חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מחיר עצים שונים

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מחיר עצים שונים

הודעהעל ידי assulineran » 21 אוקטובר 2017, 21:00

שלום רב! אשמח לדעת סדר גודל של מחירי עצים שונים:
ארז(סידר), דובדבן, אלון לבן, אגוז אפריקאי/אמריקאי.
שאוכל לדעת גם במה לבנות פרוייקט מסויים וכן שיתן לי מדד לעלות במחסנים השונים.
תודה רבה!
assulineran
משתמש ותיק

Re: מחיר עצים שונים

הודעהעל ידי Se7eN » 22 אוקטובר 2017, 00:53

המחירים יכולים להשתנות מאוד בין מחסנים. תעשה כמה טלפונים למחסנים באיזור שלך, ותברר.
ארז ודובדבן מעולם לא קניתי, אגוז אפריקאי אמור להיות זול, אלון קצת מעל ואגוז אמריקאי יקר.
זול ויקר זה כמובן ביחס לשאר העצים.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Alex Milch » 22 אוקטובר 2017, 08:14

לעצים שונים תכונות שונות, מאפייני פיזיקלים של חוזק, קושי, צפיפות, עיבוד, מירקם, גימור וכמובן מראה.
לכן לא נכון לבחור עץ עפ"י מחירו בלבד אלא להחליט על פרוייקט ולבחון מה סוגי העצים שמתאימים לביצועו. במצב זה אפשר לשקול עלויות.
כיוון שאין בקבוצה סוחרי עצים ומחירים שידועים לאי אלה מן החברים אינם אינדיקציה לגבי הכלל, אתה מוזמן לעשות סקר בעצמך.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 23 אוקטובר 2017, 02:08

ההפרשים קיצוניים ממקום למקום, למשל אגוז אמריקאי ראיתי בין 9000 ל25000 ש"ח לקוב, ואלון אמריקאי לבן בין 5000 ל13000. לפעמים הזול סחורה טובה והיקר גרועה.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי ניק » 23 אוקטובר 2017, 07:57

זה המחירים ב ט.ר מחסן ביפו לפני חודשיים +/- מהפרויקט האחרון שלי , המחיר לקורה 3 מטר רוחב 20 (גס-לא כולם אותם מידות) , 2 ו 1 צול לא מוקצע כמובן, רק בשביל הפרופורציה
קבצים מצורפים
20171023_074408.jpg
ניק

הודעהעל ידי Alex Milch » 23 אוקטובר 2017, 09:51

ניק כתב:זה המחירים ב ט.ר מחסן ביפו לפני חודשיים +/- מהפרויקט האחרון שלי , המחיר לקורה 3 מטר רוחב 20 (גס-לא כולם אותם מידות) , 2 ו 1 צול לא מוקצע כמובן, רק בשביל הפרופורציה

חברים,

המחירים בפתקה הזו לא בשמיים, אך זה למראית עין בלבד!
עצים מתומחרים לפי מ"ק לפני מע"מ.
חשבון לדוגמא עבור אלון לבן, 3 מ', 20 ס"מ, "1 נותן מחיר של כ-6400 שקלים/מ"ק לפני מע"מ שזה מחיר מוגזם.
...וכמעט אותו מחיר עבור אלון אדום? ...ועבור אלון מבוקע שקלים בודדים בלבד פחות?
זה שמחיר הדובדבן כמעט כמחיר האגוז האמריקאי, זאת ממש הפקעת מחיר!

אינני מכיר את הספק שבנדון, וההערות שלי הן כלליות ולאו דוקא לגבי ספק זה או אחר.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי ניק » 23 אוקטובר 2017, 12:21

כמבוקש התיחסתי למחירים "סדר גודל" , אני מאזור המרכז לכן קונה בדרך כלל ב ט.ר ועץ איתן בלי שום כוונה לשווקם
המחירים אכן משתנים בין הספקים וגם בין המשלוחים בגלל איכות החומר - פיטולים,ייחודיות במידה ויופי הקורות לכן חובה להגיע ולבחור.
כחובב אני קונה מספר קורות בודדות לפרוייקטים שלי לכן נוח לי יותר לחשב את עלות החומר לפי קורה כולל מעמ אבל התמחור הנכון כמו שצויין קודם הוא לפי קוב
בהצלחה
ניק

הודעהעל ידי AmirG » 25 נובמבר 2017, 15:06

Alex Milch כתב:
ניק כתב:זה המחירים ב ט.ר מחסן ביפו לפני חודשיים +/- מהפרויקט האחרון שלי , המחיר לקורה 3 מטר רוחב 20 (גס-לא כולם אותם מידות) , 2 ו 1 צול לא מוקצע כמובן, רק בשביל הפרופורציה

חברים,

המחירים בפתקה הזו לא בשמיים, אך זה למראית עין בלבד!
עצים מתומחרים לפי מ"ק לפני מע"מ.
חשבון לדוגמא עבור אלון לבן, 3 מ', 20 ס"מ, "1 נותן מחיר של כ-6400 שקלים/מ"ק לפני מע"מ שזה מחיר מוגזם.
...וכמעט אותו מחיר עבור אלון אדום? ...ועבור אלון מבוקע שקלים בודדים בלבד פחות?
זה שמחיר הדובדבן כמעט כמחיר האגוז האמריקאי, זאת ממש הפקעת מחיר!

אינני מכיר את הספק שבנדון, וההערות שלי הן כלליות ולאו דוקא לגבי ספק זה או אחר.

דווקא בגלל זה היה מאוד עוזר אם אנשים מנוסים יותר היו נותנים סדר גודל של מחירים. ברור שיש הפרשים בין ספקים ובין סחורה. אבל אנשים מנוסים כמוך מבינים מה הסדר גודל הפחות או יותר הגיוני. אם 6,400 ש"ח זה מחיר מוגזם לאלון לבן, אז מה המחיר ההגיוני? המחיר של הדובדבן מופקע? ביחס לאיזה סטנדרט?
אני למשל קניתי כמות קטנה של פופלאר לפי 5,500 ש"ח. עד היום אין לי מושג אם זה מחיר הגיוני.

אני חושב שהרבה חובבים (כולל אותי) היו שמחים מאוד לקבל סדר גודל הגיוני של מחירים לעצים הקשים השונים. מה שגם, בכמויות של חובבים שמחפשים קורה או שתיים - הבדל של 1000 ש"ח לקו"ב, ואפילו יותר הוא לא דרמטי.

כנגר חובב, הדבר הזה היה מאוד עוזר לי. נכון שאפשר ומומלץ לעשות סקר שוק, אבל הרבה פעמים התשובות שקיבלתי היו "בוא ותראה, נדבר ונענה על כל מה שאתה צריך". בכללי, החוויה במחסנים השונים שהייתי (גם בהם שהשירות אדיב יותר) היא שיש להם הרבה על הראש, ואין להם עודף זמן ורצון לתת מרצונם מחיר לכל קורה וקורה (אלא רק לאחר שכבר בחרת ואתה בדרך לקופה). אני מניח שהמצב שונה אם אתה מזדהה כמי שבא לקנות כמות גדולה ולא קורה או שתיים.

בכל מקרה, עזרתכם במספרים תהיה מבורכת. אף אחד, או לפחות אני מתחייב - שלא אתפוס אתכם במילה אם אגיע למחסן ואגלה שהמחיר שונה מזה שציינתם. מקסימום, אדע שנתנו לי מחיר פחות טוב.
AmirG
משתמש ותיק

הודעהעל ידי הרואה » 25 נובמבר 2017, 19:03

5500 לפופלר הרבה יותר מוגזם מ6400 לאלון לבן.
אני כנגר מקצועי ביררתי עכשיו מחירים של אגוז אמריקאי, יצא לי בין 9500 ל50,000, אני לא מגזים, היקרן התחייב שמדובר בסחורה שעוד לא ראו פה בארץ, הכל מיובש ונקי ב100%, כמובן שקניתי אצל אחד הזולים.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי AmirG » 25 נובמבר 2017, 19:13

הרואה כתב:5500 לפופלר הרבה יותר מוגזם מ6400 לאלון לבן.
אני כנגר מקצועי ביררתי עכשיו מחירים של אגוז אמריקאי, יצא לי בין 9500 ל50,000, אני לא מגזים, היקרן התחייב שמדובר בסחורה שעוד לא ראו פה בארץ, הכל מיובש ונקי ב100%, כמובן שקניתי אצל אחד הזולים.

אני גם חשבתי ככה. אבל כמו שכתבתי מקודם, מרחו אותי עם המחיר עד שכבר בחרתי. ואז כבר לא היה לי חשק לוותר ולעבור למקום אחר.

1. אז הנה. בדיוק מהסיבה הזאת, יעזור מאוד אם אנשים מנוסים יתנו טווח מחירים הגיוני של מחירים. כמה למשל אמור לעלות הפופלר, אם 5500 זה מחיר שערורייתי? הכל בהתייחס לקורות לא מוקצעות.

2. זה מקובל לבקש סכום גדול יותר על כמות קטנה, גם אם קונים קורה שלמה? יתכן ועל קורה אחת או שתיים יבקשו יותר כסף (ביחס למחיר לקו"ב) מאשר על נניח 10-15 קורות? כי אם כן, אולי זה לגיטימי שהמחירים יוצאים מעט מעל המחירון, או לפחות משהו שצריך לקחת בחשבון כמי שקונה כמות קטנה.
AmirG
משתמש ותיק

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו־77 אורחים