חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

המלצה על שולחן עבודה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

המלצה על שולחן עבודה

הודעהעל ידי nadavpev » 12 מרץ 2018, 21:06

שלום לכולם!
אשמח לשמוע המלצות לשולחנות עבודה לנגרות. אני עובד בעיקר עם כלים ידניים והיום עובד על שולחן עם פלטת mdf שזה סיוט רציני. כרגע מעדיף לא לבנות בעצמי אלא לרכוש משהו מוכן, ברור לי שיש הנאה גדולה מפרויקט כזה אבל יש גם שיקולים אחרים :) ראיתי שיש מוצרים בע.י טכניק, יש גם אצל עץ איתן משהו שנראה נחמד, ואשמח לשמוע על עוד אפשרויות. תקציב- נאמר שמעדיף להשאר סביב ה3000, אבל אפשר קצת יותר.

תודה!
nadavpev

Re: המלצה על שולחן עבודה

הודעהעל ידי Se7eN » 12 מרץ 2018, 22:30

אני בניתי בעצמי, אבל ראיתי שיש מבחר לא קטן של שולחנות שנראים איכותיים אצל מגוון ספקים בארץ.
אין לי המלצה ספציפית, אבל דברים שכדאי לך לגבש את ההעדפה שלך לגביהם לפני שתיגש לקניה:
א. גודל - בעיקר אורך, אבל גם רוחב וגובה, שמתאימים לך ולחלל שלך.
ב. מלחציים - יש מגוון אופציות, קדמי, צדדי, 2 זוגות, וגם בתוכם יש כל מיני אפשרויות - לא אתחיל לחפור לך כאן, אבל כדאי לך להבין איזה עדיף גם עבורך וגם באופן כללי.
ג. חורי "כלבלבים" - dog holes - אם קיימים, ואז יש מרובעים ועגולים. זה די משמעותי מבחינת אביזרים שתרצה לקנות ולבנות לשולחן (כלבלבים פשוטים, holdfast, מעצורי הקצעה למיניהם ויש עוד). גם צריך לראות אם וכיצד יש חורים במלחציים.
ד. יש כל מיני עיצובים - "split top" כך שהמשטח העליון מורכב משתי יחידות עם מרווח ביניהן, יש כאלו אם מקום לכלים שהוא צר, יש כאלו שחצי מהשולחן הוא מגש לכלים... אין פה נכון ולא נכון, אלא עניין של העדפה אישית.
ואחרי כל זה, כמובן שיש הבדלים מבחינת יציבות, עובי הפלטה, סוג העץ ועוד. נתון נוסף לשקול - כמה קל לפרק ולהרכיב את השולחן, ואם יש לזה רלוונטיות עבורך.

בהצלחה! ושתף בהחלטות
Se7eN
מנהל פורום

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], אמיר ח. ו־62 אורחים