חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

אכזבה, קילוף, איטום וצביעה של פרגולה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

אכזבה, קילוף, איטום וצביעה של פרגולה

הודעהעל ידי goli » 13 יוני 2018, 13:15

אז מניסיון של כבר כמה שנים ומחזורים של שתי שכבות לכה מגוונת ועליה עוד שכבת לכה שקופה כולם מבית נירלט, אז זה לא עובד. השמש והגשם עושים את שלהם, והעסק מתקלף.
החלטתי לקלף הכל וזה הולך יחסית בקלות, תעודת עניות ללכה המגוונת שלא נכנסה לתוך העץ...
עכשיו שתי דילמות:
1. נכון שכדאי לאטום את החריצים שחלקם קצת עמוק? (אין חשש מבני) ולא רק מסיבות אסתטיות אלא מסיבות של שימור העץ. אז איך מומלץ לאטום חריצים?
2. איזה לכה/ וורניט כדאי להשתמש שיחדור לתוך העץ ולא רק יצפה אותו?? מישהו המליץ לי על לזור 2000 של יעקבי ודווקא על הסידרה האקרילית (הידרו לזור)

תודה מראש
הנה שתי תמונות. קילוף יחסית קל וסדק סדק תרדוף
קבצים מצורפים
peel.JPG
crack.JPG
goli
סופר משתמש

Re: אכזבה, קילוף, איטום וצביעה של פרגולה

הודעהעל ידי Alex Milch » 13 יוני 2018, 15:19

לקה לסוגיה אינה מתאימה למטרה הזאת. זה לא שהחומר או היישום לא טובים.
לגבי הסדקים, כל חומר שתשים לא ממש יעזור כי העץ ימשיך "לעבוד" בתנאים שהוא נמצא. לטעמי האישי זה חלק מן האופי של העץ, אחרת אפשר היה להשתמש במתכת.
לגבי ההגנה, אינני שולט בתחום מעבר למה שרשמתי קודם, רק מקריאה ללא שימת לב מיוחדת, אני יודע שיש חומרים יעודיים ועמידים עם הגנה נגד UV. ככל שהחומר אטום יותר, ההגנה טובה יותר.
לגבי מותגים ספציפיים, בכל עסק בתחום ימליצו על החומר המתאים.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

Re: אכזבה, קילוף, איטום וצביעה של פרגולה

הודעהעל ידי Isaac » 13 יוני 2018, 22:23

הייתי מחפש חומר המתאים לדקים או לסירות. בארה"ב היה לי דק שכמו לכול השכנים באביב כולם קונים שמן ומורחים על הדקים וזה מחזיק שנים, עם הגשמים הרבים, השלג והשמש. וחומר לסירות לדעתי אמור לעבוד גם כן, אני רק חושש ישהיה יקר.
Isaac
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־71 אורחים