חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

חידוש דלתות ארון - פעם ראשונה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

חידוש דלתות ארון - פעם ראשונה

הודעהעל ידי alonguby » 06 אוגוסט 2017, 21:40

שלום לכולם,

התחלתי פרויקט חידוש דלתות ארון (ערך סנטימנטלי לארון) ואשמח לכמה טיפים ועזרה בשאלות בסיסיות.

1. איזה מלטשת עלי לקנות: אקצנטרית או רוטטת?
2. האם יש המלצה על דגם פשוט למלטשת? (סיני יעשה את העבודה לחובבן שמתמש פעם ב...?)
3. יש חומר שניתן למלא בעזרתו את החורים שנוצרו בעת הסרת הציפוי מהעץ?
4. לאחר הליטוש באיזה צבע לצבוע(סוג) והאם צריך לשים משהו לפני (חומר מקשר)?
5. הכי חשוב: איפה ממליצים לקנות את הציוד (מניח שACE וחבריו לא הכי זולים שיש), אם עוזר אני מאזור רחובות.

תודה רבה לכל העוזרים!!
קבצים מצורפים
WhatsApp Image 2017-08-06 at 21.30.31.jpeg
alonguby

Re: חידוש דלתות ארון - פעם ראשונה

הודעהעל ידי מאור.ישראלי » 07 אוגוסט 2017, 09:24

ממליץ לך לא לקנות סיני אפילו לשימוש של פעם ב...
אתה לא יודע כמה תשתמש במכשיר הזה ואז תצטער שלא הוספת עוד 100-200 שקל בשביל לקנות איכות יותר טובה
מאור.ישראלי
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Isaac » 08 אוגוסט 2017, 10:56

מנסיוני המר. עדיף לקנות סיני זול ורק לא מלטשת של בוש שהתקלקלה שוב ושוב עם שימוש מועט מאוד!
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 08 אוגוסט 2017, 13:08

לי יש סינית זולה (B&D) כבר 3-4 שנים בשימוש חובבים ממוצע, בנתה מעל 15 פרוייקטים בזמן הזה ועובדת היטב עד היום. עלתה 100 ש"ח בארה"ב, בארץ עולה 300.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי YonathanZ » 08 אוגוסט 2017, 16:44

ממליץ בחום על מלטשת של work שעולה כ-260 בארץ. היא חד משמעית הכי טובה במחיר הזה, לא מעייפת את היד כמו הבלק אנד דקר.
YonathanZ
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 08 אוגוסט 2017, 17:41

Isaac כתב:מנסיוני המר. עדיף לקנות סיני זול ורק לא מלטשת של בוש שהתקלקלה שוב ושוב עם שימוש מועט מאוד!

לדעתי אתה עושה עול.
אבקש ממך אם תוכל, להדגיש שאתה מדבר על הסדרה הירוקה של בוש.
(גם מהכחולה יש טובות יותר, אבל אין בכלל מה להשוות ביניהם).
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי Isaac » 09 אוגוסט 2017, 10:39

הרואה כתב:
Isaac כתב:מנסיוני המר. עדיף לקנות סיני זול ורק לא מלטשת של בוש שהתקלקלה שוב ושוב עם שימוש מועט מאוד!

לדעתי אתה עושה עול.

סליחה. מנסיוני המר בוש לא רק שעושה עוול אלה גם עושקת את הבילתי מנוסים והמתחילים בענף עם מלטשת שלא עבדה יותר מאשר מספר מועט ביותר של לוחות 1.2m X 7cm ושוב הסיפור חזר על עצמו. באים הנך כל כך דואג לחברה עשירה שמייצרת מוצר פגום ודפוק יותר מאשר המוצרים הסיניים הזולים ביותר במחירי פרימיום, הייתי מצפה כצרכן, שקודם נקווה שחברות גדולות ועשירות יאמרו לנו במפורש שמי שקונה את המוצר הנ"ל שם כספו על קרן "בוש-והכלם" ולא קונה בעצם מוצר שיתפקד באיזו שהיא צורה נורמלית למשך זמן הגיוני. כל שעליך לעשות זו לקרוא ב-Youtube במספר מקומות שאנשים לא מרוצים גם מהצוצרים הכגולים של בוש והכלם ושיש באיזה שהוא מקום הסכמה שכנראה חברת בוש כיום לא עם הפילוסופיה של החברות הגרמניות שהיה נהוג לחשוב כבעבר אלה מתנהגת עם תפיסה של היום נרויח X מיליוני דולרים מצרכנים שהם בעצם אנשים כמוני וכמוך ומחר נפסיד כמה מהם ושוב נמשיך את המכונה המשומנת היטב של היחצנים והפרסומות ועוד יפלו בפח. זו דעתי ונסיוני הממש רע ויתרה על כך אדגיש שקניתי מלטשת משומשת כבת 15 שנים של מקיטה וחוץ מזה שהיא מעט איטת לעומת שמלטשת של בוש-ושיכלמו להם היא עובדת כמו פנתר ולא מתעייפת לשניה. אז שוב מניסיוני אקנה מכשיר סיני כל יום לפני שאקנה איז שהוא מוצר של חברת בוש!
ולאלה שרוצים לקחת סיכון ולהמר בגלל שפעם חברת בוש יצרה מוצרים טובים, שיהנו. ישנם עדיין הרבה חברות עם מוצרים הרבה יותר טובים במחירים שווים באים לא זולים יותר. כתבו כאן מעל שהמוצרים הסינים ו-Work עובדים ללא בעיות ואני אומר בוודאות שבוש לא שווה מנסיוני. ולדעתיעלינו כחברים וצרכנים לדבוק האחד בשני ולהזהיר ממוצרים וחברות שירדו מגדולתן ו-או שינו את הפילוסופיה שלהן. ושכול אחד יעשה את החשבון שלו.
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי מתן » 09 אוגוסט 2017, 16:36

לי יש אקסצנטרית של בוש (ירוקה!!!) והכל בסדר איתה. PEX 220 A.
אולי קצת הסקוטש שלה התבלה (לפעמים בפינות ובזויות הנייר קצת משתחרר) אבל זה נראה לי הגיוני.
היא רצה כבר שנתיים.
ולשאלה המקורית:

1. לא יודע, אקצנטרית היא מאוד פשוטה לעבודה וורסטילית.
2. נראה לי שראיתי שיש פה תפיסות עולם מאוד חדות בנושא.... אני תמיד בעד זול וכשיתקלקל לנסות לתקן לבד.
3. אני לא בטוח ממה הדלת עשוייה, אני בדרך כלל פשוט אוסף את הנסורת מתוך המלטשת ומשתמש בו (עם קצת דבק פלסטי פשוט)
4. זה תלוי במה אתה רוצה בדיוק. ברך כלל וורנית/לכה כלשהי בלי שום קישורים נותנת תוצאות שמספקות אותי - אבל אני חובבן בעל סטנדרטים נמוכים.
5. בדוק בזאפ, חפש את החנויות המרכזיות באזור שלך. 250-300 שקל לאקסצנטרית זה מחיר טוב מאוד.
מתן

הודעהעל ידי הרואה » 10 אוגוסט 2017, 03:16

Isaac כתב:
הרואה כתב:

לדעתי אתה עושה עול.

סליחה. מנסיוני המר בוש לא רק שעושה עוול אלה גם עושקת את הבילתי מנוסים והמתחילים בענף עם מלטשת שלא עבדה יותר מאשר מספר מועט ביותר של לוחות 1.2m X 7cm ושוב הסיפור חזר על עצמו. באים הנך כל כך דואג לחברה עשירה שמייצרת מוצר פגום ודפוק יותר מאשר המוצרים הסיניים הזולים ביותר במחירי פרימיום, הייתי מצפה כצרכן, שקודם נקווה שחברות גדולות ועשירות יאמרו לנו במפורש שמי שקונה את המוצר הנ"ל שם כספו על קרן "בוש-והכלם" ולא קונה בעצם מוצר שיתפקד באיזו שהיא צורה נורמלית למשך זמן הגיוני. כל שעליך לעשות זו לקרוא ב-Youtube במספר מקומות שאנשים לא מרוצים גם מהצוצרים הכגולים של בוש והכלם ושיש באיזה שהוא מקום הסכמה שכנראה חברת בוש כיום לא עם הפילוסופיה של החברות הגרמניות שהיה נהוג לחשוב כבעבר אלה מתנהגת עם תפיסה של היום נרויח X מיליוני דולרים מצרכנים שהם בעצם אנשים כמוני וכמוך ומחר נפסיד כמה מהם ושוב נמשיך את המכונה המשומנת היטב של היחצנים והפרסומות ועוד יפלו בפח. זו דעתי ונסיוני הממש רע ויתרה על כך אדגיש שקניתי מלטשת משומשת כבת 15 שנים של מקיטה וחוץ מזה שהיא מעט איטת לעומת שמלטשת של בוש-ושיכלמו להם היא עובדת כמו פנתר ולא מתעייפת לשניה. אז שוב מניסיוני אקנה מכשיר סיני כל יום לפני שאקנה איז שהוא מוצר של חברת בוש!
ולאלה שרוצים לקחת סיכון ולהמר בגלל שפעם חברת בוש יצרה מוצרים טובים, שיהנו. ישנם עדיין הרבה חברות עם מוצרים הרבה יותר טובים במחירים שווים באים לא זולים יותר. כתבו כאן מעל שהמוצרים הסינים ו-Work עובדים ללא בעיות ואני אומר בוודאות שבוש לא שווה מנסיוני. ולדעתיעלינו כחברים וצרכנים לדבוק האחד בשני ולהזהיר ממוצרים וחברות שירדו מגדולתן ו-או שינו את הפילוסופיה שלהן. ושכול אחד יעשה את החשבון שלו.

לפני הרצאה עקרונית על פילוסופיות, כמה כלים של בוש כחול יש/היה לך שאתה מביע דעה בעניין על סמך היו טיוב?
בגדול גם אני מסכים שמקיטה עדיף (כמובן חוץ מפטישונים ומשחזות).
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי Isaac » 10 אוגוסט 2017, 09:24

ולאלה שרוצים לקחת סיכון ולהמר בגלל שפעם חברת בוש יצרה מוצרים טובים, שיהנו. ישנם עדיין הרבה חברות עם מוצרים הרבה יותר טובים במחירים שווים באים לא זולים יותר. כתבו כאן מעל שהמוצרים הסינים ו-Work עובדים ללא בעיות ואני אומר בוודאות שבוש לא שווה מנסיוני. ולדעתיעלינו כחברים וצרכנים לדבוק האחד בשני ולהזהיר ממוצרים וחברות שירדו מגדולתן ו-או שינו את הפילוסופיה שלהן. ושכול אחד יעשה את החשבון שלו.[/quote]
לפני הרצאה עקרונית על פילוסופיות, כמה כלים של בוש כחול יש/היה לך שאתה מביע דעה בעניין על סמך היו טיוב?
בגדול גם אני מסכים שמקיטה עדיף (כמובן חוץ מפטישונים ומשחזות).[/quote]

לא היו לי שום סדרה כחולה ולא אדומה ולא אקנה יותר שם מוצר של בוש. אבל לפני שאתה קוטל את הביקורות ביו-טוב, לפחות הביקורות הם מאנשים שקנו ונפגעו או שמחים על הקניה שלהם ומנסים לעזור עם עצה שתעזור להחתיט באים לקנות מוצר זה או אחר. וזה חלק מה שהחברים כאן עוזרים לאחרים להחליט. ולפי עדויות שמסיבה זו או אחרת אתה קוטל כשזה נוגע לבוש שבנתה מוצר גרוע מאוד ומוצרים אחרים "גם כחולים" אז פתאום לא מתאים לך. ויתר על כן הייתי באמת רוצה שתכתוב לחברת בוש והכלמו להם ותשאל אותם מדוע הם לא מודיעים במפורש שלפחות מוצרייהם הירוקים כיום פחות טובים מהמוצרים הסינים והרבה יותר יקרים בנוסף לכך. המממ מעניין!
Isaac
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־66 אורחים