חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

איסוף אבק במסור שולחן קבלני (contractor/portable)

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: איסוף אבק במסור שולחן קבלני (contractor/portable)

הודעהעל ידי Ran » 19 יוני 2017, 09:27

יונתן מצורף לינק לסרט יוטיוב אשר מראה איך ומה עושים
https://youtu.be/lNDc66V1_64
Ran
סופר משתמש

הודעהעל ידי HandyCat » 19 יוני 2017, 09:40

YonathanZ כתב:
HandyCat כתב:
YonathanZ כתב:אה, ולא הבנתי את ההערה לגבי מגן להב - איך זה עוזר?

במהלך הסיבוב שלה, הלהב יוצאת מהשולחן בכיוון יחסית אנכי מעלה, ממשיכה את הסיבוב אופקית לעבר המפעיל מסיימת בתנועה אנכית מטה לתוך השולחן.
אבק נוטה לעף מהשיניים בחלק הראשון (האנכי) והשני (האופקי) של התנועה. מגן להב מכסה את הלהב בחלק השני, ומנוע מהאבק לעוף חופשי. במקום, האבק נלכד בתוך המגן.

ואז הוא נופל למטה אל תוך התעלה של יציאת האבק?

מה לגבי ה-ZERO CLEARANCE INSERT, זה משהו ששווה לקנות ב-30 דולר?

לא סביר שיפול באופן ספונטני לתוך התיבה. צריך פה שואב. אם האבק ישתחרר מהמגן ואין שואב שיאלץ אותו להיכנס לתוך התיבה, הוא יעוף לכל עבר מהמשב רוח שהלהב עושה בזמן הסיבוב.

בנוגע ל-Zero clearance, אני לא רואה סיבה לשלם 30$ על חלק שקל להכין מחתיכת קטנה של לביד/סיבית ב-10 דקות. פשוט לחתוך לצורה שקרובה לתושבת עם מסור אנכי ואז לשייף עד שמגיעים לצורה המדוייקת.
At every point in your life, you should always ask youself, "what would McGyver do?"
- Indigo
HandyCat
סופר משתמש

הודעהעל ידי kipibenkipod » 19 יוני 2017, 11:34

YonathanZ כתב:
kipibenkipod כתב:אם תשים ציקלון קטן עם דלי איסוף, רוב הנסורת תשאר בדלי. מה שיגיע לדייסון הוא האבק הדק ביותר.
לגבי חיבורים, תישתמש במידות קרובות של מחברים ותיעזר באקדח חום כדי לייצר התאמה.

הכוונה לקנות שואב ציקלון ולחבר לדלי?
לגבי שימוש באקדח חום - לא אפשרי עם הדייסון מאחר וזה השואב שמשמש את כל הבית.

הכוונה היא לקנות או לבנות ציקלון שזה למעשה חרות, שמחובר לדלי מתחת. האבק הכבד נופל לדלי.
צינור השאיבה מחובר לציקלון , והציקלון מחובר לשואב.
תמונה
בתמונה השואב מחובר לציקלון מלמעלה, והצינור שאיתו אתה שואב את האבק מחובר לציקלון מהצד.

לגבי החיבורים של השואב. על מנת לחבר את השואב לציקלון, נניח שהחיבורים לא תואמים. להלן סירטון שמראה איך לחמם חלקים להתאמה.

kipibenkipod
סופר משתמש

הודעהעל ידי YonathanZ » 19 יוני 2017, 12:03

טוב, הקטע עם הציקלון לא פרקטי בעליל, צריך לזכור שאני מעביר את כל הציוד למרפסת בכל פעם שאני עובד, אז כנראה שאסתפק בדייסון שכבר יש בבית.
לגבי הכנה של ZERO CLEARANCE INSERT - אין לי מסור אנכי, אבל כן יש לי מלטשת אקצנטרית.
YonathanZ
סופר משתמש

הודעהעל ידי NirS » 20 יוני 2017, 09:41

אני חושב שהציקלון הוא מאוד פרקטי, מצד אחד הוא לא יקצר לך את חיי שואב האבק (ואז אישתך תכעס עליך) ומהצד השני לא תצטרך לרוקן אותו כל דקותיים.
NirS
סופר משתמש

הודעהעל ידי Zaax » 20 יוני 2017, 11:52

מנסיון בפועל והמלצות פראקטיות:

1. עזוב ציקלוני עכשיו. לפי דבריך אתה לא מנסר מספיק. פשוט תנקה את המסנן שלך יותר תדיר.
2. הייתי ממליץ על שואב יבש\רטוב זול. תחסה אותו עם פלסטיק ותשאיר אותו בחוץ אם זה מרפסת עם גג (כלומר לא פתוח לגמרי). עזוב את הדייסון היקר שלך - השאיר אותו לפנים הבית. הבעיה אכן תהיה החיבור, כי לרוב היציאה מהמסור היא 2.5 אניש. ביקור בחנות אינסטילציה יכול לעזור למצוא מתאמים. ואיזולירבנד.
3. לא לדאוג מאבק שעולה לכיוון מעלה. רוב רובו של האבק אכן ילך לכיוון יציאת האבק. במיוחד עם אתה מקפיד על "חצי שן גבוהה מהעץ".
4. תקנה כמה מגיני אבק לפה (עולים בערך 10 שח לאחד). (אני שם גם כשיש לי שואב HVLP מחובר למשור.)
5. מאד ממליץ על zero clearance insert קנוי. אפשר להכין, נכון, אז מה. הקנויים מדוייקים ב 100% ובנויים ספציפית לכל מודל. רק לא לשכוח להוציא אותו כשאתה חותך משהוא לא 90 מעלות... (מסתכל מסביב).

אבי
Zaax
סופר משתמש

הודעהעל ידי YonathanZ » 20 יוני 2017, 14:54

Zaax כתב:מנסיון בפועל והמלצות פראקטיות:

1. עזוב ציקלוני עכשיו. לפי דבריך אתה לא מנסר מספיק. פשוט תנקה את המסנן שלך יותר תדיר.
2. הייתי ממליץ על שואב יבש\רטוב זול. תחסה אותו עם פלסטיק ותשאיר אותו בחוץ אם זה מרפסת עם גג (כלומר לא פתוח לגמרי). עזוב את הדייסון היקר שלך - השאיר אותו לפנים הבית. הבעיה אכן תהיה החיבור, כי לרוב היציאה מהמסור היא 2.5 אניש. ביקור בחנות אינסטילציה יכול לעזור למצוא מתאמים. ואיזולירבנד.
3. לא לדאוג מאבק שעולה לכיוון מעלה. רוב רובו של האבק אכן ילך לכיוון יציאת האבק. במיוחד עם אתה מקפיד על "חצי שן גבוהה מהעץ".
4. תקנה כמה מגיני אבק לפה (עולים בערך 10 שח לאחד). (אני שם גם כשיש לי שואב HVLP מחובר למשור.)
5. מאד ממליץ על zero clearance insert קנוי. אפשר להכין, נכון, אז מה. הקנויים מדוייקים ב 100% ובנויים ספציפית לכל מודל. רק לא לשכוח להוציא אותו כשאתה חותך משהוא לא 90 מעלות... (מסתכל מסביב).

אבי

1. סבבה
2. האם גם הזול ביותר יהיה מספיק יעיל? מה לגבי הפעלה אוטומטית של השואב עם המסור, עד כמה זה חשוב לדעתך? אני כנראה אצטרך להכניס אותה הביתה בכל מקרה, אנחנו גרים בקומה ראשונה כך שאני לא משאיר דבר במרפסת. לגבי היציאה, אם אני קונה SHOP VAC, אז כבר יש לי מתאם בדרך שמחבר בין 2.5 אינץ' ל-35 מ"מ.
3. טוב לדעת.
4. קניתי ומשתמש בהם מאז החיתוך הראשון עם מסור עגוך. :)
5. הזמנתי את המוכן ואזכור להסירו כשצריך.

תודה.
YonathanZ
סופר משתמש

הודעהעל ידי yonatan230 » 21 יוני 2017, 00:38

יונתן (שם יפה) ייתכן ואתה כבר מכיר וייתכן ולא...
בכל מקרה, אלוף העשה זאת בעצמך ומציאת פתרונות לכמעט כל דבר בתחום הנגרות החובבנית(שלא מביישת גם מקצועית) תכיר.... Matthias Wandel
עד היום הבחור הזה העלה 600 סרטונים של סקירת כלי עבודה, הדגמות לבניה נכונה, מגוון בדיקות שונות ומשונות לשיטות עבודה והדבקה של עץ, בניית ג'יגים מטריפים, ציקלונים לשואבי אבק, פתרונות לחיתוך ועיבוד עצים ובכלל שיטות עבודה מגניבות ושימושיות
אני ממליץ לך ולכל מי שמתחיל בתחום הנגרות, לזפזפ בערוץ היוטיוב שלו ולהתרשם, וללמוד דברים שיכולים רק לעזור לכל אחד מהתחום ואפילו לוותיקים
https://www.youtube.com/user/Matthiaswandel
yonatan230
סופר משתמש

הודעהעל ידי YonathanZ » 21 יוני 2017, 09:37

yonatan230 כתב:יונתן (שם יפה) ייתכן ואתה כבר מכיר וייתכן ולא...
בכל מקרה, אלוף העשה זאת בעצמך ומציאת פתרונות לכמעט כל דבר בתחום הנגרות החובבנית(שלא מביישת גם מקצועית) תכיר.... Matthias Wandel
עד היום הבחור הזה העלה 600 סרטונים של סקירת כלי עבודה, הדגמות לבניה נכונה, מגוון בדיקות שונות ומשונות לשיטות עבודה והדבקה של עץ, בניית ג'יגים מטריפים, ציקלונים לשואבי אבק, פתרונות לחיתוך ועיבוד עצים ובכלל שיטות עבודה מגניבות ושימושיות
אני ממליץ לך ולכל מי שמתחיל בתחום הנגרות, לזפזפ בערוץ היוטיוב שלו ולהתרשם, וללמוד דברים שיכולים רק לעזור לכל אחד מהתחום ואפילו לוותיקים
https://www.youtube.com/user/Matthiaswandel

גם לך יש שם לא רע בכלל. :D
ראיתי המון סרטונים בנושא של נגרות ביוטיוב, כולל של מתיאס. לא נתקלתי במשהו שרלוונטי עבורי מבחינת איסוף אבק, הדברים שהוא בונה הם די מורכבים ומתאימים לנגריות "קבועות" לדעתי.
YonathanZ
סופר משתמש

הודעהעל ידי Zaax » 21 יוני 2017, 12:38

YonathanZ כתב:2. האם גם הזול ביותר יהיה מספיק יעיל? מה לגבי הפעלה אוטומטית של השואב עם המסור, עד כמה זה חשוב לדעתך? אני כנראה אצטרך להכניס אותה הביתה בכל מקרה, אנחנו גרים בקומה ראשונה כך שאני לא משאיר דבר במרפסת. לגבי היציאה, אם אני קונה SHOP VAC, אז כבר יש לי מתאם בדרך שמחבר בין 2.5 אינץ' ל-35 מ"מ.
תודה.

לדעתי גם זול טוב.
בזאפ ב 200 ש"ח : Gold Line ATL2350 שואב אבק תעשייתי
בדרך כלל יהיה להם מעין שקית פנימית מבד כזה בתור מסנן, שיתמלא די מהר עם האבק המאד קטן של נסורת ובמיוחד מליטוש.
אני מנער אותו די תדיר (בחוץ רחוק מבתים. או, קח שקית זבל, תכניס את היד עם המסנן, תלפף את השקית טוב סביב היד שלא יברח אבק, ותחבוט בו! ).
Zaax
סופר משתמש

הקודםהבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־66 אורחים