חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מחיר עצים שונים

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: מחיר עצים שונים

הודעהעל ידי אילן די » 06 דצמבר 2017, 08:36

Pini Gold כתב:
אילן די כתב:מישהו פה ניסה פעם לקנות עץ ברשת וליבא? האם זה ריאלי בכלל? אני לא יודע מה יש בארץ אבל אני רואה כאן (ארה"ב) קורות נהדרות במחירים הרבה יותר נמוכים ממה שאני קורא פה בשרשור (אם אני מבין נכון את המידות).

קשה להשוות בין השוק הישראלי לאמריקאי. במדינה שחומר הגלם הזה נפוץ כל כך ומגוון במספר רב של משפחות עצים מקומיים ותתי סוגים ובאיכויות מוקפדות - ברור גם שרמות המחירים הם בהתאם להיצע. למרות הכל גם בארה״ב הביקוש לעצים איכותיים יוצר רמות מחירים שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו אבל צריך לאמר שעל מנת להשוות מחירים בין שווקים צריך להבין גם את כח הקניה המקומי אל מול רמת ההכנסה. השוק האמריקאי ניזון גם מיבוא מאסיבי של עצים אקזוטיים ממרכז ודרום אמריקה והמחירים יחסית יקרים מאוד. ליבא לישראל מכאן? זו תהייה הרפתקאה לא כדאית.

אתמול יצא לי להיות ב Lowe’s לצורך רכישת כ 3 קורות 2X2 אלון לבן לתיקון ספסל אצל חברים. כששמענו את המחיר לקורה באורך כ 3 מטר - קיפלנו את הרגליים (100 דולר) וקנינו ספסל מוכן ב 35 דולר במקומו ב Salvation Army.

לקנות עץ שאינו אורן ב- Lowe's או החנות הכתומה זה דבר שלא עושים. הולכים לחנות עץ יעודית. המחירים יהיו הרבה יותר טובים. בכל מקרה, את הספסל המוכן ב- 35 דולר, כנראה לא תצליח להביס.
אילן די

Re: מחיר עצים שונים

הודעהעל ידי Pini Gold » 06 דצמבר 2017, 13:19

תודה. גם מרחק נסיעה לספקי עץ וזמן זה שיקול שיש להביא בחשבון. אצלי זה לנהוג כ 70 מייל למקום הכי קרוב.
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־74 אורחים