חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

האם מקצוע עובי יכול ליישר קורות?

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

האם מקצוע עובי יכול ליישר קורות?

הודעהעל ידי spiderman » 25 נובמבר 2017, 17:58

שאלת תם,
בהנחה שהסכין של מקצוע העובי מקבילה לחלקו התחתון, האם הקצעה של 4 הפאות של קורה (כל פעם שתיים נגדיות) יכולה ליישר או ליישר בקירוב רב ובכך לייתר את הצורך במקצוע עליון?

השאלה נשאלת היות והקומבינציות של עליון/תחתון בכלי אחד לא כל כך מוצלחות ואלה שכבר טובות יותר-יקרות..
spiderman
סופר משתמש

Re: האם מקצוע עובי יכול ליישר קורות?

הודעהעל ידי הרואה » 25 נובמבר 2017, 18:59

תלוי א. כמה הקורה עקומה, ב. מה אורך המקצוע, בתעשייתיים יש מקצועות עובי בעלי אורך של כמטר שמיישרים יותר טוב מאבריכט קטנים.
לסמוך עליו לגמרי אי אפשר כי יתכן שהפאות יהיו מקבילות, אבל במעויין במקום מרובע, צריך לפחות פאה אחת להקציע על מסור שולחן.
בכל אופן יש נגריות שעובדות כך.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי spiderman » 25 נובמבר 2017, 20:15

תודה.
ההתלבטות שלי היא האם להשקיע במקצוע משולב עליון/תחתון ברמה נחותה (כגון השפך הקטן) או במקצוע עובי בסיסי מחברה סבירה (דיוולט, מקיטה או מטאבו שיקרים יותר בכ-1000 ש"ח?)
spiderman
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 25 נובמבר 2017, 20:28

spiderman כתב:תודה.
ההתלבטות שלי היא האם להשקיע במקצוע משולב עליון/תחתון ברמה נחותה (כגון השפך הקטן) או במקצוע עובי בסיסי מחברה סבירה (דיוולט, מקיטה או מטאבו שיקרים יותר בכ-1000 ש"ח?)

אני לא מתכוון להציע לך במה להשקיע.
ניתן להקציע שתי פאות נגדיות באופן שתהיינה מקבילות. זה לא פשוט ודורש סבלנות ל-SETUP.
הכוונה להשתמש בלוח סנדביץ' של נגיד 20 מ"מ ברוחב שגדול מרוחב הלוח שברצונך להקציע. צריך לקבע את לוח העץ אל לוח הסנדביץ' תוך דאגה שהפאה העליונה של לוח העץ מקבילה במידה מירבית ללוח הסנדביץ', צריך להשתמש בטריזים, ברגים ואמצעי קיבוע שלא יגיעו לגובה סיכיני המקצוע. בהתאם לאי ישרות/מישוריות הקורה יהיה צורך במספר מעברים.
הצד השני כבר ממש לא בעיה...
לגבי פאות העובי, לאחר יישור פאה רחבה אחת, ניתן על מסור שולחני ליישר פאה אחת כדי להבטיח 90 מע' בין פאה רחבה לצרה.
בהצלחה!
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי spiderman » 25 נובמבר 2017, 21:21

תודה!
spiderman
סופר משתמש

הודעהעל ידי davidic » 26 נובמבר 2017, 15:02

https://youtu.be/8UONmuQt_98

יש ביוטיוב עוד גרסאות לשיטה הזו. לא ניסיתי, אבל נראה אפשרי
davidic
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Zaax » 28 נובמבר 2017, 20:15

spiderman כתב:שאלת תם,
השאלה נשאלת היות והקומבינציות של עליון/תחתון בכלי אחד לא כל כך מוצלחות ואלה שכבר טובות יותר-יקרות..

מעט סדר: מקצוע עליון היא היא מצקועת עובי. התכוות לייתר צורך בתחתון :)
אז התשובה היא שאפשר כמו שהסבירו כבר, בעזרתו של ג'יג, וכו. אני נסיתי את זה, זה לא פשוט ובסוף קניתי מקצוע תחתון קטן benchtop עד 6 אינש (ולכן כשאני קונה עץ לא בוק, אני מקפיד שכל קורה לא תהיה רחב מ6 אינש. (חברת cutech, דרך יושופס. עכשיו ראיתי שיש להם גם 8 אינש, כנראה חדש. הייתי הולך על זה בזמנו.)

היום הייתי קונה את המשולב, וזהו. לפי אנשים כאן שנדמה לי שאני זוכר שהגיבו על זה, זה לא, לא מוצלח.
מי שרוצה לעבוד עם עץ מלא, ולא להיות תלוי בחסדם של המנסרות, אין כל כך ברירה, לדעתי, וצריך להשקיע בעליון ובתחתון. ה cutech לא שיא הטכנולוגיה, ולא יעמוד כמובן בעומס יום יומי, אבל לצרכים שלי, שאני עושה פרוייקט אחת 2-4 חודשים לערך, זה מספיק.
Zaax
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 28 נובמבר 2017, 21:15

[quote="Zaax"][quote="spiderman"]עט סדר: מקצוע עליון היא היא מצקועת עובי. התכוות לייתר צורך בתחתון :)
/quote],
גם אני הייתי קורא למקצוע עובי עליון, ולמיישרת תחתון, כמה פעמים "תיקנו" אותי, בקיצור, עדיף לומר אבריכט ודיקט ככה אין טעויות :D
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי spiderman » 28 נובמבר 2017, 23:12

מקבל בהכנעה את ההערות.... :oops:
התכוונתי כמובן לדיקט.
spiderman
סופר משתמש

הודעהעל ידי Zaax » 29 נובמבר 2017, 00:07

שונא את המילים הגרמניות נללו. :evil:
Zaax
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו־68 אורחים