חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מימון לאתר: סיכום דיון ובקשת תמיכה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מימון לאתר: סיכום דיון ובקשת תמיכה

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 15 פברואר 2015, 16:09

שלום לכולם,

לאלה שלא אוהבים לקרוא הרבה הנה התקציר:
הסכום השנתי על תחזוק האתר הוא כ6000 ש"ח, זה כולל אחסון ושירותי גיבוי ועוד בשרת איכותי בישראל, ניהול חסימת הספאם, עלות שנתית של הדומיינים וכו' ותחזוקה שוטפת. למשל, השדרוג האחרון (הגרסה של הפורום) עלה כ 2000 ש"ח (שכרתי מתכנת פרילנסר לביצוע).

אנחנו מבקשים תשלום מינימום של 177 ש"ח (150 ש"ח + מע"מ), בשביל להיכנס לקבוצת התומכים (שם לא סופי) למשך שנה, הטופס עצמו פתוח לתשלום בכל סכום, כך שמי שרוצה לתת סכום אחר יכול בלי בעיות מיוחדות. (נא לא לתת פחות מ10 ש"ח כי בניכוי העלויות השונות זה הופך להפסד ולא הכנסה).

אפשר לתת דרך כפתור פייאפל (מאפשר לשלם דרך הפייפאל שלכם או כרטיס אשראי):
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... UED5W769SC
נא להכניס את הסכום לפני מע"מ 150 ש"ח, פייפאל יוסיף את המע"מ מעל (תודה לאורן שהסב את תשומת ליבי לבלבול שעלול להיווצר).
(למטה יש גם פרטים להעברה בנקאית)
בקשה: נא לציין לפחות את שם המשתמש באתר, אני צריך את זה על מנת לסמן כתומכים... מי ששלח את האימייל שאתו הוא רשום לאתר, זה גם בסדר גמור.

הנוסח הארוך יותר למי שמתעניין:

לאחר התדיינות רבה, אלו המסקנות שהגענו אליהם לאחר שקלול כל הדעות השונות (לפחות לפי הבנתי).

לגבי הרעיונות לעתיד שהעלתי (עמותה וכו') - נרשמה חוסר רצון ליישום, בעיקר בגלל הבירוקרטיה הסבוכה הקשורה בתהליך ובחוסר אמון בארגונים כאלה - נדחה לעתיד לא ידוע, אם בכלל.

לגבי חברות שנתית באתר תמורת כיבוי פרסומות - התעניינות מסוימת, הרבה חברים הביעו נכונות לעזור במימון השוטף ומעבר, והביעו את דעתם שהאתר מספק להם הרבה מאוד ערך שהם ברצון ייתנו תמורתו. דיברנו קצת על רמות חברות, והטבות - אבל אנשים לא ממש חשבו שזה העניין (לא שמישהו מתנגד לבונוסים :-) ). הובהר ששום תוכן באתר לא ייחסם למי שבחר לא לשלם, אבל פרסומות יהיו.

לגבי מימון האתר עצמו ופרוייקטים נוספים בעתיד בצורה עצמאית בדרך של "מימון המונים" (אני אפרסם פרוייקט עם עלויות משוערות ופירוט, ואנשים פשוט יחליטו אם לתת או לא, ובהתאם להצלחה הפרויקט יצא לדרך, או שלא) הרבה אנשים הביעו רצון לעזור - וזה מה שנעשה בינתיים, תמיד אפשר להוסיף דברים מאוחר יותר.
אפשר לראות את הדיון כאן: viewtopic.php?f=1&t=8614 נא להוסיף הערות, הארות והצעות נוספות בדיון הנוכחי, אבל אנחנו "כבר מתחילים" כך שהשינויים אם יבואו יהיו בהמשך.

כרגע המטרה הראשונית היא עזרה במימון הפעילות השוטפת של האתר, אנחנו נפרסם את הבקשה כפעם בשנה, כל מי שיתמוך בסכום המבוקש יוסף באופן אוטומטי לקבוצת התומכים, שתכלול הסרת פרסומות בצפייה באתר ודף תומכים מסודר עם רשימת התומכים... כאמור אני מממן את כל ההוצאות כרגע מכיסי הפרטי, ושמח לעשות כן, אבל כל עזרה שתינתן תהיה מאוד מוערכת, וגם תראה לי ולכולנו שלאנשים אכפת מהאתר ומעוניינים בהצלחתו. מי שלא רוצה להיות כלול בקבוצה הנ"ל או לא להופיע בדף התומכים (או רוצה דוקא כן מסיבה כזו או אחרת לצפות בפרסומות) שיוסיף בבקשה בהערות (של התשלום) את בקשותיו, ואנחנו נדאג לטפל בבקשה בצורה מהירה, מכיוון שכרגע כל התהליך ידני, אין צורך לחשוש שמישהו יופיע ברשימה למרות שביקש שלא... אנחנו נשתדל לפתח את הפונקציה הזו כדי שבעתיד יהיה גם יותר קל לתמוך וגם יותר קל להבהיר את הבקשות. בהמשך גם נוסיף מערכת שתדע להכריז על הסכום המבוקש לצורך פרוייקטים ספציפיים (כמו שדרוג העיצוב והדף הראשי וכוי') ולמדוד את הכספים הנכנסים עד להגעה לידע (כמו אתרי מימון ההמונים השונים)

מי שצריך/רוצה חשבונית מסודרת בדואר, נא לשים את הכתובת המדויקת למשלוח, בעקרון הקבלות מפייפאל צריכות להספיק. חשבוניות יינתנו עם הסעיף "שירותי מחשוב".

אפשר לתת בדרכים הבאות:
כפתור פייאפל (מאפשר לשלם דרך הפייפאל שלכם או כרטיס אשראי):
נא להכניס את הסכום לפני מע"מ 150 ש"ח, פייפאל יוסיף את המע"מ מעל (תודה לאורן שהסב את תשומת ליבי לבלבול שעלול להיווצר).
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... UED5W769SC

העברה ישירה לחשבון בנק (סכום מלא כולל מע"מ 177 ש"ח):
בנק הפועלים (12)
סניף 410
ח-ן 076643
על שם משה אשל
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

Re: מימון לאתר: סיכום דיון ובקשת תמיכה

הודעהעל ידי OrenA » 15 פברואר 2015, 16:22

ב - PayPal הוא מוסיף מס של 19%. האם זו שגיאה בהגדרות?
אפשר פשוט לנקוב בסכום נמוך יותר (לחלק ב - 1.19), אבל עדיף לסדר את זה כדי למנוע בלבול.
OrenA
סופר משתמש

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 15 פברואר 2015, 16:28

OrenA כתב:ב - PayPal הוא מוסיף מס של 19%. האם זו שגיאה בהגדרות?
אפשר פשוט לנקוב בסכום נמוך יותר (לחלק ב - 1.19), אבל עדיף לסדר את זה כדי למנוע בלבול.

צודק, עורך את ההודעה וגם תיקנתי את אחוז המס (18%)
אני חייב לקחת מע"מ, כי אני במדינת ישראל ויש מס הכנסה, ואני עושה הכל מסודר ולא מחפף...
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי OrenA » 15 פברואר 2015, 16:35

בוודאי ובוודאי שאיני מתכוון לעודד עבירה על החוק, אבל אם מדובר במעין מגבית שעושה קבוצת חברים, מדוע יש כאן חובת תשלום מס הכנסה?
בעיניי, ויתקנו אותי מומחי המיסוי מקרב חברי הפורום, זה שקול לכמה חברים שאוספים כסף כדי לרכוש דבר מה. האם אני טועה?
OrenA
סופר משתמש

הודעהעל ידי reifba » 15 פברואר 2015, 18:13

מכיוון שזה משהו שאנו עושים תדיר זה לא נכנס להגדרה של עסקה מזדמנות, או לפחות לא כדאי להסתבך,

כדאי תמיד לזכור, לשלם מס זאת זכות, או בעיות עם מס הכנסה זה בד"כ בעיות טובות

מס' החשבון הוא אכן 5 ספרות?
reifba
סופר משתמש

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 15 פברואר 2015, 18:34

reifba כתב:מכיוון שזה משהו שאנו עושים תדיר זה לא נכנס להגדרה של עסקה מזדמנות, או לפחות לא כדאי להסתבך,

כדאי תמיד לזכור, לשלם מס זאת זכות, או בעיות עם מס הכנסה זה בד"כ בעיות טובות

מס' החשבון הוא אכן 5 ספרות?

בדיוק הרגשתי.
מספר החשבון 076643 זה המספר המלא
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי arikbar » 17 פברואר 2015, 23:21

משה
בוצעה העברה ברגע זה
אריק בר
סמל אישי של המשתמש
arikbar
סופר משתמש

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 19 פברואר 2015, 09:51

תודה לכל מי שנתן עד עכשיו, ממש מחמם את הלב. כל מי שנתן והזדהה באופן שאפשר לי לזהות אותו כבר צורף לקבוצת התומכים, יש מספר העברות שלא נתנו אינפורמציה מספקת, אנא שלחו לי בפרטי את הפרטים המזהים של ההעברה (בנק, מספר חשבון, שם חשבון, סכום ותאריך בו הועבר הסכום וכו' אם רשמתם הערה ומה כתוב בה) בכדי שאוכל להכניס אותכם לקבוצה.
רק לעדכון, החזרנו את הפרסומות לאתר לאחר כמה שבועות שבהן נעדרו (מאז השדרוג שלא כלל את הכנסתן מחדש), הקמנו את הקבוצה שנקראת "תומך אתר" שלתוכה מוכנסים למשך שנה כל מי שתרם (התהליך עדיין ידני) - ולהם אנחנו לא מראים פרסומות.
אני עכשיו עובד על דף שיציג את התורמים (ללא סכומים), וסימון מיוחד לפרופיל של המשתמשים הללו שהם בקבוצה.
בהמשך נכניס תוספות שיעזרו לנהל קמפיינים לצרכים ספציפיים, כמו בגיוס לטובת המימון השוטף, גם כאן קודם נציג את הרעיון ונראה שיש מעוניינים לפני שנעשה את הניתוח של "כמה זה עולה?" ובקשת מימון.
כל רעיון לשיפור יתקבל בברכה.
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי arikbar » 09 מרץ 2015, 19:30

משה שלום
העברתי עוד 177 ש"ח בשמי לטובת ביתי אושרה בר
אריק
סמל אישי של המשתמש
arikbar
סופר משתמש