כל המכשירים שלך קטנים, כנראה שהחיבורים יהיו באותו סדר גודל, של ס"מ בודדים. מה שאני משתמש ומציע לך, זה למצוא צינורות גמישים (גומי גמיש ולא קשיח) ולחתוך חתיכה קצרה שתשמש כמעביר. אפשר לחבר אפילו 2-3 אם צריך. אני לא בסדנא שלי, אם אוכל אצלם לך דוגמאות. יש מעבירים מוכנים שאפשר לקנות, גם באיביי והאמת שראיתי לאחרונה גם בטול עדן, אבל אני חושב שבשיטוט קצר באתרי גרוטאות למיניהם תצליח למצוא את מה שאתה צריך.
1. בעקרון גם שואבים פשוטים יעשו את העבודה. קח בחשבון עוצמה - ככל שהשואב חזק יותר השאיבה תהיה יעילה יותר ונפח אחסון. אני מניח שיש גם הבדל באיכות הסינון, לא יודע עד כמה זה משמעותי עבור חובב. אני משתמש בעיקר בשואבים ביתיים פשוטים שמצאתי זרוקים. הרבה פעמים אנשים זורקים כי נשבר הראש שעובדים איתו, מה שלא ממש רלוונטי לסדנא.

* אני ממש לא מומחה בתחום, אבל משתמש בשואבים כבר שנים בסדנא שלי.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי arikbar » 14 ספטמבר 2018, 18:41

שואב אבק רגיל ולאלחריו ציקלוני עושה את העבודה.
ככל שהשואב חזק יותר השאיבה טובה יותר.
מחברים צריך להתאים בין החלק הציקלוני לכול מכשיר
סמל אישי של המשתמש
arikbar
סופר משתמש

הודעהעל ידי קוקו » 15 ספטמבר 2018, 18:17

שואבי אבק אני אוסף מהרחוב ... אנשים זורקים שואבים תקינים לחלוטין רק כי הם נסתמו או נשברו קלות ...

לצערי שניים מהם כבר לא איתי :lol: אם נכנס אבק למנוע עצמו הם מתחממים ונשרפים, במיוחד הציקלונים שמתקשים בהפרדה של אבק ניסור דק. שקיות נייר אוניברסליות פשוטות אפשר לקנות באיביי.
קוקו
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־66 אורחים