חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

חריטת טבעות

מידע, טיפים וטריקים, וכל מה שמסביב: מחרטות, כלים והשימוש הנכון בהם. איך מוציאים את היצירה מתוך גוש העץ? באילו כלים להשתמש ועוד?

חריטת טבעות

הודעהעל ידי nadavpev » 26 יולי 2016, 15:48

שלום לכולם,
אשמח לנסות ולהעזר בכם... בשנתיים האחרונות אני סובל מבעיה בריאותית המונעת ממני להתרחק מהבית. חוסר המעש נותן את אותותיו, וחשבתי לנסות לנצל את הזמן להגשים את חלום העבודה בעץ, ולנסות להוציא מכך בשלב זה או אחר אפשרות להרוויח מעט כסף לאור העובדה שאין באפשרותי לצאת לעבוד...
נתקלתי בנושא של חריטת טבעות מעץ מלא. עלו כל מיני אפשרויות אחרות- הדבקת ה"תלתלים" שנותרים לאחר הקצעת עץ, כיפוף פורניר (woodbending), אך בסופו של דבר אני מתחבר לחריטה וחושב שהיא נותנת את התוצר האסתטי ביותר. סרטון המדגים את אופן העבודה המעניין אותי: https://www.youtube.com/watch?v=g4gA2El8gOQ
אשמח להוועץ בכם לגבי שתי שאלות:
1. לאור העובדה שיש לי משאבים כספיים דלים ביותר האם ניתן לאור קנה המידה הקטן של העבודות להשתמש במחרטת "מיני" דוגמת זו שבקישור או שאולי יש לכם רעיון לדגם\מוצר אחר במחיר נמוך יחסית
2. ההיגיון אומר שחריטת טבעת דקה מעץ מלא תיצור מצב של סיבים קצרים ו"שחוקים", שעלולים להשבר בקלות. האם למישהו יש ניסיון עם מוצרים מסוג זה ויוכל לתת אינפורמציה לגבי עמידותם, ורעיונות להפיכתם לחזקים ועמידים יותר?
תודה!
nadavpev

Re: חריטת טבעות

הודעהעל ידי dudi » 26 יולי 2016, 16:57

nadavpev כתב:1. לאור העובדה שיש לי משאבים כספיים דלים ביותר האם ניתן לאור קנה המידה הקטן של העבודות להשתמש במחרטת "מיני" דוגמת זו שבקישור או שאולי יש לכם רעיון לדגם\מוצר אחר במחיר נמוך יחסית

כדי לחרוט טבעות גם מתקן כזה https://www.youtube.com/watch?v=KmpdEtvVRfI יספיק.

nadavpev כתב:2. ההיגיון אומר שחריטת טבעת דקה מעץ מלא תיצור מצב של סיבים קצרים ו"שחוקים", שעלולים להשבר בקלות. האם למישהו יש ניסיון עם מוצרים מסוג זה ויוכל לתת אינפורמציה לגבי עמידותם, ורעיונות להפיכתם לחזקים ועמידים יותר?
תודה!

אם אינך משתמש בעץ צפוף במיוחד הטבעת תסדק/תשבר יותר בגלל העובי מאשר אורך הסיבים.
בדוגמה ששלחת ההדבקה של החומר באמצע יוצרת טבעת הידוק שמוסיפה חוזק. יש שמוסיפים טבעות מתכת. או פנימית ועליה מודבקת טבעת העץ או חיצונית בדומה לעיצוב ששלחת.

בהצלחה.
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הודעהעל ידי 1amiezer » 29 יולי 2016, 19:31

שלום
נראה לי שהתשובה של דודי נכונה מאד
מה גם שהמחרטה שמצאת מאד קטנה האם שמת לב שהקוטר המקסימלי 40 ממ והאורך 250
האם זה מה שאתה מחפש אני חושב שמהר מאד תגלה שהנתונים האלו לא מספקים אותך
מה גם שבמחיר כזה תוכל למצוא מחרטות הרבה יותר גדולות
כמובן תלוי במקום שיש לך
בברכה עמיעזר
1amiezer
משתמש ותיק

דוגמאות של טבעות וצמידים ועגילים

הודעהעל ידי umi » 30 יולי 2016, 19:57

P4020237.JPG
למעלה צמידים ולמטה טבעות
שלום נדב,
לי נראה שהמחרטה שאתה מראה היא קטנה מדי וחלשה מדי. תחפש מחרטה אולי משומשת כמו JET מיני שהם טובות מאד (מ TAIWAN) יש של 350 ו 500 וואט אולי תמצא מציעה. היום אתה רוצה לחרוט טבעות ומחר תרצה קערות ודברים אחרים ואם המחרטה של פרוקסון אתה מאד מוגבל.
כמובן שאתה צריך קורס קטן לחריטה. איפה אתה גר בארץ ?. אם מבחינה בריאותית אתה לא יכול לצאת רחוק אז אולי משהוא מהחברים בפורום יכלו להדריך אותך בשימוש במחרטה.
בקשר לטבעות מעץ עשיתי די הרבה וכולם נחטפו במשפחה , הם נוטים להישבר . הצמידים פחות .
כמה דוגמאות
קבצים מצורפים
P7300901.JPG
צמיד עם סגמנטים
IMG-20150527-WA0000.jpg
עוד צמיד מלביד ליבנה, הכי יפה לדעתי
P7300902.JPG
כל מני עגילים על STEND
סמל אישי של המשתמש
umi
סופר משתמש

הודעהעל ידי nadavpev » 07 אוגוסט 2016, 18:08

שלום לכולם ותודה על העזרה, צר לי שלא הצלחתי להתפנות להגיב מוקדם יותר.
אכן חששתי שמדובר במחרטה קטנה מדי, בעיקר לאור העובדה שככל הנראה בינתיים אני נמצא בסיכון התמכרות חמור לתחום :lol: אני גר באזור כפר יונה. מי מכם שיוכל, כמובן בתשלום ובליווי קפה טוב, להעביר כמה שיעורי בסיס- אשמח אם יצור איתי קשר, עדיף במייל [email protected] (מטעמי נוחות הממשק).
אשמח, בנוסף, לשמוע על מחרטות שאתם מציעים למכירה\מחרטות זולות יחסית (~2500) שתוכלו להמליץ עליהן.
תודה רבה
nadavpev

חזור אל חריטה, גילוף ופיסול בעץ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־24 אורחים