חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

סיכום פרויקט מזנון

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

סיכום פרויקט מזנון

הודעהעל ידי treeap » 18 אוגוסט 2022, 22:11

שלום, זו פעם ראשונה שאני כותב בפורום הזה ודבר ראשון רציתי להודות לכל מי שמשתתף בפורום כיוון שהמידע פה עזר לי לבצע את הפרויקט שלקחתי על עצמי לאחר שלא הצלחתי למצוא מישהו שיבצע את מה שרציתי.
בסיכומו של דבר אני מרוצה מהתוצאה למרות כל הטעויות שהיו לאורך הדרך כאשר את חלקם רק אני יכול לדעת, חלקם מי שיסתכל בפירוט יראה ומיעוטם גלויים לכל אבל לא מפריעים יותר מידי לתוצאה הסופית.
הגיע אלי שמאי שהופתע לשמוע שהמזנון עבודה עצמאית. ביקורות כאלה יעזרו לי לחיות עם הפאקים ככול שהזמן יעבור.
הרעיון בבסיס הינו מזנון מולטימדיה מאוורר והוא השתנה מבמקור, כאשר רציתי שיבצעו עבורי, שילוב של מתכת ועץ. עד הביצוע שלי, למשהו שכולו עץ, שאני אוכל לבצע לבד.

שאלה ראשונה. אני מעוניין שתדילק לי תאורת לד סטריפ כאשר אני מושך את המדף החוצה ובינתיים לא הצלחתי למצוא מוצר כזה. האם מישהו יכול להכווין אותי למשהו באינטרנט או שזה רק בלהסתובב בהר ציון. אני מבין שזה לא כל כך כשור לנגרות אבל אני מנסה.

שאלה שניה. אחת מהטעויות שלי השאירה לי מספיק חומר עודף בשביל הפורייקט הבא שלי. להחליף את שתי שולחנות הקוביה בסלון שלי. אני מעוניין שהראש של הקובייה יפתח (אי אפשר להגיד לא לעוד מקום איחסון). המליצו לי על maxi lift up בתור מנגנון שמיובא ע"י יעד פירזול. אך הם לא עונים לי. האם מישהו יכול להליץ על מנגנון אחר? אבל דומה.

שאלה שלישית. אני רוצה לעשות את ראש הקוביה מאלון תחת המחשבה שהוא לא יהרס עם הזמן מהרטיבות כמו מה שעכשיו mdf והוא יהיה חזק יותר מאורן. כעמור השולחן יקבל הרבה יותר פגיעות באופן סדיר מהמזנון. האם הכיוון שלי נכון או שזה לא משנה
20220803_133417.jpg
תמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונה

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
treeap

Re: סיכום פרויקט מזנון

הודעהעל ידי חובב צפוני » 19 אוגוסט 2022, 12:36

יפה מאוד!!
אני מקווה שזה פתח לך את התאבון לעבודות נוספות.
אין דבר מהנה יותר מלהשתמש במשהו שבנית בעצמך..
חובב צפוני
סופר משתמש

הודעהעל ידי Itzik33 » 19 אוגוסט 2022, 13:01

כל הכבוד, עבודה מושקעת.
לגבי הדלקת LED, הפתרון הכי פשוט שהייתי מציע לך (והייתי עושה בעצמי) זה מיקרוסוויץ בדופן של הארון/מגירה אשר מנתק מעגל כאשר הוא לחוץ (מגירה/דלת ארון סגורים) ומחבר מעגל כאשר הוא פתוח.
אופציה נוספת זה גלאי אור אשר יחובר כך שינתק את המעגל כאשר המגירה/ארון סגורים (חשוך ואז התנגדותו גבוהה) ויחבר כאשר פותחים את המגירה/ארון ואז הוא יחשף לאור ויוליך. החיסרון בשיטה זו היא שאם פותחים כאשר כמות האור בחדר לא גדולה יתכן שלא יוליך מספיק על מנת להדליק את ה-LED.
שיטה ראשונה מומלצת בעיני יותר.

בהצלחה
Itzik33
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 19 אוגוסט 2022, 20:11

לגבי ה led תבחר פס תאורה (מתח נמוך כמובן) וכמו שכתב Itzik33 תמתג אותו עם מתג כזה למשל:
https://tinyurl.com/4tv8z3uj
המתג יוצמד לדופן הארון ויהיה במצב לחוץ כשהמדף בפנים.
יש גם מוצרים עם גלאי תנועה מובנה, אך זה לא נראה לי מתאים ליישום שלך (האור יכבה אחרי זמן קבוע ללא תנועה):
https://tinyurl.com/74vs6y6f
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי Ronst » 20 אוגוסט 2022, 18:41

עבודה מקצועית ומושקעת, יפה מאוד.
סמל אישי של המשתמש
Ronst
סופר משתמש

הודעהעל ידי עידן מ » 21 אוגוסט 2022, 07:20

יפה ומיוחד
עידן מ
סופר משתמש

הודעהעל ידי אמיר ח. » 21 אוגוסט 2022, 22:33

ואוו יפה מאוד, באמת מרשים.. אם זה פרויקט ראשון שלך אז זו בהחלט קפיצה אמיצה למים העמוקים, כל הכבוד!
שמח לדעת שאתה מרוצה מהתוצאות, תמיד תזכור שאחד הכשרונות הדרושים בנגרות זו היכולת לצאת מהר מטעויות.

מעניין אותי לדעת מדוע לא הצלחת למצוא מי שיבצע אותו פרויקט עבורך! ביקשת מנגרים ולא הסכימו?
אמיר ח.
סופר משתמש

הודעהעל ידי treeap » 22 אוגוסט 2022, 19:36

זה הפרויקט הראשון מאז הטיסנאות בילדותי וגם היה איזשהו פרויקטון מדפים מאיקאה האק שהייתי מחשיב עוד פחות מהטיסנאות.

כמו שאמרתי הרעיון ההתחלתי היה שילוב מתכת עם עץ ולכן פניתי למסגר. הראשון ניסה לכוון אותי למזנון עם יותר מתכת מאשר עץ. המסגר השני שפניתי עליו נראה מעוניין באתגר והבין את הראש שלי אך קרו לו דברים אישיים במשפחה. שני המסגרים הבאים הפנו אותי לנגרים. בשלב זה התחלתי לרדת משילוב מתכת עם עץ. הנגר הראשון נראה מאוד מאובזר ורציני אך לא חזר או ענה, מוטיב שיחזור על עצמו עוד כמה פעמיים. עם הנגר האחרון הגעתי להצעת מחיר אבל הוא ביקש ממני בנימוס לרדת ממנו.

בקיצר נמאס לי לרדוף (רדפתי במשך כמעט שנה) אחרי אנשים שלא חוזרים אלי. יותר מחצי אפילו לא מודיעים שלא בראש שלהם, פשוט מסננים. להבנתי הנגרים רוצים את הקופסאות הפשוטות שלהם ויש להם מספיק עבודה. זה גרוע כמו אפליקציות הכרויות.

אולי הייתי צריך לחפש נגרים שיש להם cnc למרות שלנגר הראשון נראה לי שהיה.

בכלל יצא לי לדבר על זה עם חבר שיש לו חבר נגר באיילת עם מכונות cnc ובימינו נראה לי שלעסק נגריה כדאי שיהיה מכונות כאלה.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
treeap

הודעהעל ידי אמיר ח. » 22 אוגוסט 2022, 22:42

תודה על התשובה.
האמת היא שאחת הסיבות שגרמה לי להיכנס לעולם הנגרות היא בדיוק מה שאתה חווית עם אותם נגרים, שלא עונים ולא מתייחסים.
לפני כמה שנים רציתי לבנות שולחן כתיבה עם דרישות מותאמות אישית, אך אחרי כמה חודשים של המתנה לשווא הבנתי שלנגרים יותר משתלם לבנות מטבחים, מאשר להתעסק עם שולחן לא סטנדרטי בעל דרישות מיוחדות. מתוך עוגמת נפש והרגשה של אכזבה ואי אימון, החלטתי שאני רוצה ללמוד נגרות ע"מ שאוכל לבנות את הרהיטים שלי בכוחות עצמי.

לגבי מכונות ה- CNC, פעם נגרים השתמשו בשירותיהם של בעלי מכונות CNC שיבצעו עבורם עבודות חריטה וכו', היום יותר ויותר נגרים רוכשים מכונות CNC ומבצעים את כל עבודות החריטה בתוך הנגריה. כנראה שמכונת CNC היום נחשבת לכלי עבודה חיוני והכרחי בנגריה.
אמיר ח.
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־53 אורחים