חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

משחזת שולחן

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

משחזת שולחן

הודעהעל ידי ronen » 10 דצמבר 2017, 12:46

ברצוני לרכוש משחזת שולחנית לצורך השחזה של מפסלות חריטה. ברור לי שאלך על 8 אינצ ולא 6. השאלה איזה עוד שיקולים לקחת בחשבון. פער המחירים הוא עצום מתחיל ב 300 שקלים לסינית פשוטה ומגיע גם ל 1,500. אני פחות מתלהב ממשחזות עם מים שהן יקרות ולדעתי לא מצדיקות את המחיר. אשמח לשמוע את דעת המומחים ואם יש המלצה על משחזת ספצייפית אשמח.
תודה רונן
ronen
סופר משתמש

Re: משחזת שולחן

הודעהעל ידי aviv » 10 דצמבר 2017, 19:52

הכל תלוי בשימוש שלך ובצרכים שלך. משחזות עם מים נועדו להשחזת דברים אחרי טיפול טרמי, והחשיבות של הקירור הוא למנוע פגיעה בחיסום של המתכת.
aviv
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 10 דצמבר 2017, 20:30

רונן, יש לי משחזת של FEMI עם אופנים של "6 אך יש להם גם "8. אני מרוצה מאד במיוחד לאחר שהתקנתי עליה אבן של "1.5 רוחב וקוטר כמעט "7. זו אבן בלאי של משחזת גדולה יותר וכך נדדה אלי.
מה שחשוב בעיני זה אכן רוחב האבן ופחות הקוטר לטובת השחזת מפסלות חריטה, מפסלות שונות ואף להבים של מקצועים.
כדי לקרר את הכלים תוך השחזה משתמשים במיכל מים צמוד למשחזת וטובלים את המפסלת בהתאם לצורך "כמו פעם".
למכונות ממשפחת TORMEK יש חיסרון משמעותי שמצויין גם בביקורות שונות שהוא סעיף הסבלנות, סל"ד מאד נמוך בנוסף לקירור המים. הרבה אנשים מתיאשים ועוברים/חוזרים למשחזת רגילה.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי Pini Gold » 11 דצמבר 2017, 13:02

רונן - נפלא שאתה מצטרף/לחריטה. בנוסף לרוחב האבנים יש לשים לב למהירת הסיבוב. למתכות של מפסלות החריטה HSS שהם חומר רך יחסית מומלץ לא לעלות על 1700 סל״ד - זה נחשב לא מהיר.
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

הודעהעל ידי Zaax » 13 דצמבר 2017, 09:26

HSS, שזה מה שמשתמשים היום למפלסות חריטה, רך רק יחסית לווידיה. כלומר הוא קשה יותר מהברזל שמשתמשים למפלסות רגילות. (ולכן, למשל, burnisher של ציקלינות, עשויה מ HSS, לעומת הציקלינה שמברזל רגיל.
דבר שני, אין ל HSS את ה temper, אז אי אפשר "לשרוף" אותו. כלומר אפשר להשחיז אותו לשחור, שמעיד על השחזת יתר, אבל זה לא מזיק לו. שלא כמו tool steel שכן מטופל בחום, וכן צריך להזהר,כמו עם רוב המפלסות רגילים ורוב הלהבי מקצועות.

אגב, יש עוד הבדל מהותי בין השחזת מפלסות חריטה לבין השאר. בחריטה אין צורך להגיע לגימור "מראה", כמו שאוהבים לעשות עם מפלסות עץ, או להבי מקצועה. ההפך. נהוג 80 או מקסימום 120. והיכולת לחזור לאותו זווית מאד חשובה כי משחיזים אותם תדיר, ולכן יש כל מיני ג'יגים למיניהם.

לכן לא משנה לאיזה כיוון תלך, חשוב להשקיע במנגנון כזה. ראה את האתר של וורשבסקי, יש לו שם ג'יג שמוסיפים לכל משחזת שולחני. החסרון של טורמק זה עלות הג'יגים. וללא הג'יגים, חבל להשקיע.

לי יש worksharp שהוספתי לו באמת ג'יג של טורמק. לא זול (הג'יג), אבל כבר היה לי את ה WS. היתרון של ה WS, זה שניתן בקלות לשנות לו את הדיסקים של שההשחזה, מ 60 עד 6000 גריט. חסרון, שלא מצאתי בארץ דיסקים של הדבקה בחנויות הרגילות (צלח וכו).
( לא קניתי ל WS את הג'יג המתאים ל scrapers בגלל המחיר המטורף, ואני משתמש במשחזת ישנה רגילה שיש לי.)

WS.jpeg
Zaax
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־27 אורחים