חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

סכינים למחרטת עץ

מידע, טיפים וטריקים, וכל מה שמסביב: מחרטות, כלים והשימוש הנכון בהם. איך מוציאים את היצירה מתוך גוש העץ? באילו כלים להשתמש ועוד?

Re: סכינים למחרטת עץ

הודעהעל ידי icemen » 21 אפריל 2014, 19:33

ניתן לעשות מכל צינור חלול שמתאים בקוטר הרצוי, צינור 3/4, או מוטות לוילונות חלולים, או מקסימום לקנות במחסן אלומיניום מוט באורך 6 מטר (יעלה כ-80 שח) ולהתחלק עם מי שמעוניין..(מכל מטר צינור יצא לך 50 יח'..)
icemen
סופר משתמש

הודעהעל ידי Omer811 » 21 אפריל 2014, 20:36

אני אוהב את המראה של הפליז, אבל צינור אלומיניום זה רעיון מצוין,
זה מודבק או מוכנס בלחץ? חורטים את המקום לטבעת גדול יותר ממה שצריך? איך זה הולך?
Omer811
משתמש ותיק

הודעהעל ידי icemen » 21 אפריל 2014, 22:57

מוכנס עם מעט לחץ. חורטים את המקום מעט יותר גדול, ותוקעים את הטבעת פנימה עד לקצה.אם תרצה, אתה יכול למרוח מעט אפוקסי (דו-רכיבי) על העץ. וזה יהיה חזק מאד
icemen
סופר משתמש

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 22 אפריל 2014, 14:10

yoelb כתב:מצורפת תמונה של כלים מאולתרים
מפתחות פתוחים גדולים ב 12 שקל ליחידה בגודל 40 סמ אני קונה מחנות בשם "לכ" באזור תעשיה רמלה -לדעתי חומר מצוין למפצלת
( מפתחות משומשים שבורים שהם קונים במכרזים )

כל הכבוד על היצירתיות, יש לי רק הערה בטיחותית כללית (לכל השרשור).
אנשים תהיו זהירים! מאוד! כלי שנשבר תוך כדי עבודה הוא סכנת נפשות לך ולכל מי שמסביב.
זו לא הערה שנועדה לבאס מישהו ולגרום לכם לקנות כלים "מקצועיים" מחנות, גם הם עלולים להישבר ומסוכנים לא פחות.
הכוונה היא שבכל דבר שאתם עושים על תעבדו ב"סמוך" ו"יהיה בסדר" אלא תבינו מה אתם עושים ומה הסיכונים.
כמה מחשבות:
באיזה חומר אתם משתמשים לסכין? פצירות למשל נראות מאוד אטרקטיביות, אבל זהירות! - הן פריכות מאוד ועלולות בקלות להישבר ולעוף לפנים כשמפעילים קצת לחץ יתר. HSS ממקור לא ידוע - האם זה באמת HSS? האם הוא מחוסם ואיך... כל המפתחות המודרניים זה כרום-ונדיום - מתכת מאוד קשה ויחסית פריכה (יחסית לHSS ופלדת כלים) עלולה להישבר תוך כדי עבודה ועוד ועוד... אותו דבר מקדחים (שהרבה מהם עשויים HSS, אבל החיסום שונה מכלי חריטה והם שבירים יותר).
יחס בין החלק הבולט (העובד) לזה שתקוע בידית - ככל שהחלק ששקוע בידית קצר יותר, הלחץ שמופעל עליו גדול יותר (נובע הרבה פעמים מרצון "לחסוך" בחומר) - תיזהרו - הידית עלולה להישבר ולהתרסק לשבבים (וכמובן המתכת תעוף לכיוון לא ידוע...).

תבנו, תנסו (אני כל הזמן בונה כלים ונהנה מזה מאוד), אבל בבקשה! תשתדלו לחשוב ולנסות כל דבר בתנאים הכי בטוחים שאתם יכולים לחשוב עליהם, תמיד ללבוש ציוד מגן ולנסות להיות מחוץ לטווח הפגיעה הפוטנציאלי

אם יש לכם שאלות, אל תהססו לשאול פה, אבל תזכרו שכל אחד עונה מנסיונו האישי, ולא כל התנאים זהים - ולא תמיד העונה זוכר לחשוב על כל ההשלכות והתקלות שהיו לו כשהתחיל...

וכמובן שתפו אותנו כשמשהו הצליח וגם כשלא (ציינו את זה) - סיבות, תמונות, תרשימים, פירוט תהליכים וכו' הכל יעזור לנסיון הבא.

חבל לריב, כולנו פה בשביל להנות ולשתף ולהשתתף. ואני מאמין שכולנו בסוף רוצים אותו דבר - הרבה שבבים ודברים יפים שבנינו שאפשר להתגאות בהם. תפרגנו ואם יש משהו שנראה לכם לא בטיחותי ומסוכן - תגידו, אבל יש דרך להגיד ולהתריע בלי לפגוע. ודי לחכימא.
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי Omer811 » 22 אפריל 2014, 14:56

הבנתי.
תודה רבה! :)
Omer811
משתמש ותיק

הקודם

חזור אל חריטה, גילוף ופיסול בעץ

מי מחובר