חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

התייעצות - שולחן למסור עגול

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

התייעצות - שולחן למסור עגול

הודעהעל ידי ofirshw » 16 ספטמבר 2017, 16:36

נתקלתי היום באתר הבא:
http://www.he.woodwork-hero.com/
שמוכר שולחן למסור עגול. השולחן מיוצר בארץ, ונשלח בזריזות.

אשמח לדעת האם למישהו נסיון עם שולחן זה / כזה ויכול לחלוק המלצה או דיס-המלצה.

תודה
ofirshw

Re: התייעצות - שולחן למסור עגול

הודעהעל ידי Zaax » 16 ספטמבר 2017, 21:13

אני מדגיש שאין לי כל נסיון אם המוצר הזה, אבל זה נראה לי דבר לא רע בכלל למי שלא יכול לקנות או לאכסן משור שולחני. במיוחד לפרוייקטים קטנים יחסית שדורשים דיוק רב, ומסילות יהיו לא נוחות.
אני רואה שהוא מוכר גם כקיט שיותר זול.

אגב, יש לי את המשור הזה והוא משור מצויין. כבד וחזק.
Zaax
סופר משתמש

הודעהעל ידי ofirshw » 17 ספטמבר 2017, 09:03

תודה רבה!
האם למיטב נסיונך אתה יכול להצביע על מגבלות משמעותיות בשל הגודל והצורה של השולחן?
(המחיר נראה לי נגיש, גם כקיט וגם כשולחן מורכב)
מן הסתם Kreg RIP CUT לא מוגבל בגודל העץ (אבל כן בגודל החיתוך), ושולחן זה נראה לי נוח יותר ברמת הדיוק אבל מעט מוגבל בגודל פלטות העץ. האם נכון בכלל להשוות זאת למוצר כזה?

אגב לגבי המסור -
אני בדיוק בצומת דרכים בה אני מעוניין גם לרכוש מסור עגול טוב. בתחילה חשבתי שפיצ'ר כסמן לייזר הוא הכרחי למוצר כזה בימינו, אך ב AEG הזה אין.
האם בקנותי מסור שולחן ללא סמן זה אני מוותר על פיצ'ר משמעותי בשימוש? מנסיוני שימוש ב SkilSaw בן לפחות 30 שנה (אני מאמין שהרבה יותר), ודיי סובל ביכולת הדיוק בשל היעדר סמן טוב. אני מאמין שזה רלוונטי יותר בחיתוכים מחוץ לשימוש בשולחן / מסילה.
לעצתך אודה.
ofirshw

הודעהעל ידי הרואה » 17 ספטמבר 2017, 11:27

הקרג ששאלת הוא בדיחה בהשוואה למסור שולחן, סמן לייזר זה גם מיותר לגמרי למסור עגול, ברוב המסורים המקצועיים אין, זה ג'יג מיותר של חובבנים. בדרך כלל אמור להיות סמן על חלקו הקדמי של משטח המתכת של המסור.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי ofirshw » 17 ספטמבר 2017, 11:40

ההשוואה איננה למסור שולחן, אלא לשולחן למסור (כדוגמת זה שצירפתי). האם ההשוואה אינה תקפה גם במקרה זה?

כמו כן, לגבי סמן במסור - בעיה שנתקלתי בה במסור הישן שברשותי היא שתחילת החיתוך לעיתים קרובות אינה ברורה - הסמן מצביע כ 10 ס"מ אל תוך הפלטה, בעוד הנקודה הראשונה בה המסור נוגע בפלטה חבויה (לא נצפית), דבר שמקשה על תחילת החיתוך להיות ישרה מספיק. ההנחה שלי היתה שסמן לייזר שייתן קו ישר ארוך יותר קדימה יכול לסייע ליישר את המסור בנקודת המגע עם הפלטה. האם קיים פתרון טוב מזה?
(במאמר מוסגר, הסמן במסור שלי לא מדוייק, דבר שמקשה עוד יותר)
ofirshw

הודעהעל ידי Zaax » 17 ספטמבר 2017, 13:17

השולחן הנ"ל יתן לך פתרון טוב לדברים קטנים. ברור שזה לא מתאים לארונות.
הkreg cut: יש לי אותו, וזה משמש אותי שאני צריך לחתוך פלטות שלמות. דבר שאני לא עושה הרבה. הוא אומנם לא מיועד לשימוש כבד, אבל בהחלט עובד יפה עם מעט טכניקה וסבלנות. זה צריך לקחת לך יותר זמן להתכונן לחיתוך, מאשר החיתוך עצמו.

כלומר, עם הג'יג של קרג, ועוד ג'יג מסילה, פלוס שימוש בקורות מתחת לפלטה (יש סרטונים המדגימים), אתה יכול לחתוך פלטות לגודל שיאפשר לך אז להשתמש בשולחן הזה לעבודות מדוייקות. רק להבין את המוגבלות.

מסכים, לייזר אינו צורך כלל.

(אהרון, אתה כבר עברת למכשירים ששוקלים טון...)
Zaax
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־19 אורחים