חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

צעד קטן למקדחה, צעד קטן לאנושות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

צעד קטן למקדחה, צעד קטן לאנושות

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 20 אוגוסט 2018, 10:29

במקדחות עמוד ביתיות, דופן המשטח שעליו מניחים את העוּבָּד אינו אופקי בתחתיתו (כפי שאפשר לראות בצילום הראשון) וגם התחתית אינה ישרה לגמרי, מה שמקשה על תפיסת העובד באמצעות כליבה. כדי לפתור את זה לקחתי לוח קטן (פרקט במקרה זה: חזק, דק ושטוח) ומשני הצדדים הצמדתי לו פסי עץ (הצילום השני). את הלוח הזה אני פשוט מכניס מלמטה בלחיצה ויש לי משטח אופקי מקביל לעליון, לכליבה נוחה (צילום שלישי). פסי המסקינג טייפ שרואים משני הצדדים הם כדי לחספס מעט את הלוח שייכנס היטב בלחיצה ולא ישתחרר - אבל כמובן, הוא לא מקובע, ואפשר להוריד אותו בלחיצה קלה.

ואם כבר מקדחת עמוד: בעבר סיפרתי כאן viewtopic.php?f=1&t=9325&p=52947#p52894 על מעלית שבניתי לה. עכשיו ראיתי לה שימוש נוסף: יש מקרים שבהם יותר נוח לי, במקום לסובב את הידיות כדי לקדוח - פשוט ללחוץ על המפסק ולהעלות את המשטח בזמן שהמקדח מסתובב. זה מאפשר קידוח עמוק כמו באותם מקרים שבהם מהלך-ההורדה של המקדח אינו מספיק, ואילו מהלך המעלית מוגבל רק מלמעלה.

ובמסגרת הג'וקים שאינם מרפים ממך עד שאתה עושה/פותר אותם: בתאורת מקדחת עמוד שתיארתי כאן לאחרונה, הפנס שהתקנתי הוא בעל שלושה מצבים: מעגל אור אחד, מעגל שני ושני המעגלים ביחד. מה שאומר, שבלחיצה הראשונה אני מקבל את המעגל החלש יותר - אבל כדי לכבות אני צריך ללחוץ עוד שלוש פעמים. משגע, נכון? חיפשתי את החוט המתאים, הוצאתי מפסק קטן מחוץ לפנס, ועכשיו ההדלקה והכיבוי הם במהלך אחד. עכשיו נרגעתי.
קבצים מצורפים
דופן.jpg
מראה מן הצד
לוח.jpg
הלוח עם פסי ההצמדה
כליבה).jpg
כליבה נוחה
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

Re: צעד קטן למקדחה, צעד קטן לאנושות

הודעהעל ידי Pini Gold » 20 אוגוסט 2018, 13:25

כפי שפרופסור הוקינג, עליו השלום, אמר:
כל תנועה שאנו יוצרים בין אם זה בכלים, בתחבורה או בעשייה - אנו מתקדמים אל העתיד. כל הכבוד לרעיון , ליוזמה ולתושייה.
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

Re: צעד קטן למקדחה, צעד קטן לאנושות

הודעהעל ידי OrenA » 26 אוגוסט 2018, 23:58

יאיר, יופי של רעיון לפתרון בעיה שפוגעת בנוחות/יעילות העבודה, וכרגיל הסבר ברור ומפורט במידה הנכונה.
OrenA
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־47 אורחים