חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מבקש ייעוץ- כלים וציוד לחוג נגרות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מבקש ייעוץ- כלים וציוד לחוג נגרות

הודעהעל ידי duiebdor » 26 אפריל 2017, 13:22

בס"ד

שלום חברים.

השנה זכיתי להעביר חוג נגרות אצלנו בבית הספר. מדובר על כיתות ז'-ח'.
ברוך ה', החוג היה הצלחה מסחררת וקיבלתי אישור להרחבת הפעילות של החוג.
לשם כך אני צריך לשלוח רשימת ציוד ורציתי להתייעץ עם מביני עניין.
לא אסתיר את העובדה שיש לי אינטרס שהמקום יהיה כמה שיותר מאובזר- הקראוון בו אני מעביר את החוג משמש אותי כסנדא
לעבודות שאני עושה לעצמי (ברשות ובאישור כמובן).
כל הכלים נקנו מהום סנטר כך שהם לא באיכות הכי טובה אך בסה"כ אני מרוצה מהם והם עשו את העבודה.

כרגע יש שם את הכלים הבאים:
מסורי יד
כלי מדידה- זויות, סרגלים, סרט מדידה
מברגות של בלק אנד דקר- די פשוטות
קליבות F- סוג זול, הרבה מהן כבר לא שמישות או שמישות בקושי.
מברגים ידניים
נייר שיוף

שאלותי הן:
א. אם מישהו מכיר את הנהלים או שיש לו נסיון בעבודה עם תלמידים- באילו כילם חשמליים ניתן להשתמש עם תלמידים? האם אוכל לבקש מסור שולחן (שאני אשתמש בו כמובן כדי לחתוך חומר מראש)? מסור סרט? ג'יגסו?
ב. הניסור עם מסור יד הוא לא מדוייק (בלשון המעטה) אצל רוב התלמידים. צריך נסיון ויד יציבה שאין לכולם. חשבתי על רכישת מסורי גרונג ידניים (אלא של סטנלי עם הבסיס המסתובב) ואז זה נותן לי גם דיוק בחיתוך וגם אפשרות לחיתוכים זוויתיים (בלי הסיכון של מסור חשמלי).
ג. הכיוון הוא לקנות שולחנות נגרות (בינתיים השתמשנו בשולחנות של בית הספר). אשמח להמלצה לשולחנות טובים ולא יקרים מדי. עדיף שולחן שיש בו כמה עמדות לעבודה.
ד. קליבות- אילו קליבות מומלצות? חשבתי על קליבות C במקום מה שיש לנו עכשיו אך לאלו יש את המגבלות שלהן. כיוון שצריך הרבה קליבות אני לא אוכל להתפרע עם דברים מהסוג הכי טוב. אני זקוק למשהו שייתן מענה וישרוד לאורך זמן.
ה. מערכת ניקוי אבק- מן הסתם לא נוכל לרכוש מערכת סינון אויר בעשרות אלפי שקלים אך אשמח שיהיה לי שואק אבק טוב שאוכל לשמור על המקום נקי.

מעבר לכך, כל רעיון או הצעה שיכולה לייעל ולאבזר את הסדנה - יתקבלו בשמחה..

תודה רבה חברים.
דור
duiebdor
סופר משתמש

Re: מבקש ייעוץ- כלים וציוד לחוג נגרות

הודעהעל ידי הרואה » 26 אפריל 2017, 13:36

השאלות העיקריות מה התקציב? וכמה ילדים אמורים ללמוד בבת אחת?
לדעתי אתה צריך לקנות מלטשת אקסצנטרית, קליבות F לא הכי זולות, אולי אקליפס למשל (של פייר הילדים בקושי יוכלו להרים), אין שום צורך בקליבות C.
גרונג ידני תוכל להכין לבד עם התלמידים.
אל תתן לילדים להשתמש חופשי במפסלות, זה הרבה יותר מסוכן ממה שזה נראה.
מערכת שאיבת אבק - אם עיקר השימוש בכלים ידניים, במילא זה לא יעזור לך. אם תקנה מסור שולחן מקצוע וכדו', כדאי, אין צורך להוציא יותר מ2000 ש"ח ודאי.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי duiebdor » 26 אפריל 2017, 13:58

כנראה שנקבל תקציב מהעירייה, אני מעריך סדר גודל של 10,000-15,000 שח. מדובר על כ15 ילדים בחןג כך שחלק נכבדמהתקציב הזה ילך על שולחנות נגרות.
אני לא רוצה שהם יבנו לעצמם גרונג כי צריך בזה דיוק שלרוהם אין. התכוונתי לגרונג בסגנון הזה (לא קופסה):

search?q=גרונג+ידני&oq=גרו&aqs=chrome.2.69i57j0j35i39l2j69i60l2.1760j0j4&client=ms-android-om-lge&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=uSVl4cMyGrsETM:

נראה לי שזה פתרון טוב ולא יקר אבל אין לי נסיון עם זה.
אשמח לקישורים למוצרים שהצעת.
duiebdor
סופר משתמש

הודעהעל ידי meni15 » 26 אפריל 2017, 19:36

שלום דור, בדרך כלל אני משתתף שקט בפורום מכיון שיש פה אנשים שבאמת מבינים הרבה. אולי פה אוכל לתרום את חלקי. אני מעביר כבר כמה שנים שיעורים וחוגים בבתי ספר (השנה ב"ה אני מלמד כל השבוע נגרות), יש לי 3 סדנאות שהקמתי, 2 קטנות ואחת גדולה שבה אני גם עובד לעצמי.
א. לגבי שולחנות, אני בונה שולחנות שמתאימים לצרכי העבודה שלי עם תלמידים, מצרף תמונה. יש לי כ 10 עמדות (אני לא יודע איך אפשר לעבוד עם יותר תלמידים מזה, זה נראה לי המון).
חוץ מזה יש לי בכל סדנא גם שולחנות רגילים לצביעה וכד'.
ב. לגבי כלים, תלוי מה אתה רוצה לעשות. בסדנאות הקטנות אני מחזיק בעיקר ציוד ידני (איכותי) לכל תלמיד יש "ערכה" - מסור קשת נמוכה של אקליפס, שופין "8" חצי עגול עדין וגס של חברה איטלקית איכותי (לא זוכר את שמה כרגע), קוביות שיוף, פטיש, צבת (כמו של קרמיקה), קליבה (אפשר גם פשוטות יחסית) חוץ מזה יש אוזניות נגד רעש ועוד ציוד כתיבה , מדידה וסימון. אם תרצה יותר פירוט אשלח.
בסדנא הגדולה (לתלמידי ז- י) יש כבר ציוד של נגריה (משור שולחן בוש, גרונגים, מקדחת עמוד ועוד)
ג. מוצרים- יש הרבה רעיונות ודברים שעשינו, אשלח כמה התמונות ואם תרצה עוד, נדבר.
ד. לגבי חומר לעבוד איתו, היום המצב די קשה בשוק מבחינת לבידים איכותיים לחוגים (שלא מתפרק ונשבר בעבודה ידנית) אני מזמין חומר בעיקר מ"אמנות בעץ" - יוסי וידברג שמתמחה בתחום של חוגים ושיעורים (אגב, גם את הכלים אני מזמין אצלו, הוא הרבה שנים בתחום ויודע מה בדיוק צריך).
אורן אני מזמין ממחסני עצים רגילים (בוחר את הישרים וכו')

מקוה שעזרתי, בהצלחה.
מנחם
(צירפתי כמה תמונות, יש עוד הרבה, אבל גם ככה הארכתי מאד)תמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונה

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
meni15
משתמש ותיק

הודעהעל ידי duiebdor » 26 אפריל 2017, 20:15

מנחם שלום.
קודם כל תודה על התשובה המפורטת.
דבר שני- וואו!! התוצרים שהצגת ממש ברמה גבוהה. אפילו אני לא עשיתי כאלה דברים עדיין.

נשמע שאתה ממש מכיר את העניין לעומק. אשמח לשוחח איתך טלפונית (אם אתה גר קרוב לרחובות, אשמח לקפוץ כדי לראות ולהתרשם). ניסיתי לשלוח הודעה פרטית אבל משום מה זה לא עבד.
בכל אופן,
המס' שלי הוא 0525878857

שוב, תודה רבה.
דור
duiebdor
סופר משתמש

הודעהעל ידי meni15 » 26 אפריל 2017, 20:16

שלום שוב,

אצור קשר, אני גר בראש פינה, הסדנאות שלי בחצור ובקצרין, בכל מקרה מוזמן.

מנחם.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
meni15
משתמש ותיק

הודעהעל ידי duiebdor » 26 אפריל 2017, 20:39

תודה רבה מנחם.
אודה לך מאוד אם תוכל ליצור איתי קשר כבר בימים הקרובים.... המנהל שלי קצת לחוץ בזמן...
בקיץ אני נוסע צפונה לנופש... אולי ניפגש :-)
duiebdor
סופר משתמש

הודעהעל ידי עמית123 » 29 אפריל 2017, 22:28

שלום וברכה אני מורה לנגרות כבר כמה שנים
מוזמן אלי בשמחה בירושלים
0506818028
תעשה טובה גדולה לעצמך אל תקנה כלום לפני שאתה מדבר איתי או אם מישהו שעושה את זה אני בזבזתי הרבה כסף עד שהגעתי למוצרים הנכונים...
עמית123
משתמש ותיק

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־42 אורחים