חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

הבדל בין מסורים - שנה חדשה, שאלות של מתחיל חדש

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: הבדל בין מסורים - שנה חדשה, שאלות של מתחיל חדש

הודעהעל ידי הרואה » 14 אוקטובר 2017, 19:28

פסטול TS 55 נותן עומק חיתוך מוגבל בהשוואה למסורים עגולים שאינם מיועדים למסילה, הוא גם מגושם יותר, לדעתי מיותר לחלוטין אם לא מיועד לשימוש עם האביזרים שלו.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי רועי » 14 אוקטובר 2017, 19:58

שבוע טוב

אכן הפוסט של zaak ממש האיר את עיני.

oded00 האם אתה ממליץ לקנות מאמאזון UK או DE?
ובמקרה שלך האם ביצעת הזמנה ישירות לארץ או דרך חברת שילוח ישראלית?

הרואה, לפי דברך אני מבין שעדיף לרכוש מסור עגול רגיל (שלא מצריך מסילה), כיצד ניתן לחתוך בו בדיוק רב באופן ישר (למי שאין ניסיון)?

שוב תנו לי לראות שהבנתי ההבדל בין מסור TS 55 לבין HK 55 הוא הצורך במסילה ומכאן גם הדיוק?
רועי

הודעהעל ידי Se7eN » 14 אוקטובר 2017, 23:04

רועי כתב:הרואה, לפי דברך אני מבין שעדיף לרכוש מסור עגול רגיל (שלא מצריך מסילה), כיצד ניתן לחתוך בו בדיוק רב באופן ישר (למי שאין ניסיון)

א. יש גובל שמגיע עם המסור - מאפשר בד"כ עבודה יפה מאוד.
ב. להחזיק עם זוג קליבות קרש מקביל לקו הניסור, ואז בסיס המסור צמוד אליו.
ג. אפשר בקלות רבה לבנות מוביל ייעודי בשביל לא לחשב כל פעם את המרחק - ר' למשל:

כמה שאני יודע מסורי מסילה הם המצאה חדשה יחסית והסתדרו מצוין גם לפניהם. היתרונות במסילה:
א. יתרון גדול בתנאים מסוימים - שניתן להתחיל את החיתוך באמצע, מה שנקרא plunge. לא רלוונטי למרבית העבודות אבל אם צריך זה אחלה. לדעתי זה פיצ'ר שקיים בכל מסורי המסילה, אבל הוא לא קשור אליה ישירות.
ב. מהירות עבודה - המסילה מקצרת את התהליך. כשיש לך נגריה תעשייתית הבדל הזמנים משמעותי. לדעתי לצרכי חובבים אין סיבה לקנות מסור מסילה ייעודי. ובנוסף, יש סרטונים ביוטיוב שמדגימים הכנת מסילה לבד למסור קיים.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי matansab » 15 אוקטובר 2017, 03:00

רועי כתב:ולכן חשבתי על משור קבינט של גריזלי (ראיתי גם של SawStop, האם מישהו מכיר?)
אך מכיוון שהדבר כרוך בדמי משלוח גבוהים וגם מכס גבוה (26% - למה??) אאלץ לדחות זאת לעת עתה.

יש פה דווקא טעות לטובתך.
מסור ששוויו עד 1000 דולר יחוייב ב 17%
ומסור ששויו מעל 1000 דולר יחוייב ב 26.4% אם הוא מונע בבנזין, ו28.7% אם הוא מונע בחשמל.

ובאותה נשימה, איפה בכלל ראית מחיר סופי למסורים של גריזלי? אצלי זה מראה כמעט על כל המוצרים שהם גדולים מידי למשלוח.
matansab
משתמש ותיק

הודעהעל ידי הרואה » 15 אוקטובר 2017, 21:50

Se7eN כתב:[ מהירות עבודה - המסילה מקצרת את התהליך. כשיש לך נגריה תעשייתית הבדל הזמנים משמעותי. לדעתי לצרכי חובבים אין סיבה לקנות מסור מסילה ייעודי. ובנוסף, יש סרטונים ביוטיוב שמדגימים הכנת מסילה לבד למסור קיים.

אוי ואבוי לנגריה מסחרית, אפילו לא תעשייתית שתעבוד עם מסור מסילה...
המוצר הזה מיועד לחובבים ולפתרון בעיות ספציפיות כמו למשל לצורך התאמה סופית בבית הלקוח.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי oded00 » 15 אוקטובר 2017, 22:53

רועי כתב:שבוע טוב

אכן הפוסט של zaak ממש האיר את עיני.

oded00 האם אתה ממליץ לקנות מאמאזון UK או DE?
ובמקרה שלך האם ביצעת הזמנה ישירות לארץ או דרך חברת שילוח ישראלית?

הרואה, לפי דברך אני מבין שעדיף לרכוש מסור עגול רגיל (שלא מצריך מסילה), כיצד ניתן לחתוך בו בדיוק רב באופן ישר (למי שאין ניסיון)?

שוב תנו לי לראות שהבנתי ההבדל בין מסור TS 55 לבין HK 55 הוא הצורך במסילה ומכאן גם הדיוק?

איפה שיותר זול כמובן עם תשלום מראש על המיסים ומשלוח עד אליך
תקפיד שהמוכר הוא אמזון ולא יהיו לך הפתעות של תשלומים נוספים
oded00
סופר משתמש

הודעהעל ידי oded00 » 15 אוקטובר 2017, 22:58

רועי כתב:הרואה, לפי דברך אני מבין שעדיף לרכוש מסור עגול רגיל (שלא מצריך מסילה), כיצד ניתן לחתוך בו בדיוק רב באופן ישר (למי שאין ניסיון)?

משור עם מסילה זה ליגה אחרת מבחינת דיוק וחזרה על חיתוכים
המגבלה של גובה החיתוך פחות רלוונטית כי גם ככה קשה למשורים האלו לחתוך יותר מ 17 מ''מ יחד
חתכתי איתו שתי פלטות של MDF 14 מ''מ אחת על השניה והוא ממש עבד קשה
התלבטתי בינו לבין המקיטה אבל לדעתי לפסטול יש קהילה יותר גדולה של חובבים ואני מעריך יותר את הכלים שלהם מבחינת טכנולוגיה
oded00
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 15 אוקטובר 2017, 23:20

הרואה כתב:אוי ואבוי לנגריה מסחרית, אפילו לא תעשייתית שתעבוד עם מסור מסילה...
המוצר הזה מיועד לחובבים ולפתרון בעיות ספציפיות כמו למשל לצורך התאמה סופית בבית הלקוח.

ממה שהבנתי השימוש במסילה באופן תעשייתי הוא לא עבור לוחות, בשביל זה כמובן יש "קרייזיק" אלא לחיתוך של קורות גדולות, למשל פלטה לשולחן מעץ גושני. או כל מצב אחר שאתה לא יכול להביא את החומר אל המסור, אז מביא את המסור אל החומר.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי הרואה » 17 אוקטובר 2017, 00:02

Se7eN כתב:
הרואה כתב:אוי ואבוי לנגריה מסחרית, אפילו לא תעשייתית שתעבוד עם מסור מסילה...

ממה שהבנתי השימוש במסילה באופן תעשייתי הוא לא עבור לוחות, בשביל זה כמובן יש "קרייזיק" אלא לחיתוך של קורות גדולות, למשל פלטה לשולחן מעץ גושני. או כל מצב אחר שאתה לא יכול להביא את החומר אל המסור, אז מביא את המסור אל החומר.

יש כמה סיבות מדוע זה לא הגיוני מסובך להסביר בכתב, אם תכיר נגריה מבפנים או לחילופין תכיר מסור מסילה מקרוב תבין כבר לבד.
ב2 מילים: יש דרכים הרבה יותר קלות לעשות את זה עם קרייזיק, המסור הזה מאד מוגבל, הוא מגיע עם להבים לא אידיאלים לעץ גושני, הגומי של המסילות נשחק מהר בשימוש תעשייתי, ועוד ועוד.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי רועי » 17 אוקטובר 2017, 22:26

matansab כתב:
רועי כתב:ולכן חשבתי על משור קבינט של גריזלי (ראיתי גם של SawStop, האם מישהו מכיר?)
אך מכיוון שהדבר כרוך בדמי משלוח גבוהים וגם מכס גבוה (26% - למה??) אאלץ לדחות זאת לעת עתה.

יש פה דווקא טעות לטובתך.
מסור ששוויו עד 1000 דולר יחוייב ב 17%
ומסור ששויו מעל 1000 דולר יחוייב ב 26.4% אם הוא מונע בבנזין, ו28.7% אם הוא מונע בחשמל.

ובאותה נשימה, איפה בכלל ראית מחיר סופי למסורים של גריזלי? אצלי זה מראה כמעט על כל המוצרים שהם גדולים מידי למשלוח.

אם כבר הטעות לרעתי, כי גריזלי עולה מעל 1000 דולר, למען הדיוק Grizzly G0690 עולה כמעט 1600 דולר (לא כולל משלוח) והוא מונע בחשמל לכן המס הוא 28.7%
ראיתי מחיר סופי במחשבון של אחד מהאתרים של חברות השילוח הישראליות (אני לא יודע אם זה אומר שהם שולחים לארץ אבל המחיר הסופי לפי הנתונים שהזנתי במחשבון היה כמעט 3000 דולר)
רועי

הקודםהבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־65 אורחים