חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

בניית מיטת גלריה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

בניית מיטת גלריה

הודעהעל ידי mirko13 » 22 מאי 2018, 15:35

שלום לכולם, כבר בניתי כמה רהיטים לבית, אבל עכשיו יש לי אתגר חדש - מיטת גלריה. מה שאנחנו רוצים לעשות זה למקם מיטה מוגבהת בצורת ר' מעל מיטה קיימת, שאותה אני לא צריך לבנות (אתם יכולים לראות דוגמה של מיטת גלריה כזאת באתר הזה של מיטות קומותיים https://www.housein.co.il/catalog.asp?cat=37 ). אני מסתכל על הדגם שבקישור ועל שאר הדגמים שמוכרים בחנויות, והם נראים לי די פשוטים, העניין הוא שבמקרה הזה הבטיחות היא באמת מאוד חשובה ורציתי להתייעץ אתכם קודם כול אם זה כדאי בכלל, ושנית איך אני יכול להבטיח שהמיטה תהיה הכי חזקה שאפשר? מישהו כתב בפורום הזה http://forums.walla.co.il/viewtopic.php?f=2714&t=10900891 שהוא משתמש בסנדוויץ' 1.7 כשלד למיטה כזאת, זה נראה לכם חזק מספיק או שעדיף עץ מלא דווקא?
mirko13

Re: בניית מיטת גלריה

הודעהעל ידי CrazyJoe » 22 מאי 2018, 17:06

בניתי משהו כזה לילדים שלי לפני שנתיים,
השתמשתי במיטה קיימת לתחתונה ובניתי את המיטה העליונה מעץ אורן.

לא יודע לגבי השימוש בסנדוויץ' אבל עץ אורן עבד לי מצוין בפרויקט הזה...
CrazyJoe

הודעהעל ידי Se7eN » 22 מאי 2018, 18:34

בניתי מספר מיטות כאלו. השתמשתי בבסיסי מיטה מוכנים או שבניתי בעצמי: מסגרת מאורן עבה, סרגלים בצדדים הארוכים וביניהם קורות רוחב. שני צדדים של המיטה קובעו לקיר עם ברגי ג'מבו (בורג בודד אמור להחזיק את המשקל כולו, השתמשתי ב-8 בערך) ואז את הפינה הנגדית לשני הצדדים המקובעים, חיברתי עם מוט ברזל לתקרה. יש כאלו שמשתמשים בשרשרת ברזל.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי dudi » 23 מאי 2018, 10:19

Se7eN כתב: שני צדדים של המיטה קובעו לקיר עם ברגי ג'מבו (בורג בודד אמור להחזיק את המשקל כולו, השתמשתי ב-8 בערך) ואז את הפינה הנגדית לשני הצדדים המקובעים, חיברתי עם מוט ברזל לתקרה. יש כאלו שמשתמשים בשרשרת ברזל.

אתה כנראה מתכוון למיטה תלויה ללא רגליים ולפי הקישורים הבחור כולה רוצה מיטת קומותיים.
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 23 מאי 2018, 15:00

לדעתי עדיף עץ מלא.
עקרונית אפשר להשתמש בסנדויץ (בהנחה שמדובר בדיקט, ולא בסיבית מצופה). אבל היתרון בעץ מלא הוא שכל הסיבים באותו כיוון. כך שהחוזק "בכיוון" אחד. ובמקרה של המיטה הזו, זה מה שאתה צריך. הרגליים ורוב הקורות צריכים להחזיק כנגד כפיפה אורכית בלבד.
לעומת זאת, סנדויץ נותן חוזק בכל הכיוונים. זה מיותר מבחינתך, והמחיר הוא שאתה צריך חומר יותר עבה כדי לקבל את אותו חוזק.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 23 מאי 2018, 15:47

dudi כתב:אתה כנראה מתכוון למיטה תלויה ללא רגליים ולפי הקישורים הבחור כולה רוצה מיטת קומותיים.

צודק, זה מה שחשבתי שהוא שואל.
בכל מקרה בניתי גם מיטה כזו, באותה שיטה בדיוק עם רגל לרצפה במקום קיבוע לתקרה. הרגל מקורת 10*10, והמיטה בגובה 2 מטר בערך.
Se7eN
מנהל פורום

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־59 אורחים