חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מעוניין בעיצות לגבי פרוייקט שאני בונה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מעוניין בעיצות לגבי פרוייקט שאני בונה

הודעהעל ידי mayyan » 24 אפריל 2018, 23:23

אני רוצה לבנות מספר מבנים כמו בתמונה המצורפת . על איזה כלי אתם ממליצים כדי לחצוב את המדרגות? אני בונה מגזעים של עץ זית בקוטר 10-20 סנטימטר. חשבתי על מולטיטול (oscillating multi tool) אבל אשמח לכל תובנה אחרת. אם מולטיטול איזה אתם ממליצים? התקציב עד 800 ש"ח. יש לי שנאי אז אין לי בעיה עם כלי מחו"ל. עוד פרט שאולי חשוב בבחירת הכלי הוא שהפרוייקט חייב להסתיים תוך חודש (יום הולדת של הבת שלי :D )

שאלה נוספת לגבי אותו פרוייט. אני קודח בגזעים חורים בעומק של 8 סנטימטר ובקוטר 5 סנטימטר. מבקש הכוונה לגיג שיחזיק אם הגזעים בזמן שאני קודח. קחו בחשבון שבגזעים אינם עגולים, אינם סימטריים וחלקם גם לא עומד ישר.

תודה מראש לעונים.
קבצים מצורפים
il_570xN.1291817939_a2hl.jpg
mayyan
סופר משתמש

Re: מעוניין בעיצות לגבי פרוייקט שאני בונה

הודעהעל ידי Se7eN » 25 אפריל 2018, 00:23

כלי כמו שציינת יכול לעזור לבצע את העבודה. בגדלים האלו אני חושב שדרמל יכול להיות יעיל יותר.
אני אישית הייתי מעדיף לעבוד עם מפסלות, במיוחד בשביל משהו ישר כמו מדרגות זה יהיה יחסית קל אפילו עם מפסלת רגילה. כמובן שיש הרבה הסרת חומר מעבר למדרגות עצמן, אבל נראה שאת זה אתה כבר יודע לעשות.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי mayyan » 25 אפריל 2018, 08:25

Se7eN כתב:כלי כמו שציינת יכול לעזור לבצע את העבודה. בגדלים האלו אני חושב שדרמל יכול להיות יעיל יותר.
אני אישית הייתי מעדיף לעבוד עם מפסלות, במיוחד בשביל משהו ישר כמו מדרגות זה יהיה יחסית קל אפילו עם מפסלת רגילה. כמובן שיש הרבה הסרת חומר מעבר למדרגות עצמן, אבל נראה שאת זה אתה כבר יודע לעשות.

תודה על התשובה.
חציבת המדרגות זה כולל גם את החומר שצריך להסיר מסביב אז אם יש לך תובנות בנושא ...
האם לא יהיה קשה וארוך מידי (זמן) לחצוב בעץ זית עם מפסלת?
אם מולטיטול איזה מומלץ במסגרת התקציב?
mayyan
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 25 אפריל 2018, 09:59

זה כבר עניין לגלפים מומחים ממני...
למיטב הבנתי, אם אתה עובד כך שהסיבים בכוון המגדל, אז דווקא הסרת חומר עם כלים ידניים תהיה מהירה - ניסור של הקו התחתון ואז הסרת הסיבים המיותרים. לגבי מולטיטול, יש לי אחד של מקיטה (נטען) אבל אין לי ניסיון רב לא איתו ולא עם דגמים אחרים, אז לא אוכל להמליץ.
אם אתה באיזור י-ם אתה מוזמן לקפוץ אלי וננסה להסתכל על הפרוייקט ביחד, בשילוב של כלים ידניים וחשמליים.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי mayyan » 25 אפריל 2018, 20:28

Se7eN כתב:זה כבר עניין לגלפים מומחים ממני...
למיטב הבנתי, אם אתה עובד כך שהסיבים בכוון המגדל, אז דווקא הסרת חומר עם כלים ידניים תהיה מהירה - ניסור של הקו התחתון ואז הסרת הסיבים המיותרים. לגבי מולטיטול, יש לי אחד של מקיטה (נטען) אבל אין לי ניסיון רב לא איתו ולא עם דגמים אחרים, אז לא אוכל להמליץ.
אם אתה באיזור י-ם אתה מוזמן לקפוץ אלי וננסה להסתכל על הפרוייקט ביחד, בשילוב של כלים ידניים וחשמליים.

השארתי לך הודעה בדואר האלקטרוני.
mayyan
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־60 אורחים