חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

איסוף אבק במסור שולחן קבלני (contractor/portable)

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: איסוף אבק במסור שולחן קבלני (contractor/portable)

הודעהעל ידי YonathanZ » 21 יוני 2017, 15:40

אחלה, תודה.
YonathanZ
סופר משתמש

הודעהעל ידי hank » 24 יוני 2017, 19:30

YonathanZ כתב:
HandyCat כתב:
YonathanZ כתב:אה, ולא הבנתי את ההערה לגבי מגן להב - איך זה עוזר?

במהלך הסיבוב שלה, הלהב יוצאת מהשולחן בכיוון יחסית אנכי מעלה, ממשיכה את הסיבוב אופקית לעבר המפעיל מסיימת בתנועה אנכית מטה לתוך השולחן.
אבק נוטה לעף מהשיניים בחלק הראשון (האנכי) והשני (האופקי) של התנועה. מגן להב מכסה את הלהב בחלק השני, ומנוע מהאבק לעוף חופשי. במקום, האבק נלכד בתוך המגן.

ואז הוא נופל למטה אל תוך התעלה של יציאת האבק?

מה לגבי ה-ZERO CLEARANCE INSERT, זה משהו ששווה לקנות ב-30 דולר?

אם יש לך jigsaw מאוד קל לייצר zero clearance insert - תמצא הרבה דוגמאות ברשת וביוטוב. עם מסור סרט הרבה יותר נוח, אבל אני מבין שאין לך. אני נמצא בטבעון - אם מתאים לך, אשמח לעזור.

שאלה לחברים - בלי מגן או מכסה אחר, נראה לי ש-zero clearance יגביר את בעיית האבק כי לא ייתן לנסורת לרדת לתעלת הפליטה. אני בדרך כלל עובד בלי המגן - יש לי מסור בוש וזה סיפור כל פעם להוריד אותו כאשר אני משתמש ב-cross-cut sled. ויש לי בעיה של נסורת בכמויות גם כאשר אני מחבר שואב.
hank
סופר משתמש

הודעהעל ידי HandyCat » 24 יוני 2017, 19:38

hank כתב:אם יש לך jigsaw מאוד קל לייצר zero clearance insert - תמצא הרבה דוגמאות ברשת וביוטוב. עם מסור סרט הרבה יותר נוח, אבל אני מבין שאין לך. אני נמצא בטבעון - אם מתאים לך, אשמח לעזור.

שאלה לחברים - בלי מגן או מכסה אחר, נראה לי ש-zero clearance יגביר את בעיית האבק כי לא ייתן לנסורת לרדת לתעלת הפליטה. אני בדרך כלל עובד בלי המגן - יש לי מסור בוש וזה סיפור כל פעם להוריד אותו כאשר אני משתמש ב-cross-cut sled. ויש לי בעיה של נסורת בכמויות גם כאשר אני מחבר שואב.

בגדול Zero Clearance לא בהכרח מונע מהאבק להיכנס לתיבה בגלל שבנקודה הזו בחיתוך הנסורת לכודה בין השיניים של הלהב.
בכל אופן, הדרך הכי טובה לענות על זה היא לבדוק. תעשה קצת נסורת עם ובלי ה-zero clearance. בגלל הריח האופייני של אורן, אני חושב חוש ריח בריא זה מכשיר המדידה היחיד שתצטרך פה. כדאי שתעשה הפסקה ארוכה בין בדיקה לבדיקה בשביל שהנסורת באוויר תשקע קצת.
At every point in your life, you should always ask youself, "what would McGyver do?"
- Indigo
HandyCat
סופר משתמש

הודעהעל ידי YonathanZ » 24 יוני 2017, 22:19

אין לי ג׳יגסו, כבר הזמנתי insert מוכן.
YonathanZ
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו־62 אורחים