חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

הצרת עובי של RIVING KNIFE

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

הצרת עובי של RIVING KNIFE

הודעהעל ידי YonathanZ » 27 יוני 2017, 00:30

אהלן,

היום קיבלתי את המסור DEWALT DWE7480 + להב FREUD P410T.
מדובר במסור קבלנים (עם מנוע בהתאם) ולהב THIN KERF, כביכול אמורים להתאים אבל מסתבר שהלהב דק מדי ב-0.12 מ"מ ולכן ה-RIVING KNIFE בולט מצד שמאל של הלהב.

האם שיוף של ה-RIVING KNIFE יכול להוות פתרון? אם כן, האם זה משהו שאוכל לעשות בעצמי בצורה מספיק טובה או שדרוש מקצוען עם כלים מסויימים?
או שאולי פשוט לנסות למכור את הלהב ולהזמין אחרת? זה יהיה פתרון קצת מבאס כי זה אומר לחכות עוד שבועיים למשלוח מאמזון וכמובן להפסיד כסף ממכירת הלהב.
YonathanZ
סופר משתמש

Re: הצרת עובי של RIVING KNIFE

הודעהעל ידי הרואה » 27 יוני 2017, 07:15

אני יודע שזה נשמע הפקרות, אבל תנסה להדק בכח את הטבעת, ולראות כשהמסור מכובה האם הלהב תפוסה טוב. במסור שלי 7491 עשיתי כך וזה עבד בלי בעיה.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי LASLOSHAY » 27 יוני 2017, 07:23

אני שם לב שאנשים רבים מזמינים מחו"ל כלים ומתבאסים . לא מצליח להבין את התופעה של התחביב הזה להשיג הכל בזול ולהתבאס קשות .לא יותר פשוט לקנות בארץ כלי שבאמת מתאים לצרכים שלך ולקבל שרות כמו שצריך?
ואל תספרו לי על שרות לקוי בארץ...שאנשים נתקעים כאן עם כלים בעלי שנאי לא מתאים או כל מני מראין בישין . בחיאת תתחילו להנות מהעבודה עם הכלים ולא מעצם הרכישה בזול.
לעניין הלהב- אני הייתי מחליף להב ולא מתעסק עם שינוי הכלי כי בכל מקרה אתה תחליף להב בהמשך.

על חשיבות הRIVING KNIFE

https://www.youtube.com/watch?v=owng8yV4ySI
סמל אישי של המשתמש
LASLOSHAY
סופר משתמש

הודעהעל ידי YonathanZ » 27 יוני 2017, 07:40

LASLOSHAY כתב:אני שם לב שאנשים רבים מזמינים מחו"ל כלים ומתבאסים . לא מצליח להבין את התופעה של התחביב הזה להשיג הכל בזול ולהתבאס קשות .לא יותר פשוט לקנות בארץ כלי שבאמת מתאים לצרכים שלך ולקבל שרות כמו שצריך?
ואל תספרו לי על שרות לקוי בארץ...שאנשים נתקעים כאן עם כלים בעלי שנאי לא מתאים או כל מני מראין בישין . בחיאת תתחילו להנות מהעבודה עם הכלים ולא מעצם הרכישה בזול.
לעניין הלהב- אני הייתי מחליף להב ולא מתעסק עם שינוי הכלי כי בכל מקרה אתה תחליף להב בהמשך.

על חשיבות הRIVING KNIFE

https://www.youtube.com/watch?v=owng8yV4ySI

מה הקשר לזה שהכלי מחו"ל ועל איזה שירות אתה מדבר? קניתי להב טיפה עבה מדי, הייתי צריך לבדוק את המפרט שלו, זה הכל. אין פה שום התבאסות, בסך הכל חוסר תשומת לב שלי בעת הרכישה. אני יכול להחזיר לאמזון את הלהב נראה לי, הוא הרי לא שומש אף פעם, אבל הקרטון שלו קרוע קצת אז לא נעים.

בכל מקרה חשבתי להכין RIVING KNIFE בעצמי, ראיתי שניתן לחתוך מתכת בעובי 2 מ"מ עם JIGSAW בלי בעיה. אז אני רק צריך להשיג חתיכת פלדה בעובי של 2 מ"מ. מישהו יודע איפה קונים דבר כזה? לחלופים אני יכול לקנות להב 10 אינץ' הכי זול שאמצע ולהכין ממנו, בלהבי THIN KERF עובי "גוף" הלהב הוא לרוב 2 מ"מ. כמה עולה להב הכי זול בארץ בגודל הזה?
YonathanZ
סופר משתמש

הודעהעל ידי YonathanZ » 27 יוני 2017, 08:07

הרואה כתב:אני יודע שזה נשמע הפקרות, אבל תנסה להדק בכח את הטבעת, ולראות כשהמסור מכובה האם הלהב תפוסה טוב. במסור שלי 7491 עשיתי כך וזה עבד בלי בעיה.

להדק בכוח את הטבעת של ה-RIVING KNIFE? כלומר הפלסטיק הזה של ההברגה?
הלהב תפוס טוב...

עריכה: הידקתי את הבורג של ה-RIVING KNIFE, לא ממש עזר, אבל אולי אצליח להדק את הלהב עוד קצת.

עריכה 2: הידוק הלהב לא עזר.

אם למישהו יש להב 10 אינץ' גמור שמיועד לפח, אשמח לקבל אותו כדי להכין RIVING KNIFE חדש.
YonathanZ
סופר משתמש

הודעהעל ידי very » 27 יוני 2017, 10:12

היי

אתה יכול לנסות לקנות/לקבל חתיכה של פח מגולוון בעובי שאתה רוצה במחסני ברזל. חתיכה בגודל שאתה צריך תעלה כמה שקלים ( לפני חצי שנה קניתי חצי מטר על חצי מטר עובי מילימטר עלה לי 30 שח).
אולי יש לי חתיכה קטנה של אלומיניום 2MM . איזה גודל אתה צריך ?
אסף
very

הודעהעל ידי Pini Gold » 27 יוני 2017, 10:30

YonathanZ כתב:אהלן,

מדובר במסור קבלנים (עם מנוע בהתאם) ולהב THIN KERF, כביכול אמורים להתאים אבל מסתבר שהלהב דק מדי ב-0.12 מ"מ ולכן ה-RIVING KNIFE בולט מצד שמאל של הלהב.

האם שיוף של ה-RIVING KNIFE יכול להוות פתרון? אם כן, האם זה משהו שאוכל לעשות בעצמי בצורה מספיק טובה או שדרוש מקצוען עם כלים מסויימים?
או שאולי פשוט לנסות למכור את הלהב ולהזמין אחרת? זה יהיה פתרון קצת מבאס כי זה אומר לחכות עוד שבועיים למשלוח מאמזון וכמובן להפסיד כסף ממכירת הלהב.

יונתן,
האם קנית בנפרד את הלהב? להבנתי המשור הזה מגיע יחד עם להב מקורי, נכון?
האם ה RIVING KNIFE בולט כרגע מצד ימין של הלהב כשמסתכלים מהחזית?
בעבר הייתה לי בעיה דומה וחבר בנה לי (ולעצמו) SPLITER אצל מסגר - באמת עלה כמה עשרות שקלים.

יש לי להב גמור אבל בשום אופן לא מיועד לחיתוך ברזל.
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

הודעהעל ידי KobiBen » 27 יוני 2017, 12:03

ממה שידוע לי, ה-Riving Knife צריך להיות יותר עבה מגוף הלהב, אך יותר צר מרוחב השן (Kerf).
לכן, כדאי לבדוק (עם קליבר) האם רוחב השיניים בלהב עבה מרוחב ה-Riving Knife.
אם רוחב השיניים עבה מרוחב ה-Riving Knife, אז כנראה שה-Riving Knife לא בקו אחד עם הלהב, וצריך לכוון אותו (ראה במדריך של המסור). אצלי, לצערי, ב-Metabo TS254, לעיתים די קרובות צריך לכוון את ה-Riving Knife (והגישה לברגי הכיוון ממש לא נוחה).
אם רוחב השיניים צר מרוחב ה-Riving Knife, אז או שתמצא Riving Knife דק יותר, או שתקנה Splitter כמו, למשל, זה:
https://shop.harim.co.il/product_info.p ... ts_id=8518
שים לב שגם ה-Splitter צריך להיות דק יותר מעובי שיני הלהב (יש שם Splitter-ים בשני עוביים, אז שים לב).

עדכון לאחר שעיינתי (באינטרנט) במדריך למשתמש של המסור:
לפי המדריך למשתמש של המסור שלך (עמ' 10 למטה בעמודה הימנית), רוחב ה-Riving Knife אצלך במסור הוא 2.2 מ"מ ("0.087), ולפי הנתונים של הלהב Freud P410T רוחב השיניים הוא 2.3 מ"מ ("0.091), כך שיש לך מילימטר עודף בעובי השיניים על פני עובי ה-Riving Knife.
לכן נראה לי, שכיוון דקדקני של ה-Riving Knife יאפשר שימוש גם בלהב הזה.
אציין, שבמדריך למשתמש כתוב שרוחב שיני הלהב צריך להיות לפחות 2.4 מ"מ, ואצלך בלהב (Freud P410T) זה 2.3 מ"מ, ואני לא יודע האם זה באמת משמעותי (ובטיחותי), מה שכן שימוש ב-Riving Knife הנוכחי יצריך כיוון מדויק מאוד.
כיוון ה-Riving Knife מתואר במדריך למשתמש החל מעמ' 9 למטה בעמודה הימנית, תחת הכותרת: "ALIGNING RIVING KNIFE TO BLADE".
למסור שלך זמין Riving Knife נוסף (לקניה בנפרד), אך הוא מיועד ללהבים רחבים, כך שהוא לא עוזר לך.
נערך לאחרונה על ידי KobiBen בתאריך 27 יוני 2017, 12:23, נערך פעם אחת בסך הכל.
KobiBen
סופר משתמש

הודעהעל ידי YonathanZ » 27 יוני 2017, 12:22

Pini Gold כתב:

יונתן,
בעבר הייתה לי בעיה דומה וחבר בנה לי (ולעצמו) SPLITER אצל מסגר - באמת עלה כמה עשרות שקלים.

המסור אכן הגיע עם להב שהחלפתי ישר אחרי שפתחתי את האריזה. לא בדקתי את ה-RIVING KNIFE עם הלהב המקורי, אבל אני די בטוח שהלהב המקורי לא דק כמו הפרויד ששמתי.
כרגע, עם הלהב פרויד, ה-RIVING KNIFE בולט מצד שמאל של המפעיל.

לגבי הלהב שיש לך, אני לא מחפש להב שיחתוך ברזל, אלא להב שאוכל לחתוך ממנו חתיכה בצורת ה-RIVING KNIFE שיש לי. בכל מקרה אם זה עולה כמה שקלים במחסן ברזל (לא ידעתי שככה זה נקרא) אז אקנה כבר משם.

בלהב פרויד שקניתי, ה-KERF דק מה-RIVING KNIFE ב-0.12 מ"מ. לא ממש בא לי לשים 160 ש"ח על ספליטר, אני מעדיף להכין RIVING KNIFE חדש.
YonathanZ
סופר משתמש

הודעהעל ידי Pini Gold » 27 יוני 2017, 14:00

YonathanZ כתב:
Pini Gold כתב:

יונתן,

המסור אכן הגיע עם להב שהחלפתי ישר אחרי שפתחתי את האריזה. לא בדקתי את ה-RIVING KNIFE עם הלהב המקורי, אבל אני די בטוח שהלהב המקורי לא דק כמו הפרויד ששמתי.
כרגע, עם הלהב פרויד, ה-RIVING KNIFE בולט מצד שמאל של המפעיל.

לגבי הלהב שיש לך, אני לא מחפש להב שיחתוך ברזל, אלא להב שאוכל לחתוך ממנו חתיכה בצורת ה-RIVING KNIFE שיש לי. בכל מקרה אם זה עולה כמה שקלים במחסן ברזל (לא ידעתי שככה זה נקרא) אז אקנה כבר משם.

בלהב פרויד שקניתי, ה-KERF דק מה-RIVING KNIFE ב-0.12 מ"מ. לא ממש בא לי לשים 160 ש"ח על ספליטר, אני מעדיף להכין RIVING KNIFE חדש.

מצב מוזר. אם זה דחוף תוכל לבוא לקחת את הלהב הישן שלי. אבל זה צריך ליהיות מקסימום עד מחר בצהריים.
גר בהרצליה.
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו־60 אורחים