חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

פרויקט קטן של יום שישי - מקבת

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: פרויקט קטן של יום שישי - מקבת

הודעהעל ידי pure madness » 17 יולי 2017, 11:14

נהדר!!

אישית לא הייתי הולך על איפאה לראש המקבת, הוא עץ קשה מאד, אך פריך מאד. במהלומות עלולות להישבר ממנו חתיכות די אכזריות.
הייתי מעדיף עץ אחר, למשל בוק. עץ קשה מאד, נפוץ מאד בארץ (אפשר ממש למצוא אותו ברחוב), אך יש לו את הגמישות הנחוצה למהלומות מקבת.

TitiKika כתב:2. האם לדעתך ניתן להקציע עם מקצוע ידני לא חשמלי (למשל סטנלי מספר 4)?
3. עם איזה כלי /טכניקה יצרת את השוליים המעוגלים של ראש המקבת?

2. איפאה לא כ"כ קשה להקצעה ידנית, עם להב מושחז היטב. הוא עלול להיות אברסיבי, ולהכהות את הלהב מהר יותר מעצים אחרים (חכה שתנסה להקציע וונגה!!).
3. לעיצוב ידיות כאלה אני משתמש ב spokeshave, כלי כ"כ כיפי לעבודה ונותן תוצאות מעולות!! פצירה ונייר ליטוש על דיבל עץ ייתנו תוצאות מעולות גם :)

TitiKika כתב:תודה על התשובה Se7en.
הנסיון הראשון להקציע את האיפאה לא היה כ"כ מוצלח. כנראה שהלהב לא היה מושחז מספיק. זו תופעה שחוויתי גם בעבודה על עץ קשה מסוג אחר (נדמה לי בוק) - המקצוע מחליק על העץ ולא מוריד חומר. לכל היותר קצת מגרד את פני השטח. אם בשלב הזה אני עובר לעבוד על אורן המקצוע חוזר לחתוך...

לגבי השחזה... אחד הדברים היותר חשובים ומשמעותיים בכלים ידניים!! משנה את אופי העבודה מקצה לקצה!!
אם אתה נתקל בקושי להשחיז אתה יותר ממוזמן להגיע ולקבל עזרה בהשחזה, ושיטות להשחיז.

עופר.
pure madness
סופר משתמש

Re: פרויקט קטן של יום שישי - מקבת

הודעהעל ידי TitiKika » 18 יולי 2017, 06:25

pure madness כתב:
לגבי השחזה... אחד הדברים היותר חשובים ומשמעותיים בכלים ידניים!! משנה את אופי העבודה מקצה לקצה!!
אם אתה נתקל בקושי להשחיז אתה יותר ממוזמן להגיע ולקבל עזרה בהשחזה, ושיטות להשחיז.

עופר.

השחזה, עבורי, היא הבסיס לעבודה עם עץ.
אשמח ללמוד.
אשלח הודעה בפרטי.
TitiKika

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו־68 אורחים