חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

דק אורן תחום משני צדדיו בבטון..עצותכם בבקשה.

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

דק אורן תחום משני צדדיו בבטון..עצותכם בבקשה.

הודעהעל ידי Itaiku » 17 אוגוסט 2017, 10:51

20170817_101851.jpg
ניתן לראות שהדק יהיה תחום משני צדדיו
שלום
מתכוון לבנות דק אורן בצמוד לפרגולה מרוצפת . מעוניין שהדק יהיה בגובה שווה לריצוף.
משני צדדי הדק יש בטון. צד אחד בטון שמעליו ריצוף הפרגולה וצד שני חומת בטון שתוחמת את חצר הבית.
ההפרש בין הריצוף הקיים לאדמה סביב 10 סמ.
מאחר שמדובר בדק ביתי מתכוון להניח את תשתית הדק על אבנים מרובעות של אקרשטיין בגודל 13 על 13 שנותרו ברשותי. גובה 7 סמ.

שאלות למומחים:
כמה לרדת באדמה כדי שהדק יהיה בגובה שווה לריצוף הנוכחי ?
האם להכין את התשתית ואז לחבר אותה כאשר היא מוכנה בברגי גמבו לבטון בשני הצדדים. אחרת אין לי רעיון איך לחבר את קורות הרוחב ...
עצות נוספות יתקבלו בברכה.

מצב תמונות
Itaiku

Re: דק אורן תחום משני צדדיו בבטון..עצותכם בבקשה.

הודעהעל ידי Itaiku » 17 אוגוסט 2017, 10:57

תמונה נוספת...
קבצים מצורפים
sketch1502955065014.png
Itaiku

Re: דק אורן תחום משני צדדיו בבטון..עצותכם בבקשה.

הודעהעל ידי Joshtar » 19 אוגוסט 2017, 22:28

Itaiku כתב:
20170817_101851.jpg
שלום
מתכוון לבנות דק אורן בצמוד לפרגולה מרוצפת . מעוניין שהדק יהיה בגובה שווה לריצוף.
משני צדדי הדק יש בטון. צד אחד בטון שמעליו ריצוף הפרגולה וצד שני חומת בטון שתוחמת את חצר הבית.
ההפרש בין הריצוף הקיים לאדמה סביב 10 סמ.
מאחר שמדובר בדק ביתי מתכוון להניח את תשתית הדק על אבנים מרובעות של אקרשטיין בגודל 13 על 13 שנותרו ברשותי. גובה 7 סמ.

שאלות למומחים:
כמה לרדת באדמה כדי שהדק יהיה בגובה שווה לריצוף הנוכחי ?
האם להכין את התשתית ואז לחבר אותה כאשר היא מוכנה בברגי גמבו לבטון בשני הצדדים. אחרת אין לי רעיון איך לחבר את קורות הרוחב ...
עצות נוספות יתקבלו בברכה.

מצב תמונות

קודם כל אתה צריך להוריד שכבה של אדמה כי 10 ס"מ זה גבוה מידי. עובי תשתית זה לפחות 10 ס"מ, לא כולל משטח הדריכה [כ3 ס"מ לפחות].
אני רואה כרגע 2 אופציות.
האחת היא לחפור באדמה וליצוק יסודות בטון, ובתוכן הכנה לתשתית. אח"כ כשתחבר עמודים עץ להכנה, תוכל לפלס את הדק כאוות נפשך בגובה הנכון, ע"י זה שתחבר את הקרשים הנושאים בגובה המתאים.
הגובה הנכון לחפירה = גובה פני הדק, פחות עובי משטח הדריכה של הדק, פחות עובי קרשי התשתית [הקרשים הנושאים את המשטח], פחות גובה היסודות.
השנייה היא לחפור תעלה בצמוד לשני צידי הבטון שתחשוף את הבטונים, ואז לחבר קרשים קטנים [ע"י ג'אמבואים] אחד מול השני במספר קטעים כשבין שניהם ימתח קרש שישא את המשטח.... במצב הזה מספיק להנמיך את האדמה רק בתעלות ותחת הקרשים הנושאים. עדיין נראה לי שזה יותר מורכב.
Joshtar
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־60 אורחים