חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

תקנו אותי אם אני טועה...

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: תקנו אותי אם אני טועה...

הודעהעל ידי הרואה » 27 אפריל 2017, 13:25

בקשר להוא אתה צודק, הוא אכן הבהיר שבתשלום הסמלי הוא לא יוכל לקנות ראוטר (מתחיל נניח ב500 ש"ח).
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 27 אפריל 2017, 14:21

ספיידרמן,

אכן מדובר בסיגנון וניסוח, ולא היתה לי כל כוונה לחשוב על ולהכתיב נוהלים בענין, אכן מיותר.

דודי הבין אותי במדויק והיטיב לתאר את מה שהקפיץ לי את הוריד הפעם והרגשתי נכון להעלות את הנושא.

הצעה מכובדת ומכבדת: אם מישהו מרגיש שנכון לו לשלם עבור קבלת עזרה, שיציע תשלום וימתין לתגובות. עפ"י נסיוני, קרוב ל-99.9% של הבקשות נענות כעזרה חינמית, למעט חריגים כפי שתארתי בפוסט הפותח.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי assaflevy » 27 אפריל 2017, 14:28

נראה לי שאנשים חדשים, מעט מתביישים לקבל עזרה בחינם, או שלא מבינים עדיין שכאן הכל בחינם (אלא אם כן מישהוא מציאה במפורש שירות בתשלום כמו הקצעה או משהו).
ולכן הם חושבים להציע "תשלום סמלי" כדרך לא-להניח-הנחה שהדברים יהיו בחינם.

יש לדן אריאלי דברים מעניינים מאוד לומר על זה (בין שאר הדברים המעניינים מאוד שלו), זה הולך בערך ככה: ברגע שהכנסת תמורה כספית לעניין, ה-context משתנה לחלוטין ממרחב אישי למסחר גרידא. לדוגמה, כשאתה מארח חברים לארוחת ערב, אתם אוכלים ונהנים ובסוף הם הולכים (בתקווה.. ;))
איך תרגיש אם לפני שהם הולכים הם שולפים 20 ש"ח ואומרים "זה על הארוחה והכל, תודה."?

אני לא רומז לרגע שמי שמציע "סכום סמלי" קם בבוקר וחושב "איזה נגר אעליב היום?", ברור שזו לא הכוונה והוא לא מודע לזה, ואני יודע בוודאות שבעבר גרמתי אני לפחות לבעל מקצוע אחד להרגיש ככה, מתוך רצון להוזיל עלויות, ולקח לי זמן להבין שאני מוזיל את בעל המקצוע עצמו. לומדים :)

הנקודה הזאת, בואריאציות שונות עולה כאן מדי פעם, אני חושב שראוי שמנהלי הפורום יתייחסו ויקבעו מדיניות בנושא.

לא חושב שזה עניין של מדיניות הפורום, אלא התנהלות שלנו בכלל.
זה הג'יג האחרון שאני בונה! אחריו אתחיל באמת לבנות רהיטים...
assaflevy
סופר משתמש

הודעהעל ידי Eliyahoo » 27 אפריל 2017, 15:59

אני מבין שיש התנגדות עזה למילים "נהלים" ו"מדיניות", מצד שני כל מיני "הצעות" לאיך לעשות דברים בעתיד דווקא מתקבלות בברכה.

בסדר. אני אנסח שנית.

אני מציע ש*נציע* מה מקובל ומה לא, אבל לא חובה, אפשר גם להשאיר את זה מעורפל ולהתעצבן כל פעם שזה עולה מחדש.

בהזדמנות זאת, אני רוצה להודות לכל החברה הטובים שעזרו לי עם השנים בחינם וגם לכל בעלי המקצוע שעשו עבורי עבודה טובה וקיבלו תשלום ראוי.
סמל אישי של המשתמש
Eliyahoo
מנהל פורום

הודעהעל ידי Alex Milch » 27 אפריל 2017, 17:37

אליהו,
אינני רואה מקום "להנחית" נוהל בקשת עזרה וגם אין מקום לנסות לחנך אנשים לאחר שעברו את גיל 7 (יש ביטוי כזה: 7שנים מן הבית). היתה פליטת מקלדת אומללה (לא בפעם הראשונה, לא של אותו גולש). כהיותי בין ראשוני הפורום, אני עדיין רואה בו קבוצה של אנשים ידידותיים וחבריים, חלקם בקשרים קבועים יותר או פחות גם מחוץ למסגרת הזאת.
אם בכל תתגעגע לנוהלים, ממליץ לך להתענין בקבוצת פייסבוק מסויימת בתחום. הקבוצה בניהולו של אחד מפורשי הפורום הזה (יש מצב שיקרא את השורות האלה). הייתי בין מקימי הפורום שעמד בראשו עם מספר חברים מכאן. כולם נטשו, אני בראשם, גם לאחר שסעדתי על שולחנו עם אותם חברים. אם ירצו, ייחשפו...
יש תור להתקבל לקבוצה שעיקר עיסוקה במסעי רכש הזויים. מי שלא משתתף, מסולק ומי שמתעסק עם קבוצות/פורומים אחרים, מסולק, מנודה ונחסם. חובה להעלות עבודות מלוות בתעוד מלא. די, נמאס לי לשעמם אתכם, זה לא משעשע, זה פטולוגי. ראו הוזהרתם!
הפורום הזה מתנהל מעולה! ע"י בעליו ומנהליו ואיך לא, משתתפיו, ללא כל תנאיים!

נ.ב. כאשר פתחתי את השירשור, לא התכוונתי להגיע למחוזות האלה, אלא לתת את הדעת על אותו ביטוי אומלל שלא ראיתי בעין אחת עם הכותב. אזזז, סלחו לי...
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי assaflevy » 27 אפריל 2017, 20:27

הקבוצה בניהולו של אחד מפורשי הפורום הזה....

מה זה, גואל רצון של עולם הנגרות? :)
זה הג'יג האחרון שאני בונה! אחריו אתחיל באמת לבנות רהיטים...
assaflevy
סופר משתמש

הודעהעל ידי icemen » 28 אפריל 2017, 00:32

סתם מגלומן שחשב שהמציא את הגלגל ואת הנגרות בכלל..לא ראוי כלל להזכיר את שמו, או את הפורום הזניח שניהל בעברו..
icemen
סופר משתמש

הודעהעל ידי vkhkv » 28 אפריל 2017, 15:53

אלכס שלום,
ככלל כל מי שעובד רשאי לגבות כסף, גובה התשלום נקבע ע"י מבצע העבודה.
זה שאתה יודע והאחר לא עולה כסף כמו במוסך כמו אנשי מחשבים וכד', לדעתי התגובה של "סכום סימלי" זה מזלזל, לדעתי פשוט להחליט כי כל עבודה שיעשה מישהו מאנשי הפורום יהיה סוג של מהלך עיסקי, ירצה נותן השרות לעשות הנחה טוב, לא ירצה זאת זכותו ומזמין העבודה יחליט אם מתאים לו.
אני חושב כי זה שאדם משקיע בכלי עבודה זמן עבודה וידע עולה כסף ולא סכום סימלי.

בהצלחה.
vkhkv
משתמש ותיק

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־66 אורחים