חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

עזרה לגבי להב דיסק 10" למסור מקיטה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

עזרה לגבי להב דיסק 10" למסור מקיטה

הודעהעל ידי dor12 » 20 ספטמבר 2017, 11:58

שלום
אשמח לקבל המלצה על להב דיסק 10 למסור מקיטה MTL 100 .
אני מכיר את הלהבים של בוש הרב שימושים 60 שיניים שמתאים גם לאלומניום, האם כדאי?
אשמח להמלצות נוספות וגם קניה באייבי אם יש
תודה.
dor12
משתמש ותיק

Re: עזרה לגבי להב דיסק 10" למסור מקיטה

הודעהעל ידי הרואה » 20 ספטמבר 2017, 13:55

לאיזה חומר אתה צריך להב?
לפלטות עם פורמייקה/מלמין לוקחים להב לאלומיניום עם הרבה שיניים (בקוטר 30 ס"מ זה 96 שיניים),
לעץ גושני חיתוכי אורך צריך מסור "גמל" תלוי בקוטר ובסל"ד של המסור בין 24 ל48 שיניים
לעץ גושני חיתוכי רוחב ולפלטות מצופות פורניר צריך בערך 60 - 80 שיניים, שוב תלוי בקוטר ובסל"ד.
הכי מומלץ בארץ זה "דימאר" תוצרת הארץ, יותר טוב מכל המותגים הנחשבים,
להב 10 אמור לעלות 200 - 400 ש"ח, לאלומיניום הכי זול, וגמל הכי יקר.
אגב, שמעתי שבארה"ב הם נמכרים תחת המותג AMANA במחיר גבוה משמעותית.
אפשר להשיג בכל חנות שמוכרת פירזול לנגרים, וגם לשלוח להשחזה, להבים של דימאר נחשבים לעמידים בהשחזות רבות.
אם אתה מתעקש על הבוש, תוכל לקנות "פראוד" לפי מה ששמעתי זה אותו להב בדיוק רק בלי הפלצנות של בוש ועולה יותר זול.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 20 ספטמבר 2017, 14:34

הרואה,

האם תוכל לפרט את כוונתך מה מאחורי: להבים של דימאר נחשבים לעמידים בהשחזות רבות.

נ.ב. ממליץ לך לעשות הכרות עם להבי "ישחד" שהם ברמה מעל "דימר". רכילות: הבעלים הוא פורש מ"דימר".
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 23 ספטמבר 2017, 20:00

יש להבים שנגמרים אחרי 20 השחזות, ויש כאלו שעמידים ב100 השחזות או יותר.
זה מדד נוסף מלבד איכות המתכת וצורת הלהב.
ישחד זולים יותר, יש לי להב אחד כזה שכבר עבר כמה השחזות, היה נראה לי שמחזיק פחות מהדימאר, אבל לאלכס יש יותר נסיון כמובן.
אגב לדימאר יש כמה סדרות, הלהבים שלי הם מסדרת D top (להבים לאלומיניום פורמייקה וכו'), לטענת הסוכן של דימאר זה מחזיק יותר מהסדרות האחרות (וגם עולה כמה שקלים יותר).
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 23 ספטמבר 2017, 20:27

הרואה,

הנסיון שלי בהשחזת להבים לימד אותי דבר פשוט, אין כל קשר לחומר שמנסרים עם הלהב ואין כל קשר לאיכות המתכת ממנו הוא בנוי מבחינת העמידות במספר ההשחזות.
מספר המסירה להשחזה תלוי קודם כל בכמות השימוש בלהב. מעולם לא נתקלתי בנתון המאפיין את העמידות בהשחזות, נתון שיצרנים מפרסמים לגבי תכונות מוצריהם.
מה שכן בדוק וודאי לגבי "עמידות" להשחזות זה המשחיז שהוא היחיד שקובע כמה יותר ממה שצריך "להוריד" בהשחזה.
זה נתון שכל מי שמוסר כלים להשחזה חייב לדעת ולמצוא משחיז אמין וישר, גם כאשר זה הוא שגם מוכר את הכלים.
יש לי מספר להבים שהגיעו לקוטר של 291 מ"מ (מתוך 300), ה"נזק" מינימאלי וגם כך זה לקח מספר שנים ואין לי שום זיכרון לגבי מספר ההשחזות. יותר מזה, כאשר כבר "אי אפשר להשחיז יותר", אותו משחיז שאני משתמש בשרותיו, ממשיך להשחיז ויוצר שיחרור בגוף הלהב בקטה שבגב השן. זאת בתנאי שיש עדיין מספיק עובי לווידאה.
חמדנותו של משחיז באה לידי ביטוי שלילי במיוחד בהשחזה של כרסומי ראוטר בעלי המיסב המוביל/גובל. כאשר קוטר הלהבים יורד ב-0.5-1.0 מ"מ ביחס למיסב, הכרסום הופך לבלתי שמיש או שנחוצה הרבה עבודה ידנית לתיקונים. הדבר דומה גם לגבי מקדחים לבוייר.
משחיז אמין, זה מה שקובע את עמידות הכלים בהשחזות!
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי Zaax » 24 ספטמבר 2017, 12:06

עם כל הכבוד לאהרון ואלכס, כל האינפורמציה שלכם אינו רלוונטי לחובב. קשה לי להאמין שאגיע ל20 השחזות כחובב, ובטח לא ל100. מעניין כמה מטר לביד צריך לנסור כדי להגיע ל100 השחזות?

1. אם זה לעץ, לך על להב combination. יש להם 40 או 50 שיניים תלוי בחברה ובתצורה. זה יהיה טוב לכל מה שתרצה לעשות, גם לפורמייקה, וגם לחיתוכי אורך. זה לא יצטיין לא לזה, ולא לזה, אבל מהנסיון שלי, הם נותנים תוצאה מעולה ומספקת.
2. אם אתה חייב לחתוך גם אלומיניום, אז לך על להב negative rake, של 60 שיניים. תשתמש בלהב 24 שיניים שהגיע עם המשור לחתוך אורן קורות. כי האורן מלכלך מאד את הלהב.

תוכל ליצור קשר ישירות עם http://www.is-had.co.il/. ככה אני עשיתי כדי לקנות להב עם קדח 30ממ. יש להם המון סוגים, תגיד שאתה רוצה להב 30ממ קדח, 40 או 50 שיניים, thin kerf. כלומר מהסוג הדק, שיותר מתאים למשור שלך. (לא בטוח שיש להם במלאי את הדקים, בזמנו לא היה להם, אז קניתי רגיל, והצטערתי).
לא כל Amana שלהם. אבל אני די משוכנע שזה, למשל, כן: https://www.amazon.com/Amana-Tool-TB104 ... B000P4OJEO
אבל זה קדח 5/8. כלומר, הדק נמצא הקטלוג שלהם, אבל לאו דווקא יהיה להם במלאי קדח 30 בארץ.

אם הקדח של המקיטה 5/8, יש לך מבחר עצום של להבים טובים דרך האינטרנט. אני מאד ממליץ על: https://www.amazon.com/gp/product/B000P4NTRC

יש בארץ (אנני יודע מי) שירות של קידוח להרחיב לקדח 30.

זהו, לא צריך יותר מזה.
Zaax
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 25 ספטמבר 2017, 12:57

Alex Milch כתב:הרואה,

הנסיון שלי בהשחזת להבים לימד אותי דבר פשוט, אין כל קשר לחומר שמנסרים עם הלהב ואין כל קשר לאיכות המתכת ממנו הוא בנוי מבחינת העמידות במספר ההשחזות.
מספר המסירה להשחזה תלוי קודם כל בכמות השימוש בלהב. מעולם לא נתקלתי בנתון המאפיין את העמידות בהשחזות, נתון שיצרנים מפרסמים לגבי תכונות מוצריהם.
מה שכן בדוק וודאי לגבי "עמידות" להשחזות זה המשחיז שהוא היחיד שקובע כמה יותר ממה שצריך "להוריד" בהשחזה.
זה נתון שכל מי שמוסר כלים להשחזה חייב לדעת ולמצוא משחיז אמין וישר, גם כאשר זה הוא שגם מוכר את הכלים.
יש לי מספר להבים שהגיעו לקוטר של 291 מ"מ (מתוך 300), ה"נזק" מינימאלי וגם כך זה לקח מספר שנים ואין לי שום זיכרון לגבי מספר ההשחזות. יותר מזה, כאשר כבר "אי אפשר להשחיז יותר", אותו משחיז שאני משתמש בשרותיו, ממשיך להשחיז ויוצר שיחרור בגוף הלהב בקטה שבגב השן. זאת בתנאי שיש עדיין מספיק עובי לווידאה.
חמדנותו של משחיז באה לידי ביטוי שלילי במיוחד בהשחזה של כרסומי ראוטר בעלי המיסב המוביל/גובל. כאשר קוטר הלהבים יורד ב-0.5-1.0 מ"מ ביחס למיסב, הכרסום הופך לבלתי שמיש או שנחוצה הרבה עבודה ידנית לתיקונים. הדבר דומה גם לגבי מקדחים לבוייר.
משחיז אמין, זה מה שקובע את עמידות הכלים בהשחזות!

תודה אלכס,
שוב החכמת אותי.
הרואה
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־22 אורחים