חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שאלה בקשר לאופן צביעת לכה יאכט ורניש ועוד

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שאלה בקשר לאופן צביעת לכה יאכט ורניש ועוד

הודעהעל ידי Steve » 15 אוגוסט 2018, 10:29

שלום,
ראשית אני רוצה להודות על זה שקיימם פורום כזה בעברית!

אני נגר חובב ונתקל בבעיה של יישום לכות:

1) אם אני מיישם לכה יאכט ורניש עם רולר, אז אחרי הייבוש השכבה לא ממש חלקה ועם הרבה קוצים מלמעלה, איך מונעים זאת?
2) לכה של יאכט ורניש מתקשה רק אחרי שבוע-שבועיים, עד אז היא פגיעה לשריטוט, איך מזרזים את תהליך ההתקשות?
3) ניסיתי גם את הידרו קליר שהיא לכה על בסיס מים, העבודה איתה כייפית, אבל הלכה לא מגנה על שריטוט, האם יש לכה על בסיס מים טובה נגד שחיקה ושריטות?
Steve
משתמש ותיק

Re: שאלה בקשר לאופן צביעת לכה יאכט ורניש ועוד

הודעהעל ידי OrenA » 15 אוגוסט 2018, 15:50

ראשית, ראה את הפוסט הבא של אלכס:

https://www.nagaroot.com/forum1/viewtopic.php?t=4144&postdays=0&postorder=asc&topic_view=threads&start=5

אני אישית עובד עם לכה של Invebi ואני מרוצה מאוד מתהליך היישום והתוצאה.
OrenA
סופר משתמש

הודעהעל ידי Steve » 15 אוגוסט 2018, 17:12

אורן, תודה על התגובה, ראיתי את הפוסט של אלקס ולא מצאתי בוא את התשובה שאני מחפש.

אני מניח שהלכה Invebi דומה ביישום להידרו קליר, אך האם היא קשיחה יותר?
אשמח גם לקישור לרכישה אונליין אם יש, קשה למצוא בחנויות בדרום.

הבעיה שלי עם לכה על בסיס מים (מנסיוני רק עם הידרו קליר) שהיא לא מתקשה מספיק כדי להגן נגד שריטות והברק שלה יורד עם הזמן אם נוגעים בתדירות גבוה במשטח המיושם.
אני בטוח שמשהו לא נכון באופן היישום שלי, אני משתמש במברשת הידרו של יעקבי, המשטח לאחר היישום והייבוש יוצא סופר חלק ומבריק כמו זכוכית, אך הלכה כאילו לא מתייבשת עד הסוף ונשארת טיפה פגיעה לאורך שבועות-חודשים, מה שגורם לשריטות ואיבוד ברק אם נוגעים הרבה.

ניסיתי היום גם לכה ספריי יאכט ורניש של יעקבי, זה אחד הדברים המגעילים בעולם, עושה ריח מסריח שמתפשט לכל מקום והגימור לא לגמרי מבריק, יש אפקט אבק.
נערך לאחרונה על ידי Steve בתאריך 15 אוגוסט 2018, 17:47, נערך פעם אחת בסך הכל.
Steve
משתמש ותיק

הודעהעל ידי OrenA » 15 אוגוסט 2018, 17:47

הלכה המיועדת לפרקטים/מדרגות אכן עמידה יותר בפני שריטות, אבל בגבול הסביר, כמובן. תוכל ליישם 4 שכבות או יותר כדי לקבל שכבת הגנה עבה.
לגבי רכישה - מדובר בספקים שלדעתי לא מאפשרים לרכוש אונליין, אבל יש להם פריסה בכל הארץ. מציע לך להתקשר ולברר.
לא הבחנתי בירידה בברק - נסה לנקות את המשטחים שהתייחסת אליהם עם "סנו רהיט" (גם כן בעקבות המלצה של אלכס).
OrenA
סופר משתמש

הודעהעל ידי Steve » 15 אוגוסט 2018, 17:55

לאן להתקשר, מי הספק?

לגבי ירידה בברק, נראה לי כשה נוגעים במשטח המיושם הוא סופג כל פעם טיפה של ליכלוך שיש על הידיים(גם אם הידיים נראות נקיות) והברק יורד, שוב אני חושב ששורש הבעיה הוא שהלכה לא מתייבשת עד הסוף.
האם ניתן להוסיף מקשים כלשהם ללכות על בסיס מים? מתוך הפוסט של אלקס הבנתי שהלכה ADLER הולכת עם מקשה.
Steve
משתמש ותיק

הודעהעל ידי OrenA » 15 אוגוסט 2018, 18:42

יש להתקשר לספקים שברשימה של אלכס ("גוונים", לדוגמא), ולשאול היכן ניתן להשיג את המוצר שהם משווקים.

הלכות שברשימה מתייבשות מהר מאוד ולחלוטין, אלא אם כן יש בעיה ביישום (כמות מופרזת של חומר או טמפרטורה קיצונית).
לאחר יישום תקין תיווצר שכבת הגנה כמעין קרום בלתי חדיר - הלכלוך לא נספג פנימה. הוא כן מצטבר על פני השטח בהיעדר ניקוי.
OrenA
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־69 אורחים