חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

ברגים שונים מעץ

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

ברגים שונים מעץ

הודעהעל ידי DT0582 » 05 דצמבר 2017, 17:53

היי,
לא מזמן בניתי שולחן מחשב לבית ורציתי שהשולן יהיה ניתן לפירוק והרכבה. בניתי את השולחן מעץ סנדוויץ מצופה מלמין בעובי 17 ממ וחיברתי את החלקים בעזרת חורי כי Kreg jig וברגים.
השולחן עומד יציב אבל אני לא יודע האם הוא יעמוד במספר פירוקים והרכבות בעתיד ובמיוחד לא אהבתי את זה שאם מהדקים טיפה יותר מידי הסנדוויץ מתנפח - הרגשה כללית של חיבור לא חזק.
ראיתי כמה אפשרויות אחרות למחברים באינטרנט.
1. בורג כזה:
1280112977032_hz-myalibaba-web3_4073.jpg

2. כזה:
a72c1a821dda76f7.jpg

שעובד ככה:
05g0701d1.jpg
(11.68 KiB) הורד 22 פעמים

3. כזה שבעיקר ראיתי אותו ברהיטי איקאה שעשויים מאורן ההברגה הרבה יותר עמוקה ו :
maxresdefault.jpg

4. כזה:
hqdefault.jpg

אשמח לדעת למה כל סוג בורג עובד הכי טוב , כמה קשה לבצע מחברים בשיטות הנ"ל ולשמוע על שיטות מחברים נוספות.
אני בטוח שהרבה מרוצים מחורי הכיס אבל אני אישות הרגשתי שלחבר סנדוויץ 17 ס"מ עם חורי כיס זו לא האופציה הכי טובה בעיקר כשיש מלמין ואי אפשר להדביק (וגם לא רוצים).

תודה !
DT0582
משתמש ותיק

Re: ברגים שונים מעץ

הודעהעל ידי Ran » 05 דצמבר 2017, 19:34

הבורג בתמונה 2 ניקרא צ'רדה בהחלט מתאים לפרוק והרכבה מורבות, להישתמש בבורג כזה צריך להיות מדויקים ניתן לבנות ג'יג מתאים
הבורג בתמונה 3 הוא דירקטה יש מקדח מיוחד שקודח את שני הקדחים ואז מבריגים עם אלן את הבורג.

לגבי חור כיס של קרג העץ מתנפח כי אני מניח משתמש בברגי עץ רגילים (אם ראש קוני ) לחיבור כזה יש את הברגים של קרג, וחיבור כזה אינו מתאים במיוחד לפרוקים והרכבות מרובות.
Ran
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 05 דצמבר 2017, 20:18

הראשון והרביעי זה אותו דבר.
אני גם מצטרף להמלצה על השיטה השנייה באופן עקרוני, עם כי בסנדויץ אני לא בטוח שזו השיטה היעילה ביותר.
אפשר גם עשות שימוש בזוויות מתכת עם ברגים פשוטים, ואם חור הבורג "מתבלה" אפשר קצת להזיז את הזווית.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Ran » 05 דצמבר 2017, 20:37

ישנם מחברי ארונות חיצוניים שמאפשרים פרוק והרכבה נוחים ומהירים לדוגמה בתמונה
קבצים מצורפים
ללא שם.jpg
Ran
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 05 דצמבר 2017, 22:06

הבורג הראשון והרביעי נקרא RASTEX ומשמש כחיבור נסתר בעיקר לארונות. מיועד להכנה באמצעות מיכון CNC בגלל דרישות הדיוק הגבוהות.
הבורג השני נקרא "בורג צרגה" ולא צ'רדה כפי שנרשם כנראה בטעות. שימושו העיקרי לחיבור דפנות של מיטות. דיוק בסימון ידני מספק, חשוב ליישם עם ג'יגים או בוייר.
הבורג השלישי הוא "דירקטה", מגיע בשני אורכים של 50 ו-70 מ"מ בגימורים שונים, יש מקדח מיוחד בעל 3 שלבים שמבצע קדח מוביל, קדח להברגה ושקע לראש הבורג. מיועד בעיקר לעצים רכים כמו אורן.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי DT0582 » 12 דצמבר 2017, 10:20

תודה רבה
השיטה עם הבורג צרגה נראת מאוד מעניינת אני אנסה חיבור כזה על שאריות לראות קודם איך זה הולך.
Ran צודק בקשר לברגים - באמת השתמשתי בברגים רגילים. אני אקנה חבילה של ברגי Kreg להשוואה ( פשוט השתמשתי במה שהיה לי).
בקשר לזוויות אני לא אוהב את הפתרון הזה מבחינה אסתטית כאשר הזווית חשופה לדעתי זה לא פתרון שנראה טוב.
המחבר טרפז לעומת זאת נראה פתרון יפה .

תודה!
DT0582
משתמש ותיק

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו־52 אורחים