חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

פורום נגרות ידנית - האם ניתן לפתוח חדש?

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

פורום נגרות ידנית - האם ניתן לפתוח חדש?

הודעהעל ידי kipibenkipod » 18 יוני 2017, 17:32

הי,
אני מתעניין מאד בנגרות ידנית.
אני חושב שיש מספר חברים פה בפורום שעובדים בנגרות ידנית, ולכן יהיה מצויין אם נוכל ליצור פורום חדש, שהוא נגרות ידנית.
המטרה היא לשתף פרוייקטים שנעשו עם כלים ידניים. שיתוף טכניקות עבודה. עזרה ולימוד של העצים הקיימים בישראל. וכו וכו.

אני מתנדב להיות האחראי של הפורום, אם יש צורך.
תודה רבה,
כפיר
kipibenkipod
סופר משתמש

Re: פורום נגרות ידנית - האם ניתן לפתוח חדש?

הודעהעל ידי Se7eN » 18 יוני 2017, 22:21

אני גם בעד
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Joshtar » 18 יוני 2017, 23:01

מצטרף
Joshtar
סופר משתמש

הודעהעל ידי dudi » 19 יוני 2017, 00:35

תוכל בבקשה להסביר במה יועיל יותר פורום נפרד מאשר כל העוסקים בנגרות ידנית פשוט יעשו את אותו הדבר (יציגו עבודות וידונו בטכניקות) בפורום הקיים.
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הודעהעל ידי bas bablun » 19 יוני 2017, 07:06

בתור אחד שעובד בנגרות מסורתית, אני לא בטוח שיש מקום לפורום נפרד, כי סה"כ כמות השרשורים די נמוכה ואני לא מרגיש שדברים הולכים לאיבוד.

אבל אם יש מישהו שיכל לקחת על עצמו את הניהול, אז למה לא! ככה יהיה יותר קל לאתר שרשורים, מידע וכו'

נמרוד
bas bablun
סופר משתמש

הודעהעל ידי ronen » 19 יוני 2017, 08:21

כאחד שחוטא גם בנגרות ידנית וגם ממוכנת אני לא רואה סיבה לפורום נוסף. גם כך במדינתנו הקטנה ישנם מספר פורומים מתחרים. הפורום שלנו מכיל חובבים ותיקים וחובבים טריים. אין הגבלה עם תכנים (כל עוד קושרים לנגרות) ונכון יהיה גם לדון בו בנושאי נגרות ידנית. בנוסף נראה לי שככל שיהיו יותר דיונים בנושא נוכל "לגייר" חובבים נוספים .....
רונן
ronen
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 19 יוני 2017, 09:10

גם אני חושב שאם יהיה פורום מיוחד לנגרות ידנית, יהיה תכלס הרבה יותר דיונים בתחום (להשערתי גם יותר מחריטה).
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי kipibenkipod » 19 יוני 2017, 10:58

dudi כתב:תוכל בבקשה להסביר במה יועיל יותר פורום נפרד מאשר כל העוסקים בנגרות ידנית פשוט יעשו את אותו הדבר (יציגו עבודות וידונו בטכניקות) בפורום הקיים.

אתן דוגמא,
כשמציגים שאלה איך לעשות משהו, לעונה לא תמיד ברור באיזו דרך השואל עובד.
אם שאלה זאת מוצגת בפורום ידני, אז בהכרח השואל מעוניין לדעת איך עשו זאת פעם, ובשרשור אין הפניות לכלים חשמליים.
זה יוצר תשובה ממוקדת ומעניינת מנקודת ראות של עבודה ידנית.

דוגמא נוספת,
ישנם אנשים פה שעושים הכל בנגרות מסורתית, וכאשר הקהל ממוקד יותר, נראה לי שיהיה להם הרבה יותר קל ומעניין לשתף אנשים שזה עניינם. אם אתה מקציע עם מקצוע חשמלי, בדרך כלל, לא תבין למה לעבוד כל כך קשה בהקצעה ידנית. אני לעומת זאת שואל למה לפזר כל כך הרבה אבק. אבל אני כמובן מתעניין בדרך, ובחוכמה שמאחורי העבודה בכלים ידניים, אפילו לפני המוצר המוגמר.
kipibenkipod
סופר משתמש

הודעהעל ידי aviv » 19 יוני 2017, 12:37

בעד! רעיון נהדר. הכלים שונים, הטכניקות שונות, ובהחלט יש מקום לתת לנגרות הידנית והמסורתית את המקום הראוי לה בפורום משלה.
aviv
סופר משתמש

הודעהעל ידי spiderman » 19 יוני 2017, 13:12

כוחנו באחדותנו...
שאלה היא האם פיצול לא יביא לתוצאה הפוכה, סה"כ מעטים נמצאים באחד הקצוות, כאלו שעובדים רק ממוכן וכאלו שחשמל זו מילה גסה אצלם.. לאט לאט עלול כל אחד מהפורומים לגווע לו עקב מיעוט משתתפים או ששרשורים מסויימים לא יהיו חשופים ולפחות בזמן אמת רלבנטי לכולם למרות שלכולם, בעיקר אלו שעובדים "מעורב" יש מה לתרום גם לכאן וגם לכאן (ולמשל השאלה הכי בנאלית שמשותפת לשתי הקבוצות-היכן לקנות עץ כזה או כזה..?, חבל לקבל רק "חצי" מהתשובות ו"חצי" מהחשיפה לשאלה).

בהחלט אפשר, בכל שרשור חדש, לציין האם פותח השרשור מבקש להתמקד רק בתשובות או דעות הנוגעות לנגרות ידנית ושאר החברים יכבדו זאת ולא ישלחו אותו לאמזון לקנות מכשיר ביסקוויטים... :wink:
spiderman
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־56 אורחים